Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подготовка на Хънтър за Лазарово

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

    Браво става звяр Нямам търпение да го видя е действие. Имам няколко въпроса.
    1. Трабантовите листове не се ли деформират от многото друсане, имам предвид да губят дъговидната си форма ?
    2. Колко е ходът на камазовите амортисьори ?
    Газ 69 2.4i
    Густо майна, пътят свърши !!!
    GSM: О895 7О6О59

    Коментар


    • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

      Чудесно си започнал.Сега вече започва да здобива вид на състезателна машина.Аз имам въпрос?Защо изобщо се занимаваш с ресьорите отзад.Ако ще караш главно трофи,слагай едни предни носачи от Хънтър отзад,напречна щанга и почвай експериментите с пружини и амортисьори.Ако ще е главно траял-мисли за някакво 4-5 линково окачване...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

        Първоначално публикуван от Агоп Серопян (аниматора) Преглед на мнение
        Браво става звяр Нямам търпение да го видя е действие. Имам няколко въпроса.
        1. Трабантовите листове не се ли деформират от многото друсане, имам предвид да губят дъговидната си форма ?
        2. Колко е ходът на камазовите амортисьори ?
        1.Не
        2. 27см.
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
          Чудесно си започнал.Сега вече започва да здобива вид на състезателна машина.Аз имам въпрос?Защо изобщо се занимаваш с ресьорите отзад.Ако ще караш главно трофи,слагай едни предни носачи от Хънтър отзад,напречна щанга и почвай експериментите с пружини и амортисьори.Ако ще е главно траял-мисли за някакво 4-5 линково окачване...
          Това го мислим отдавна, но за Нови Искър не остана време да го реализираме. Джипът ще е главно за трофи. Малко ни притеснява , ако сменим ресьорите отзад с пружини дали няма да почне да се обръща повече? Наблюденията ни върху Тойотите показват такава тенденция, но не знаем дали е заради пружините или заради височината..
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
            Това го мислим отдавна, но за Нови Искър не остана време да го реализираме. Джипът ще е главно за трофи. Малко ни притеснява , ако сменим ресьорите отзад с пружини дали няма да почне да се обръща повече? Наблюденията ни върху Тойотите показват такава тенденция, но не знаем дали е заради пружините или заради височината..
            Сега, като сте го поотрязали отзад, сложите задната лебедка , акумулатора и резервоара максимално ниско няма да се обръщате, като Тойота, дори и с пружини.
            Поздрави за положеният труд по машината.

            Коментар


            • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
              Това го мислим отдавна, но за Нови Искър не остана време да го реализираме. Джипът ще е главно за трофи. Малко ни притеснява , ако сменим ресьорите отзад с пружини дали няма да почне да се обръща повече? Наблюденията ни върху Тойотите показват такава тенденция, но не знаем дали е заради пружините или заради височината..
              Въобще не го мислете...Тойотите са с тесни мостове ,а купетата са високи.От там и по-високия център на тежеста.
              Помислете над вариянта да поставите предните Хънтърови носачи отзад,обаче от горната страна на моста.Така ще постигнете хоризонталност и самото окачване ще "заключва" по-късно.Панхарда максимално дълъг и успореден на моста...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                Поздравления за проекта. От тук нататък ще искаш още и още и ще си вечно недоволен.
                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                Коментар


                • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                  Поздравления и от мене и успех на Нови Искър!
                  Може би нещо като това:
                  Прикачени файлове
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                    Доволни ли сте от тестовете в Нови Искър ?
                    Газ 69 2.4i
                    Густо майна, пътят свърши !!!
                    GSM: О895 7О6О59

                    Коментар


                    • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                      Поздравления ,от мен за Нови искър,според мен ,пътеката е вярна ,за трофи машина.Добро представяне,забелязах че мотора си има сила,но каймана,нещо не ме кефи.Сега чакам цена на едни тракторки,9.5х16 ако е добра ще ги купя и за някое състезание мога да ги дам,да се проба те с тях.като параметри са добри а как ще вървят само гадая,иначе височина 86см и ширина 28см,предполагат да са по-добри от Видинките.

                      Коментар


                      • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                        Виш парите и сподели
                        Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                        Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                        Коментар


                        • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                          Снимки и от мен на Хънтъра. Последна проверка преди старта на Нови Искър.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00671.jpg
Прегледи:1
Размер:175.4 КБ
ID:5412157Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00672.jpg
Прегледи:1
Размер:189.4 КБ
ID:5412158Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00673.jpg
Прегледи:1
Размер:163.2 КБ
ID:5412159
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                            Вече сме на трасето и снимка с ГАЗката на Киро.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00683.jpg
Прегледи:1
Размер:227.3 КБ
ID:5412160Старт на първия ден.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00685.jpg
Прегледи:1
Размер:146.5 КБ
ID:5412161Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00684.jpg
Прегледи:1
Размер:113.0 КБ
ID:5412162Успешен финал за екипажа Стоян Францов и Жоро Василев.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00686.jpg
Прегледи:1
Размер:242.2 КБ
ID:5412163
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                              Старта на втория ден.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00695.jpg
Прегледи:1
Размер:163.6 КБ
ID:5412168Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00694.jpg
Прегледи:1
Размер:113.3 КБ
ID:5412169
                              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                              Коментар


                              • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                                След състезанието вече може да си направим и някой изводи за доработките по Уаз-а.

                                На първо място без сериозна лебедка на Трофи не се ходи. Лебедката ни предаде и се повреди тотално. Вече имам КОМ за раздатката и сега търся подходяща менанична лебедка - БРДМ, ГАЗ 66 или ЗИЛ 157. Задницата и без това много се олекоти и там ще разположим механичната лебедка, като ще може да се дърпаме и в двете посоки. Подобна лебедка има Киро от Видин (ЗИЛ 157) и видяхме на какво е способна.

                                На второ място забелязахме, че тоя размер гуми 33/9.5/16 не са напълно подходящи. Прекалено тесни са и пречат на проходимостта в кал и при преминаване на големите камъни от етап 1. Затова ще ги подменим с 35/10.5/16 Силвърстон. Тук въпроса беше дали няма да се окажат много тежки и големи за Уаз-ка. 35-ца Силвърстон отговаря реално на 33.5'' и ще екпериментираме, дано не се чупят полуоските.

                                Имаше и проблеми с раздатката, може би фиксаторите са износени и изключваха скоростите, но след като ги вързахме с колан нещата се подобриха. Установихме и, че при право-зъби кола в раздадката не е удачно да се използва единичен лост от Хънтър, а е задължително да се използват 2-та лоста от 469. При изключване на раздадката единичният лост блокира и няма мърдане, трябва да се отвие и ръчно да се наместят фиксаторите. Като цяло обаче бавната раздатка с предаватлено отношене 2.6 е много удачен вариант и позволява отличен конторл на машината, което преди липсваше.

                                Засега това. Сега следва ремонт на джипа и дано да успеем за Самоков.
                                Последно редактирано от Стоян Францов; 28-09-12, 09:57.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X