Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подготовка на Хънтър за Лазарово

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
    Окачването и отзад ще стане трилинково, с панхард, на пружини.
    А защо точно такова? На 3 линковото силата му е когато няма панхард /с А-рамо/.
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

      Ето още една интересна тема за размисъл. На лебедка 23:1 да се сложи малка скоростна кутия 1:1 и 3:1, за да може при теглене гумите да се въртят със скорост близка до тази на лебедката. Ето в този клип се ползва лебедка от газ 66 и подобна кутия от скорости на газ 53 (1.2:1 и 3:1):



      А самата кутия изглежда така:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1619492_522884891166313_754054096_n.jpg
Прегледи:1
Размер:103.8 КБ
ID:5564667

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1661123_522884851166317_623881315_n.jpg
Прегледи:1
Размер:85.4 КБ
ID:5564668

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1798325_522884797832989_1090700194_n.jpg
Прегледи:1
Размер:87.0 КБ
ID:5564669

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1688302_522884767832992_2116972568_n.jpg
Прегледи:1
Размер:106.2 КБ
ID:5564670
      Последно редактирано от Стоян Францов; 16-02-14, 23:10.

      Коментар


      • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

        А, защо не сложиш направо кутия от Москвич или Варшава, готово решение ?

        Коментар


        • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

          Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
          А, защо не сложиш направо кутия от Москвич или Варшава, готово решение ?
          Точно за кутия от Москвич си говорехме с Жоро, тя ще пасне добре, а и има обръщане на посоката и ще може и да се спуска на предавки.

          Коментар


          • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

            На Лазарово, на Видинския Таласъм лебедката беше много бърза и постоянно къса въжета, мисля че беше от некакъв диференцял. Така че с тази какви предавателни числа трябва да излезат че да се върти със скорост близка до тази на гумите.
            А и тази Москвичовата трябва да се сложи на обратно за да увеличава скорстта или не?
            А и няма ли да се намли много живота на червячната предвака в редуктора на лебедката?
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

              Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
              На Лазарово, на Видинския Таласъм лебедката беше много бърза и постоянно къса въжета, мисля че беше от некакъв диференцял. Така че с тази какви предавателни числа трябва да излезат че да се върти със скорост близка до тази на гумите.
              А и тази Москвичовата трябва да се сложи на обратно за да увеличава скорстта или не?
              А и няма ли да се намли много живота на червячната предвака в редуктора на лебедката?
              Да, Ники кутията трябва да е на обратно , за да увеличава скоростта.
              Относно живота на лебедката, няма червеячна предавка, която да издържа повече от 800 - 1000 оборота, така , че трябва много да се внимава да не стане беля.
              За мен си търся малко редукторче 2:1, срещуположно да са входа и изхода, но да обръща движението, за да мога да навивам въжето на лебедката от долната страна на макарата, защото в момента моята лебедка е единствената , която навива въжето отгоре.

              Коментар


              • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                Кире и моята навива въжето отгоре,не виждам какво и пречи това.

                Коментар


                • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                  Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                  На Лазарово, на Видинския Таласъм лебедката беше много бърза и постоянно къса въжета, мисля че беше от некакъв диференцял. Така че с тази какви предавателни числа трябва да излезат че да се върти със скорост близка до тази на гумите.
                  А и тази Москвичовата трябва да се сложи на обратно за да увеличава скорстта или не?
                  А и няма ли да се намли много живота на червячната предвака в редуктора на лебедката?
                  На Таласъма лебедката е от диференциал на Москвич 3:1 или нещо близко, но според мен това не е най-добрия вариант.

                  За да се тегли бързо с лебедката и да си помага с гумите лебедката трябва да се движи със скорост близка до тази на колелата или малко по-бързо и двигателя да има достатъчно Nm за да може да задвижва и двете. На латвиеца лебедката е от газ 66 (24:1) и на бързата си скорост 1:3 с гуми 33'' е 10% по-бърза от гумите. От клипа се вижда с каква сила се тегли. Той може да тегли само на първа и втора скорост, на 3-та скорост няма тяга. Неговият двигател е 2.5 V6 от Витара и има 250 Nm, първа скорост му е 4.1, а раздатката е 3.3 и мостовете са от Мерцедес 5 и нещо, не знам колко точно. Общото предавателно число му е 70:1.

                  При мен на първа скорост предавателното число в момента е 65:1, с новите мостове ще е към 85:1. Двигателя ми е към 230 Nm и вероятно и аз ще съм така, ще мога да се тегля само на 1 и 2. С гуми 35'' и новите мостове и при мен 1:3 забързване ще постигне същия ефект, а оборотите няма да превишават съществено добрите за една такава лебедка.

                  Гледай и клипове от Рейнфорест и ще видиш, че и там всички така са си направили лебедките.

                  Коментар


                  • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                    Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение

                    Гледай и клипове от Рейнфорест и ще видиш, че и там всички така са си направили лебедките.
                    Не е точно така на Рейнофорест повечето механични лебедки или както им казват те GOD winch не са с червяци а са с предавка от диференциал на Тойота Прадо 4:1.

                    http://forum.ih8mud.com/winching-recovery/725247-god-winch-build-install.html


                    http://www.youtube.com/watch?v=lTp28Fy5ndI
                    Akо се вгледаш по внимателно в клиповете и снимките ще видиш.Идея си нямам защо ги предпочитат при все че имат доста недостатъци като например липса на спирачка и това че са супер бързи и трябва да си много добре привикнал към управлението на машина с подобна лебедка.
                    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                    тел.088четири 9едно9 4нула4
                    -------------------------------------------------------

                    Коментар


                    • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                      Стояне, виж в подфорума за ТУНИНГ, раздел Лебедки има техническа информация за Зилова лебедка, дават и 15 оборота в минута макс.
                      И, аз съм мислил за лебедка от диф, но от някво товарно камионче, напримир ИВЕКО или ФИАТ, доста се намират на скраб, а и не са големи, като габарити и маса, но при положение, че има готови камионски, не си заслужава да се влиза в тези преправяния, цената ще бъде същата, а резултата неизвестен.
                      Новата ми лебедка е със 30% скъсен барабан, така получих повече витки на него и по-бързо теглене.
                      МОЛЯ, Който миналата година снимаше на блатото на НОВИ ИСКЪР, да качи клип да видите колко е бърза лебедката на Зила на 3-та скорост.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0175A.jpg
Прегледи:2
Размер:107.8 КБ
ID:5566157Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0173A.jpg
Прегледи:2
Размер:98.7 КБ
ID:5566158Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0176A.jpg
Прегледи:2
Размер:142.5 КБ
ID:5566156
                      Последно редактирано от kiro_vd; 20-02-14, 07:46.

                      Коментар


                      • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                        Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                        Не е точно така на Рейнофорест повечето механични лебедки или както им казват те GOD winch не са с червяци а са с предавка от диференциал на Тойота Прадо 4:1.

                        http://forum.ih8mud.com/winching-recovery/725247-god-winch-build-install.html


                        http://www.youtube.com/watch?v=lTp28Fy5ndI
                        Akо се вгледаш по внимателно в клиповете и снимките ще видиш.Идея си нямам защо ги предпочитат при все че имат доста недостатъци като например липса на спирачка и това че са супер бързи и трябва да си много добре привикнал към управлението на машина с подобна лебедка.
                        Много интересна информация, досега доста се чудих какви точно са им лебедките на Рейнфорест. Аз имах предвид, че се движат със скоростта на гумите. Тези би трябвало да са и значително по-леки, нашите от ГАЗ и ЗИЛ не е възможно да се монтират отпред.

                        Коментар


                        • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                          Аз на стария Нисан бях сложил оригинална лебедка от Сафари и КОМ.....но оборотите на навиване на скорост са изчислени с оригиналните гуми за джипа които са 29ки.......а аз карах с 35ци и се получава разлика от въртенето на гумите и навиването на въжето!Което понякога създава проблеми!Пример дърпаш се на мн.стръмен баир джипа буквално виси на въжето,подаваш газ но от подскачането на колата заклинва въжето,оттам през кардана и ск.кутия/където е и КОМа/и оставаш на място!Трябва някой да те дръпне напред за да освободи!Гадно но факт!
                          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                          Коментар


                          • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                            Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                            Аз на стария Нисан бях сложил оригинална лебедка от Сафари и КОМ.....но оборотите на навиване на скорост са изчислени с оригиналните гуми за джипа които са 29ки.......а аз карах с 35ци и се получава разлика от въртенето на гумите и навиването на въжето!Което понякога създава проблеми!Пример дърпаш се на мн.стръмен баир джипа буквално виси на въжето,подаваш газ но от подскачането на колата заклинва въжето,оттам през кардана и ск.кутия/където е и КОМа/и оставаш на място!Трябва някой да те дръпне напред за да освободи!Гадно но факт!
                            На Изгубени в Лудогорието се прецаках по подобен начин, джипа подскачаше и съборих колче, на зона, на която се борих 20 мин и съответно не получих никакви точки от нея.

                            Коментар


                            • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                              God Winch я мотират и от пред и от зад идея си нямам дали са по леки знам че са по бързи,правят им и спирачки обещали са ми да ми дадат максимално подробни снимки на подобна лебедка но още чакам.
                              ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                              тел.088четири 9едно9 4нула4
                              -------------------------------------------------------

                              Коментар


                              • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                                Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                                Аз на стария Нисан бях сложил оригинална лебедка от Сафари и КОМ.....но оборотите на навиване на скорост са изчислени с оригиналните гуми за джипа които са 29ки.......а аз карах с 35ци и се получава разлика от въртенето на гумите и навиването на въжето!Което понякога създава проблеми!Пример дърпаш се на мн.стръмен баир джипа буквално виси на въжето,подаваш газ но от подскачането на колата заклинва въжето,оттам през кардана и ск.кутия/където е и КОМа/и оставаш на място!Трябва някой да те дръпне напред за да освободи!Гадно но факт!
                                Не те разбрах ...казваш че въжето се врязва във витките при скок , какво ти пречи да продължиш да навиваш и след като излезеш тогава да го закачиш за някое дърво , освобождаваш лебедката и на заден ход го развиваш ... Между другото не мога да разбера за толкова много искате да въртите гумите едновременно с навиването на лебедката - в повечето случи механичната лебедка безгрижно те вади от всякъде и "помощта" с колелата само и пречи . Единствено в някоя гъста кал или висок отвесен скат е нужно да помогнеш с гумите за да не скъсаш въжето , но това са доста редки случаи . Разбира се добре е да можеш да изравняваш скоростта на въртене на колелата и навиването на въжето , но трябва да приспособяваш някоя скоростна кутия ...
                                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X