Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самоделен лифт за Нива

    Даже както каза и Роко, за предните пружини от Шеви, аз имам за продаване, едни, предни пружини от Шеви/Купувах ги на времето от него/, срязани с 1 витка, тамън за лифт, ги бях правил, чисто нови са, ако някой има интерес, да пише
    Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 12-02-16, 11:50.
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • От: Самоделен лифт за Нива

      Да имам интерес.
      Цена.

      Коментар


      • От: Самоделен лифт за Нива

        Цената им е 60 лева за двете, ако проявявате интерес, да ви ги снимам. Телефона ми е в подписа.
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • От: Самоделен лифт за Нива

          Здравейте, бих желал да попитам как е решен проблема с отместването на моста при лифтиране на Нива?
          Поздрави

          Коментар


          • От: Самоделен лифт за Нива

            С раздвижна напречна щанга.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • От: Самоделен лифт за Нива

              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
              С раздвижна напречна щанга.
              Нещо снимка или готова от магазина има ли? за да се ориентирам. По захващането към купето, прави ли се някаква доработка, за да стои в нормално положение хоризонтално? Изчетох цялата тема, но от приложените снимки за задното окачване не беше показано как е решен проблема. Вижда се само, че напречната греда е някакво правоъгълно желязо, което не прилича на заводската. Предполагам, че е по-дълга от заводската.
              Поздрави

              Коментар


              • От: Самоделен лифт за Нива

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име-2.jpg
Прегледи:1
Размер:73.5 КБ
ID:5728660

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ce63fu-960.jpg
Прегледи:1
Размер:125.9 КБ
ID:5728661

                Прави се както е казал колегата раздвижна щанга, с която се компенсира изместването на моста. Раздвижната щанга е на принципа на кормилните щанги.
                Последно редактирано от коко келеша; 19-09-16, 17:45.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Самоделен лифт за Нива

                  А такъв раздвижен болт, или там както се казва продава ли се? Съответно ако не се продава готово, от какъв материал трябва да бъде изработено и да ходя при стругар?
                  Поздрави

                  Коментар


                  • От: Самоделен лифт за Нива

                    Отиваш при стругар и режете тръбата.В едната страна се набива вложка с вътрешна резба,в другата с външна (резбата стърчи като болт от тръбата) Вложките зе заваряват за тръбата.Хубаво е да има гайка с която да законтриш,след като настроиш дължината.Резбата да е със стъпка да речем 1.5 мм.При готово положение,резбите да са се навили една в друга,поне 30 мм.Абе елементарно е.
                    Утре може да ти снимам,как съм направил моята и да дам размера на резбата.
                    За материала - Ст45
                    Това да се прави с лява и дясна резба е излишно и ненужно усложнение на задачата.
                    Последно редактирано от kameno karp; 19-09-16, 20:57.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • От: Самоделен лифт за Нива

                      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                      ...
                      Това да се прави с лява и дясна резба е излишно и ненужно усложнение на задачата.
                      Ако имаш домашен стенд за регулиране на предници е така, но в противен случай си изгонен от халето след второто откачане и закачане на щангата. Разбира се, моето мнение е валидно само в случай, че ти пука дали Нива-та оставя 2 или 4 следи. И един поздрав за всички "нивовъди" във форума:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tuning-nivy-svoimi-rukami-10.jpg
Прегледи:1
Размер:60.0 КБ
ID:5728716
                      Последно редактирано от коко келеша; 20-09-16, 02:52.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Самоделен лифт за Нива

                        При мен "домашния стенд" беше : два отвеса пуснати ( залепени с тиксо) на задните калници и минаващи през средата на главините и една рулетка.
                        Даже като вече си измерил изместването и знаеш стъпката на резбата,центровката става от първия път.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • От: Самоделен лифт за Нива

                          Е, тя центровката при ляво-дясната резба винаги става от първия път.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Самоделен лифт за Нива

                            Тя моята не е с лява и дясна.Имах предвид само с едно откачане на щангата и то само от едната страна.
                            Мериш изместването,делиш на две и с толкова завиваш или развиваш.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • От: Самоделен лифт за Нива

                              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                              Отиваш при стругар и режете тръбата.В едната страна се набива вложка с вътрешна резба,в другата с външна (резбата стърчи като болт от тръбата) Вложките зе заваряват за тръбата.Хубаво е да има гайка с която да законтриш,след като настроиш дължината.Резбата да е със стъпка да речем 1.5 мм.При готово положение,резбите да са се навили една в друга,поне 30 мм.Абе елементарно е.
                              Утре може да ти снимам,как съм направил моята и да дам размера на резбата.
                              За материала - Ст45
                              Това да се прави с лява и дясна резба е излишно и ненужно усложнение на задачата.
                              Принципно зная как се изработва, ама не казахте и дума от къде може да се намери този болт с гайки и вложки. За да не се разкача щангата и да се върти, за да се удължи или скъси, по-добре е болтът-шпилка да е с лява и дясна резба.

                              Коментар


                              • От: Самоделен лифт за Нива

                                От зеленчуковия магазин се вземат!
                                Уж си копирал поста ми,а не прочел как започва-Отиваш при стругар.
                                Не отиваш там на приказка,а да ти направи необходимите неща.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X