Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самоделен лифт за Нива

    Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
    Янко има ли разлика в поведението на автомобила при завой и въобще усеща ли се някаква разлика.
    Калояне днес я покарах доста по асфалт и черен път.Не забелязвам някаква разлика в поведението на автомобила.Единствено се усеща ефекта от увеличения ход на задния мост.Макар и само с 2см. на местата,където преди едно от задните колела увисваше във въздуха сега такова нещо не се случва и колата минава без да се налага да включвам блокажа.

    Коментар


    • От: Самоделен лифт за Нива

      Първоначално публикуван от ИваннН Преглед на мнение
      Колега Желязков, аз възнамерявам да започна да правя някои подобрения на моята нива особено след като преминах маршрута Емине -Ком необходимостта от повдигане съвсем ми стана ясна, за отпред има доста описани варианти но за задницата нещо не видях да има или пък не съм разбрал.Та това и искам да попитам освен нагледно показаното за амовете по пружините правено ли е нещо подложки или смяна , ка ще е по добре като целта ми е леко повдигане.
      Колега,над задните пружини имам поставени гумени подложки 5см.Освен това,както вече си забелязал преместих амовете по-нагоре с цел по-голям ход на окачването и по-трудното им задиране в коловозите.
      Отпред съм с чисто нови пружини от Волга-/ГАЗ-24/,отрязани с 2.5 витки.
      Поставил съм и защита на предния диф,която е много важна доработка за уязввимия алуминиев корпус.
      Укрепил съм и задната напречна щанга,която често се огъва при по-сериозни лашкания в гората.
      П.П.Ако искаш разгледай албума ми.Там има повечето неща,които съм правил в снимков вид.Преди всичко бих ти препоръчал да "обуеш" Нивата с подходящи за каране в гората гуми.Тези с които беше на прехода са меко казано зле.
      Последно редактирано от Янко Желязков; 25-08-11, 22:33.

      Коментар


      • От: Самоделен лифт за Нива

        Благодаря колега з аинформацията, работя по тези направления подходящи гуми, да стане малко по висока , и някои защити.

        Коментар


        • От: Самоделен лифт за Нива

          ЗдрАВЕЙТЕ,колеги!
          Може ли да вметна 1 въпросче само? Мога ли отзад да кача половки над пружините с височина 4,5 см и отпред с височина 3,5 см и с колко трябва да се Втигне тогава горният шарнир.
          Също така и колко би бил тогава максималния размер гума които мога да сложа , но на оригиналната 16 ц. дЖанта.
          Благодаря предварително за помощТа и съветите!

          Коментар


          • От: Самоделен лифт за Нива

            Здравейте колеги.Пак да се обърна към знаещите.Кой вариант е по-удачен и защо?При първия вариант се "изправя" огъването на пружината.Това води ли до промяна в работата и и в какво се изразява ефекта?По пътя на логиката при тоя вариан пружината трябва да работи по-меко защото се намаля напрежението от външната и страна/страната която работи/.Така ли е на практика и ако е така това удачно ли е?Третия вариант го отписвам защото не мога да си намеря такива пружини.Благодаря предварително.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • От: Самоделен лифт за Нива

              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
              Здравейте колеги.Пак да се обърна към знаещите.Кой вариант е по-удачен и защо?При първия вариант се "изправя" огъването на пружината.Това води ли до промяна в работата и и в какво се изразява ефекта?По пътя на логиката при тоя вариан пружината трябва да работи по-меко защото се намаля напрежението от външната и страна/страната която работи/.Така ли е на практика и ако е така това удачно ли е?Третия вариант го отписвам защото не мога да си намеря такива пружини.Благодаря предварително.
              Или нещо съм пропуснал .........или нещо не схващам.
              Повтори въпроса с вариантите ?

              Коментар


              • От: Самоделен лифт за Нива

                Как да схванеш като съм забравил да сложа линка
                http://www.ladaniva.co.uk/baxter/res...BaxterLift.htm
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • От: Самоделен лифт за Нива

                  Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                  Как да схванеш като съм забравил да сложа линка
                  http://www.ladaniva.co.uk/baxter/res...BaxterLift.htm
                  При всички случаи с по-дълга пружина ми се струва най-сигурно. Подложки на предните пружини винаги си е опасна работа. На задните как да е - може.

                  Коментар


                  • От: Самоделен лифт за Нива

                    Аз съм правил експеримент. Пружините им "наложих" по 2 витки (от друга нивова пружина). Не повече.
                    Прави се така, че да не се променя горната и долната основи на пружините. С професионална заварка и Нивата се вдига повече от добре.
                    Ясно, че така не е правилно, но за експеримент ми се строи добре.
                    Ако трябва да повдигна "омекнала" нива така ще направя.
                    Единствено трябва да се удължи с няколо милиметра задната напречна стабилизираща щанга.
                    От посочения линк всеки вариант е добър и удачен.
                    Зависи колко ще ти излезне.
                    Който ти пасва най-добре на визията него приложи.
                    Ще чакаме снимки.
                    Успех !

                    Коментар


                    • От: Самоделен лифт за Нива

                      Най-добре ми пасва като визия втория вариант но най-бърз и лесен е първия,за това съм се спрял на него.Всички колеги които са правили такова повдигане са писали,че между шарнира и носача слагат подложка 30мм а в линка е дадена 15мм.Какво би се получило с едната и с другата подложка.Пари ще ми костват само тампоните за задните пружини и болтовете.Писали сте,че сте използвали болтове от паразитния хебел.Тия дни ще дам да ми направят частите и при първа възможност/да спре да вали/ ще монтирам.Поздрави и благодаря за отговорите.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • От: Самоделен лифт за Нива

                        Днес ми остана време да се занимая малко с Нивичката си.Сложих ето тези подложки http://www.ladaniva.co.uk/baxter/resources/images/Hoodoo_lift_wedge__ http://www.ladaniva.co.uk/baxter/res...__long_137.jpg /но от плътно желязо/ между долния носач и чинията на пружината.Между горния носач и шарнира сложих 15мм подложка.Ето го и резултата.Предницата се вдигна с 4см.Височината до арките на калника с ВлИ 5 стана 81 см.


                        На снимките се вижда,че горния носач натиска тампона.Както сте писали ще го отрежа с 2 см,но той пак ще опира или ще се получи съвсем малък просвет.Може ли да се направи нещо по въпроса.
                        Последно редактирано от kameno karp; 04-01-12, 19:19.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • От: Самоделен лифт за Нива

                          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                          Днес ми остана време да се занимая малко с Нивичката си.Сложих ето тези подложки http://www.ladaniva.co.uk/baxter/resources/images/Hoodoo_lift_wedge__ http://www.ladaniva.co.uk/baxter/res...__long_137.jpg /но от плътно желязо/ между долния носач и чинията на пружината.Между горния носач и шарнира сложих 15мм подложка.Ето го и резултата.Предницата се вдигна с 4см.Височината до арките на калника с ВлИ 5 стана 81 см.


                          На снимките се вижда,че горния носач натиска тампона.Както сте писали ще го отрежа с 2 см,но той пак ще опира или ще се получи съвсем малък просвет.Може ли да се направи нещо по въпроса.
                          Може.Като между горния носач и шарнира сложиш 30мм.подложка.

                          Коментар


                          • От: Самоделен лифт за Нива

                            От зад сложих 3см подложка на пружинита и амортисьори от Шеви.От пред поокастрих тампоните,а подложката между горния носач и шарнира я направих 30мм.Днес изпробвах Нивичката и останах приятно изненадан.Нивата е много по-стабилна и го няма блъскането от преди,а на местата където преди трябваше да включвам блокажа защото някое колело оставаше във въздуха сега минавам без проблем.Благодаря на всички за споделения опит,благодарение на което и аз си подобрих Нивичката.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • От: Самоделен лифт за Нива

                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар


                              • От: Самоделен лифт за Нива

                                Добър ход се получава отзад! А тези амортисьори от Шеви би ли споделил по конкретна информация за тях, на мен много ми приличат на един алтернативен модел за Нива на фирмата Master sport.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X