Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самоделен лифт за Нива

    Без подложка на горния шарнир,мисля, че пружината от Шевито ще трябва малко да се скъси

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:prshn_2.jpg
Прегледи:1
Размер:10.2 КБ
ID:5285875
    VAZ 21214-Niva
    Grand Vitara 2.0 i V6 DB

    Коментар


    • От: Самоделен лифт за Нива

      Колеги взимам предни пружини от Шеви нива и задни от Шеви нива има ги налични в магазина.Въпроса ми е за предните като са по дълги от стандартните нивови какво правим, а от зад пружините от Шевито са по-къси с
      3см спрямо нивовите.Какви амове да взема от шеви или някъкви др.модел.Проблема при мен е в задницата, има метанови бутилки и при дупки много подскача.Тека я купих и даите съвети как да я повдигна малко да не осеща килограмите от мет.бутилки.

      Коментар


      • От: Самоделен лифт за Нива

        Първоначално публикуван от mazalat Преглед на мнение
        Колеги взимам предни пружини от Шеви нива и задни от Шеви нива има ги налични в магазина.Въпроса ми е за предните като са по дълги от стандартните нивови какво правим, а от зад пружините от Шевито са по-къси с
        3см спрямо нивовите.Какви амове да взема от шеви или някъкви др.модел.Проблема при мен е в задницата, има метанови бутилки и при дупки много подскача.Тека я купих и даите съвети как да я повдигна малко да не осеща килограмите от мет.бутилки.
        С подложки+ хубави дълги амортисьори..От бус най-добре, щом има и метанова уредба...
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • От: Самоделен лифт за Нива

          Шевролетовите пружини влизат без рязане,но няма амортизация,амовете идват прекалено къси и имат ход около 0,5мм-1мм.Проблема не е в амортесьорите,тези пружини за много дебели и колата няма силата да ги сгъва-иска рязане иначе забрави,все едно караш каручка.Вярно клиренса става забележителен с изтъркани гуми,почти без грайфер 33см отпред,това е без да са рязани.За отзад имам подходящите за теб амортесьори,ако имаш интерес звънни един телефон.

          Коментар


          • От: Самоделен лифт за Нива

            http://www.ladaniva.co.uk/baxter/resources/BaxterLift.htm


            Д
            оста подробно описани варианти за лифт, на който му се занимава де...
            Александър

            Коментар


            • От: Самоделен лифт за Нива

              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
              http://www.ladaniva.co.uk/baxter/resources/BaxterLift.htm


              Д
              оста подробно описани варианти за лифт, на който му се занимава де...
              много подробно направено,браво

              Коментар


              • От: Самоделен лифт за Нива

                Първоначално публикуван от plamen9209
                здравейте искам да питам за разход на лада нива
                На бензи, газ, метан?
                Разхода е много относително нещо. 10-12 градско, извън около 8-10, но зависи колко ще вдигнеш, колко ти е тежък кракът, на колко оборота превключваш.
                По принцип каквото сипеш не връща.
                Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                Dacia Duster 4WD

                Коментар


                • От: Самоделен лифт за Нива

                  Първоначално публикуван от Константин (stankovich) Преглед на мнение
                  ...По принцип каквото сипеш не връща.
                  Ако си напълнил резервоара догоре и вентилацията на същия е прецакана можеш да се окъпеш отгоре до долу в бензин при тези жеги. поВръщането понякога е доста сериозно.
                  Only after the last tree has been cut down,
                  Only after the last river has been poisoned,
                  Only after the last fish has been caught,
                  Only then will you find that money cannot be eaten.

                  Коментар


                  • От: Самоделен лифт за Нива

                    Първоначално публикуван от plamen9209
                    здравейте искам да питам за разход на лада нива
                    Има във форума една тема "колко ви харчи джипа". Ето: http://offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=2936
                    Влез в тази тема и ще видиш всички марки колко харчат.
                    Иначе нивата на бензин харчи градко 10-11, извън града 7-8 л на 100 км.
                    На газ в града 14, извън може и 10 да падне, но ти го брой 11.
                    Дизел - в града 9-10 извън града 8.
                    В гората на бензин .... 30 лв/100 км, газ 18-20 лева/100 км, дизел ..... 30 лв/100 км.
                    Това са средните стойности с лични ниви по едни и същи терени карани от мен с десния крак на газта.

                    Коментар


                    • От: Самоделен лифт за Нива

                      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                      http://www.ladaniva.co.uk/baxter/resources/BaxterLift.htm


                      Д
                      оста подробно описани варианти за лифт, на който му се занимава де...
                      Сашо,благодарности за ценната информация.Разгледах подробно доста решения и подобрения за Нивите и днес даже посветих деня на едно леко подобрение по задното окачване.
                      Направих си укрепване чрез допълнителни втулки и преместих задните амове по-нависоко.Така те вече не са стоят толкова на ниско долу под моста и опастността от удрянето им е намалена значително.
                      Освен това постигнах и увеличаване на хода на задния мост с 2см.-/може да не е много,но след днешните леки тестове се оказа,че има добър ефект/.
                      Снимки ще кача утре вечер,тъй като днес пропуснах да цъкам.

                      Коментар


                      • От: Самоделен лифт за Нива

                        А на метан ?
                        Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                        feikot@abv.bg
                        Обратно дороги - НЕТ !

                        Коментар


                        • От: Самоделен лифт за Нива

                          Ето и малко снимки от леките доработки по захващането на задните амове...
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • От: Самоделен лифт за Нива

                            Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
                            А на метан ?
                            Колега моите уважения към теб,но виж заглавието на темата.
                            Какво общо има то с разхода на метан и други горива???
                            Има си тема за разхода.

                            Коментар


                            • От: Самоделен лифт за Нива

                              Колега Желязков, аз възнамерявам да започна да правя някои подобрения на моята нива особено след като преминах маршрута Емине -Ком необходимостта от повдигане съвсем ми стана ясна, за отпред има доста описани варианти но за задницата нещо не видях да има или пък не съм разбрал.Та това и искам да попитам освен нагледно показаното за амовете по пружините правено ли е нещо подложки или смяна , ка ще е по добре като целта ми е леко повдигане.

                              Коментар


                              • От: Самоделен лифт за Нива

                                Янко има ли разлика в поведението на автомобила при завой и въобще усеща ли се някаква разлика.
                                Land Rover Discovery II 3,9 V8
                                Лада Нива 21214 1,7i

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X