Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самоделен лифт за Нива

    Колеги- да попитам и аз нещо- върти ми се из главата да повдигна с по 1 см горния и долния шарнир и да поставя 2 см подложка на пружините. Как мислите- дали може да се осъществи това ?

    Коментар


    • От: Самоделен лифт за Нива

      Прочети цялата тема и избери точно изпитан вариант.
      Няма смисъл да повтаряме писани неща,а това дето го мислиш да подлагаш ей така произволно тук по сантиметър,там по сантиметър си е просто някакъв експеримент с неясен резултат.

      Коментар


      • От: Самоделен лифт за Нива

        Мисълта ми е да повдигна носача- но гледам че разстоянието м-у него и външното каре е малко. Иначе прочетох темата добре. Но не искам да слагам само подложки на горния шарнир- така носача от долу пак си е близо до калта За пружините иначе е ясно....

        Коментар


        • От: Самоделен лифт за Нива

          Първоначално публикуван от icolesev Преглед на мнение
          Мисълта ми е да повдигна носача- но гледам че разстоянието м-у него и външното каре е малко. Иначе прочетох темата добре. Но не искам да слагам само подложки на горния шарнир- така носача от долу пак си е близо до калта За пружините иначе е ясно....
          Подложка между горния шарнир и носача се слага с цел запазване хода надолу при вече лифтовано 4-5см. предно окачване.
          Като искаш носачите ти и най-вече техните краища-/защото след лифта единствено те остават на ниско/ преминаваш просто към по-голям диаметър гуми-/това е единственото решение/.
          Нивата без проблем след лифта си носи гуми 205/80-16 /72-73см./ и постигаш просвет отпред по средата на моста 31см.,отзад-под задния диференциал-25см.
          Направи лифта,сложи гумите с горепосочения размер,покарай в гората и коловозите и ако не ти харесва пиши отново.
          П.П.За лифта незнам какво чете и какво не,но ако смяташ да караш сериозно в гората просто и сложи Волгови пружини и си решаваш проблема с години напред.
          Аз карах с такива около 4 години по горите и съм доста доволен.

          Коментар


          • От: Самоделен лифт за Нива

            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
            Подложка между горния шарнир и носача се слага с цел запазване хода надолу при вече лифтовано 4-5см. предно окачване.
            Като искаш носачите ти и най-вече техните краища-/защото след лифта единствено те остават на ниско/ преминаваш просто към по-голям диаметър гуми-/това е единственото решение/.
            Нивата без проблем след лифта си носи гуми 205/80-16 /72-73см./ и постигаш просвет отпред по средата на моста 31см.,отзад-под задния диференциал-25см.
            Направи лифта,сложи гумите с горепосочения размер,покарай в гората и коловозите и ако не ти харесва пиши отново.
            П.П.За лифта незнам какво чете и какво не,но ако смяташ да караш сериозно в гората просто и сложи Волгови пружини и си решаваш проблема с години напред.
            Аз карах с такива около 4 години по горите и съм доста доволен.
            Благодаря за съвета. Ти ряза ли пружините от волгата ?

            Коментар


            • От: Самоделен лифт за Нива

              Рязах ги,защото бяха чисто нови и се получи много над нормалния лифт-/при допустими максимум 5см. аз отидох на почти 9см./.Колко,обаче ги скъсих вече не се сещам?!
              Ако ги взимаш от морга по-добре първо ги сложи и виж как ще стоят колата-нищо чудно да са поуморени и да ти дойдат точно.

              Коментар


              • От: Самоделен лифт за Нива

                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                Ето го и "чертежа". Нека още някой да измери и да нанесем корекции ако е необходимо.
                Чертежа е малко неточен. Двата отвора за болтовете не са точно по средата. Получава се разлика от няколко милиметра при мен.

                Коментар


                • От: Самоделен лифт за Нива

                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  Ето го и "чертежа". Нека още някой да измери и да нанесем корекции ако е необходимо.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:222.jpg
Прегледи:1
Размер:33.4 КБ
ID:5569068

                  Коментар


                  • От: Самоделен лифт за Нива

                    днес повдигнах и моята баба нива
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20140309-00214.jpg
Прегледи:1
Размер:140.2 КБ
ID:5569142Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20140309-00215.jpg
Прегледи:1
Размер:152.1 КБ
ID:5569143Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20140309-00216.jpg
Прегледи:1
Размер:148.7 КБ
ID:5569144Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20140309-00217.jpg
Прегледи:1
Размер:173.6 КБ
ID:5569145
                    Разликата е доста голяма в сравнение с преди. Но имам чувството, че леко нестабилна стана

                    Коментар


                    • От: Самоделен лифт за Нива

                      Как я повдигна? С пружини или с гумени подложки ?? Амортисьорите смени ли ги с други или не ?
                      Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 10-03-14, 00:04.
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • От: Самоделен лифт за Нива

                        Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                        Как я повдигна? С пружини или с гумени подложки ?? Амортисьорите смени ли ги с други или не ?
                        с подложки над пружините. бях взел по-дълги амортисьори, но майстора ми каза да оставя моите- имали достатъчно ход. Новите идвали дълги и не се знаело при напълно свито положение дали няма да направят проблем.

                        Коментар


                        • От: Самоделен лифт за Нива

                          Разликата е доста голяма в сравнение с преди. Но имам чувството, че леко нестабилна стана
                          Това чувство вече няма да те напуска и не е лошо да се съобразяваш с него. Освен това, ако вече не си го направил, отрежи стърчащите краища на болтовете на нивото на гайките. В противен случай, ако се наложи разглобяване след време, ще трябва да късаш болтовете, защото ще са запекли от ръжда. Успех с тунинга!
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Самоделен лифт за Нива

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Това чувство вече няма да те напуска и не е лошо да се съобразяваш с него. Освен това, ако вече не си го направил, отрежи стърчащите краища на болтовете на нивото на гайките. В противен случай, ако се наложи разглобяване след време, ще трябва да късаш болтовете, защото ще са запекли от ръжда. Успех с тунинга!
                            ще ги резна, че в неделя такъв студ брахме докато я повдигахме- въобще не ми дойде на акъла за тях. А си мисля дали да не изкарам гумите малко по-навън с фланци, че да и увечича стабилността - и да резна малко калниците. Така и така я чака пребоядисване- поне и това да свърша преди да ида на бояджия.

                            Коментар


                            • От: Самоделен лифт за Нива

                              Гумите навън не ги изнасяй-благодарение на ниския силует-/може би единственото предимство на самоносещата конструкция пред рамната/Нивата е УНИКАЛНО стабилна на страничен наклон,за съжаление обаче лагерите на предните главини и самите главини са слаби и не търпят фланци,изнесени джанти,гуми-регенерат и т.н.
                              Моята въпреки,че беше повдигната с +8см. /205/80-16 гуми+окачване/ успях да я обърна веднъж странично на танков изпитателен полигон край Ново Село,но наистина положих усилия...
                              Последно редактирано от Янко Желязков; 10-03-14, 18:44.

                              Коментар


                              • От: Самоделен лифт за Нива

                                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                                Гумите навън не ги изнасяй-благодарение на ниския силует-/може би единственото предимство на самоносещата конструкция пред рамната/Нивата е УНИКАЛНО стабилна на страничен наклон,за съжаление обаче лагерите на предните главини и самите главини са слаби и не търпят фланци,изнесени джанти,гуми-регенерат и т.н.
                                Моята въпреки,че беше повдигната с +8см. /205/80-16 гуми+окачване/ успях да я обърна веднъж странично на танков изпитателен полигон край Ново Село,но наистина положих усилия...
                                То фланците мисля алуминиеви да ги правя- да са леки- ама щом казваш май по-добре е да вложа малко пари в самоблокираща касета за диференциала.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X