Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самоделен лифт за Нива

    Мерси колега Бочката!!Но ми трябва размер по калника, но мисля, че един метър на калник би трябвало да стигне
    Иначе тази тема за амортисьорите е добра
    П.П
    По точно това ми трябва:Дето съм го отбелязал на снимката с червенитя линии
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:000.jpg
Прегледи:1
Размер:168.3 КБ
ID:5261268
    Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 15-03-11, 19:42.
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • От: Самоделен лифт за Нива

      Колеги, имам молба към всички - понеже не успях да намеря (може и да не съм гледал добре) - какви са точните размери на подложката, която се слага на горния шарнир - ако някой може да нахвърля една ръчна скица още по-добре. Благодаря.
      Александър

      Коментар


      • От: Самоделен лифт за Нива

        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
        Колеги, имам молба към всички - понеже не успях да намеря (може и да не съм гледал добре) - какви са точните размери на подложката, която се слага на горния шарнир - ако някой може да нахвърля една ръчна скица още по-добре. Благодаря.
        Ето: Само че това е направено, от втулки на задна(дълга), реактивна щанга На този варянт съм се спрял, аз
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7-SHAROVAYA.jpg
Прегледи:5
Размер:24.8 КБ
ID:5263623
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • От: Самоделен лифт за Нива

          Днес мерих един шарнирен болт и по късно ще спретна едно чертежче, но не му се доверявайте на сляпо Иначе се оказа, че моето опиране не е горе, а е в предната част на веждите, което лесно ще се реши с флекса.
          Александър

          Коментар


          • От: Самоделен лифт за Нива

            Ето го и "чертежа". Нека още някой да измери и да нанесем корекции ако е необходимо.
            Прикачени файлове
            Александър

            Коментар


            • От: Самоделен лифт за Нива

              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
              Ето го и "чертежа". Нека още някой да измери и да нанесем корекции ако е необходимо.
              А разгледа ли руските форуми?Има теми, в които ще намериш нужната ти информация.Не мога да пусна тук линк, та ако искаш мога да ти го напиша на ЛС.

              Коментар


              • От: Самоделен лифт за Нива

                Да драсна и аз няколко реда,не съм много по писането,но...Имаме служебна Нива,2002 г.я купихме нова от магазина.Караме не е много.Миналата година навих шефа да сложим лебедка,сложих я,монтажа взет от руския форум,четах естественно и тук ,но от там един вариант ми хареса най много,има писане за него и при нас.Паралелно с лебедката направих вибро и шумоизолация,писах за него,благодарности на колега Hala.И така след като сложих лебедка и промених предната броня предница клекна,какво да се прави,пак много четене ,руският форум има до днес 175 страници за лек лифт.
                http://www.niva4x4.ru/viewtopic.php?...asc&start=2610
                Първо което направих смених пружините(нови от магазина)ефект почти нулев,но все пак можеше да се кара с нормални за Нива гуми.Тази година получих разрешение за нови гуми,реших да бъдат БФ гудрич 215х75х15 МТ на Витаровски джанти.След монтирането упираха в предната част на калника,най лесно решение ,според мен,да се резнат калници,на аз не, ще вървя по по трудният път.Първо ,сложих втулки под чашката на пружината,пак съща тема коментирахме и с Янко,колата се вдигна с 30-35мм,гумите добре, не упират никъде,но все пак ми се струва че когато се натовари ще има проблем със триенето отпред,при завиването много малко растоянието да калника отпред,но поживем увидим.И така ,след като сложих втулките забелязах ,че горният носач лежи на тампона,пък не трябва да е така.Телефонен разговор с Янко Желязков,той каза че резнал тампона,и аз мислех да направя също,но отначало реших да сложа метална вложка между носача и болта,днес тъкмо свърших тази работа,вложка 20мм,носача леко се вдигна ,но растояние между него и тампона няма ,как то гледах на една друга Нива,поне не притиска насача.Засега ще карам така а пък може по нататък ще го резна.Снимки не съм правил,за което се извинявам,но ако някой проявава интерес ще снимам вече готово произведение.

                Коментар


                • От: Самоделен лифт за Нива

                  Точно за тази тема говорих...

                  Коментар


                  • От: Самоделен лифт за Нива

                    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                    Ето го и "чертежа". Нека още някой да измери и да нанесем корекции ако е необходимо.
                    Това е точния рамер,може и 80мм прът,става без стругане.Искам само да вметна нещо-това,че се затропвали вътрешните карета много бързо след монтажа на гумена подложка и 30мм подложка на шарнира,малко са опровергани.Карам така около 60 000-65 000км,проблем до сега не съм видял.Мисля,че нивата търпи повече от 4см лифт отпред,затова се замислям и за подложки по чинията.Слагай смело и не се притеснявай.Поздрави

                    Коментар


                    • От: Самоделен лифт за Нива

                      Здравейте колеги днес намерих амортисьори от шеви нива на цена 32 лв за бройка ето и няколко снимки.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0520.jpg
Прегледи:1
Размер:167.6 КБ
ID:5265638Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0521.jpg
Прегледи:1
Размер:173.7 КБ
ID:5265639 Ако има интерес от страна на някой колега, мога да помогна.
                      Land Rover Discovery II 3,9 V8
                      Лада Нива 21214 1,7i

                      Коментар


                      • От: Самоделен лифт за Нива

                        Колега това задни амове ли са? Някой знае ли дали имат разлика в размерите спрямо стандартните нивови?

                        Коментар


                        • От: Самоделен лифт за Нива

                          Да задни са, мерихме ги в магазина с продавачката, по-дълги са спрямо стандартните нивови с около 2,5/3см. и в разпънато и в свито положение.
                          Land Rover Discovery II 3,9 V8
                          Лада Нива 21214 1,7i

                          Коментар


                          • От: Самоделен лифт за Нива

                            Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
                            Да задни са, мерихме ги в магазина с продавачката, по-дълги са спрямо стандартните нивови с около 2,5/3см. и в разпънато и в свито положение.
                            И са по-твърди и по-здрави абе общо взето са доста по-добре от руските,все пак шевито е по-тежко.

                            Коментар


                            • От: Самоделен лифт за Нива

                              Не знам дали са по твърди още не съм ги сложил. Всъщност когато ги разпъвах в магазина не забелязах съществена разлика.
                              Land Rover Discovery II 3,9 V8
                              Лада Нива 21214 1,7i

                              Коментар


                              • От: Самоделен лифт за Нива

                                Здравеите колеги,от 2-месеца съм собственик на нива-1.6.Прочетох цялата тема,и искам да направя и аз малак лифт по нивата.Много добри съвети прочетох.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X