Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самоделен лифт за Нива

    Нивата е повдигната, но ВЛИ-5 са недостатъчни за постигане на целите. Трябва си Lassa OK 144 или 205/80 R16 гуми.
    Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

    Коментар


    • От: Самоделен лифт за Нива

      Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
      Нивата е повдигната, но ВЛИ-5 са недостатъчни за постигане на целите. Трябва си Lassa OK 144 или 205/80 R16 гуми.
      Колегата Янко Желязков също ми препоръча тези гуми - м/у другото и доста още съвети, за което му благодаря - така, че и това ще го свърша скоро- жалко само, че моите гуми са нови- трябваше първо тук да се допитам преди да ги купувам

      Коментар


      • От: Самоделен лифт за Нива

        Първоначално публикуван от icolesev Преглед на мнение
        Колегата Янко Желязков също ми препоръча тези гуми - м/у другото и доста още съвети, за което му благодаря - така, че и това ще го свърша скоро- жалко само, че моите гуми са нови- трябваше първо тук да се допитам преди да ги купувам
        Нищо колега-и на мен първите ми гуми за кал на Нивата през 2008г. бяха Вли-5,закупени лично от мен чисто новички.
        Излязох точно 4-5 пъти с тях и си взех Ласа ОК-144-/В пъти по-добри и като проходимост,и като ресурс/.

        Коментар


        • От: Самоделен лифт за Нива

          Някой може ли да ми каже какво е разстоянието от земята до арката на предния калник на нелифтована нива с гуми ласа ОК 144,мерено през средата на главината?
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • От: Самоделен лифт за Нива

            Като бях в техникума по ДВГ един даскал не даваше никакви самоделки да правим по колите (помня,че го питах за една добавка в маслото, а той ми каза а искаш ли добавка в бележника като казваше, че принципно по колите всичко е изчислено и разчетено и ако са искали да го променят щели да го направят конструкторите. В общи линии е прав, да правим минимални подобрения за да не ни боли главата после. Та за лифта - сложих на мойта гумени подложки (а те както знаете са си оригинални и никакви самоделки няма) даже под и над пружините отзад и над пружините отпред. За 205/80 16 малко ще резна и калниците и това е! По-големи гуми от тези и по-голям лифт от този ще доведат само до проблеми - карета, полуоски дифове и т.н. Е вярно задния диференциал като че ли ми се измести със сънтиметър по-напред, но това пък означава по-къса база (лошо няма само дето калника ще трябва да го резна, но това не е проблем...

            Коментар


            • От: Самоделен лифт за Нива

              Освен на пред и на страни отива,задния диференциал(удължава се стабилизиращата щанга). Гуми 205/80-16 стават без лифт на Нивата не опират никъде.
              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

              Коментар


              • От: Самоделен лифт за Нива

                от този размер гуми но с по-агресивен профил като Ласата ОК 144 7.50 или Destone 205/80 16 ще станат ли? Уж бях на реглаж преден и заден мост, пък и мерих задния диф - не ми се струва да се е изместил странично...

                Коментар


                • От: Самоделен лифт за Нива

                  При ме отзад е повдигната с 8см.Диференциала бе мръднал с около 2см. на дясно,правих нова стабилизираща щанга.Нормални гуми 205/80-16 стават.За Ласта 144 7.50 на Нива колеги не са слагали(защо ли).
                  Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                  Коментар


                  • От: Самоделен лифт за Нива

                    Първоначално публикуван от martofen Преглед на мнение
                    от този размер гуми но с по-агресивен профил като Ласата ОК 144 7.50
                    Ще попитам, само едно - защо искаш да убиеш колата си, точно този размер гуми е за всеки друг джип, но не и за лада нива. Мислех на Г-то да взимам такива, но цената от 254лв за брой ме отказа. За тази цена има къде по-добър избор - БФ Гудрич М/Т

                    Коментар


                    • От: Самоделен лифт за Нива

                      Имали оригинален лифт за нива или всичко е самоделно?
                      Говоря като комплект пружини, амортисьори, подложки.
                      Искам да повдигна нивата и не знам от къде да почна.

                      Коментар


                      • От: Самоделен лифт за Нива

                        Има руски комплекти за повдигане, но не се продават у нас. Някой може и да се съгласи да внесе такова чудо, но цената със сигурност няма да ти хареса. Аз ти предлагам да започнеш с четенето на тази тема от началото.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Самоделен лифт за Нива

                          Колеги ниваджии кажете какви амортисьори да взема за нивата предни и задни с по дълъг ход защото искам да я повдигна.
                          Също така може ли да ми кажете какви подложки да взема за пружините като размер за предните и задните или да ги сменя с по дълги и от каква кола да взема.
                          Също така ще ви питам и за размер на втулките които се слагат на долния носач под леглото на пружината.

                          Коментар


                          • От: Самоделен лифт за Нива

                            Вариянтите за повдигане са много,за това отдели един час и си направи труда да изчетеш темата.Като си избеиеш вариянт и нещо не ти е ясно,питай.Предните амортисьори нямат нужда от смяна.Задните при всички случаи ще ти окъсеят.Аз съм сложил от Шеви Нива,които са с около 5 см по-дълги от тези на Нива,но въпреки това се наложи да ги удължавам
                            http://www.offroad-bulgaria.com/atta...5&d=1448376498
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • От: Самоделен лифт за Нива

                              Благодаря за съвета !

                              Коментар


                              • От: Самоделен лифт за Нива

                                Набързо от "глупостите" кито съм правил по моите бивши ниви. Задни амортисьори от бус форд транзит - таман хващат, също става и от уазка. Задни пружини комби лада или шеви нива, също може и с подложки, има един тъник момент, в който трябва да се удължи и стабилизиращата щанга. Отпред, пружини от шеви пак, също може и от 123 мерцедес, като малко се режат и двата варианта. По-дълги предни амортесьори, които стават от паджеро

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X