Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самоделен лифт за Нива

    Колеги,имам един въпрос.Трябва ли да се режат Шевролет Нивовите прожини за да се монтират на нивата,става въпрос за предните.Понеже не разбирам руски,дали някой колега има информация.Благодаря предварително

    Коментар


    • От: Самоделен лифт за Нива

      Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
      ...Трябва ли да се режат Шевролет Нивовите прожини за да се монтират на нивата,става въпрос за предните...
      Да.
      http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/p...hiny/prshn.htm
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • От: Самоделен лифт за Нива

        Знам, че повечето от колегите с лифт са рязали волгови пружини и нямат проблеми, но аз не бих се решил на тази стъпка. Последната навивка на пружината е огъната, така че края да е равен, и ако се среже, пружината ще ляга под ъгъл спрямо чашката, с произтичащите от това рискове и последствия. Ако пък решиш да подгънеш срязана пружина с нагряване, ще се наруши темперирането на материала. До колкото разбирам от горният линк, руснаците казват да се реже, само ако не слагаш подложка на горния шарнирен болт. Ако сложиш подложка, не режеш. Купил си си чисто нови пружини, при това оразмерени за Лада Нива+100-200 кг шевролет - грехота е да ги режеш! Сложи подложки на горния шарнир + по-дълги аморисьори. Защо не помислиш и по отделянето на предния диф от мотора.
        Александър

        Коментар


        • От: Самоделен лифт за Нива

          Добре аз съм с подложка на горния шарнир,подложката е 3см.Приготвил съм железен диференциал за монтаж,но остава въпроса,след монтажа на пружините от Ш.нивата,предните амове идват къси ако не се реже или имат капацитет на работа?

          Коментар


          • От: Самоделен лифт за Нива

            Не, с подложка на горния шарнир и пружини от Шеви Нива предните ти амортисьори ще застанат в разгънато положение и на практика няма да си изпълняват пълноценно предназначението. Най-верояно на неравностите ще започнат да блъскат яко...

            Коментар


            • От: Самоделен лифт за Нива

              Някой тук си беше купи амове за Шнива, така че явно се намират..
              Александър

              Коментар


              • От: Самоделен лифт за Нива

                Ясно,последен въпрос.Дали ще се наруши геометрията на предницата,след монтирането на на прожините от Ш.нивата.Като заместител на щатните амове,мисля да ползвам от Паджеро предни,също и засичах и едни от фиат в една морга,пак бяха по-дълги от нивовите.

                Коментар


                • От: Самоделен лифт за Нива

                  колеги само не разбрах дали ако сложа 3см. подложки трябва ли да сменям и амове /и отпред и отзад/.

                  Коментар


                  • От: Самоделен лифт за Нива

                    Първоначално публикуван от airhunter Преглед на мнение
                    колеги само не разбрах дали ако сложа 3см. подложки трябва ли да сменям и амове /и отпред и отзад/.
                    НЕ.

                    Коментар


                    • От: Самоделен лифт за Нива

                      Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                      Ясно,последен въпрос.Дали ще се наруши геометрията на предницата,след монтирането на на прожините от Ш.нивата.Като заместител на щатните амове,мисля да ползвам от Паджеро предни,също и засичах и едни от фиат в една морга,пак бяха по-дълги от нивовите.
                      Ако са по високи от на нива ще я промени.

                      Коментар


                      • От: Самоделен лифт за Нива

                        Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                        Ако са по високи от на нива ще я промени.
                        Колега,пружините по брой витки са еднакви,но от Шевролета са по високи предолагах,че мойте са много изпуснали и затова е и разликата,това означава,че след монтажа на Шевролетовите пружини,ще настъпи промяна в геометрията на предницата.Проблема е там,че при мен вече няма на къде да се регулира,просто няма подложни пластини на горните носачи.

                        Коментар


                        • От: Самоделен лифт за Нива

                          Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                          Колега,пружините по брой витки са еднакви,но от Шевролета са по високи предолагах,че мойте са много изпуснали и затова е и разликата,това означава,че след монтажа на Шевролетовите пружини,ще настъпи промяна в геометрията на предницата.Проблема е там,че при мен вече няма на къде да се регулира,просто няма подложни пластини на горните носачи.
                          Нали затова са подложките на горния шарнир.
                          Александър

                          Коментар


                          • От: Самоделен лифт за Нива

                            Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                            Колега,пружините по брой витки са еднакви,но от Шевролета са по високи предолагах,че мойте са много изпуснали и затова е и разликата,това означава,че след монтажа на Шевролетовите пружини,ще настъпи промяна в геометрията на предницата.Проблема е там,че при мен вече няма на къде да се регулира,просто няма подложни пластини на горните носачи.
                            Тогава ще трябва да изпилиш носача.

                            Коментар


                            • От: Самоделен лифт за Нива

                              Малко в страни от темата която разисквате в момента, но се надявам да ви бъде интересно.Днес се порових в интернет и попаднах на следните снимки http://www.drive2.ru/cars/lada/2121_...1_4x4/batalin/ и http://www.drive2.ru/cars/lada/2121_...88244255/#post , станаха ми интересни снимките от втория линк който съм дал и начина по който е повдигната предната част на колата.Според вас от това има ли някаква полза в пресечена местност или е само за гъзария пред кафето ?

                              Коментар


                              • От: Самоделен лифт за Нива

                                Доста полза ще има от доработките колега-колата съвсем не е правена за пред кафето.И лебедката,и гумите,и главното предаване,и бавната раздатка,и страхотния клиренс показват в каква насоченост е подобрявана машината.
                                Последно редактирано от Янко Желязков; 28-05-11, 12:02.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X