Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самоделен лифт за Нива

    [QUOTE=mkenzie;1830729]
    Първоначално публикуван от menajer1980 Преглед на мнение
    Аз така и така не съм видял досега подложки, който да се слагат под пружината.
    Няма и да видиш.

    Коментар


    • От: Самоделен лифт за Нива

      Пу, чак сега зацепих хватката с предното окачване - става въпрос за ъгли, а не за сантиметри. Добре, ако искам да получа да кажем 4 см лифт, има ли някаква приблизителна дължина на подложките, които трябва да се използват. В такъв случай ще премина на варианта подложки, без смяна на пружините. Нещо ми е трудно да схвана и логиката на подложките под чашката на пружината - предполагам пак става въпрос за запазване на ъгъла.
      Александър

      Коментар


      • От: Самоделен лифт за Нива

        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
        Пу, чак сега зацепих хватката с предното окачване - става въпрос за ъгли, а не за сантиметри. Добре, ако искам да получа да кажем 4 см лифт, има ли някаква приблизителна дължина на подложките, които трябва да се използват. В такъв случай ще премина на варианта подложки, без смяна на пружините. Нещо ми е трудно да схвана и логиката на подложките под чашката на пружината - предполагам пак става въпрос за запазване на ъгъла.
        Става въпрос за незнание.
        Land Rover Discovery II 3,9 V8
        Лада Нива 21214 1,7i

        Коментар


        • От: Самоделен лифт за Нива

          http://www.ladaniva.co.uk/baxter/res...BaxterLift.htm
          Варианта с подложки под тарелката.Повдигането е 40мм.
          Продължи линиите на подложките до шарнира.Разстоянието между горната и долна линия ти е реалния лифт
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • От: Самоделен лифт за Нива

            Понеже четох, че на УАЗ Хънтър може да се сложат пружини от Шевролет Нива, да ви попитам може ли някой да даде размери на тези пружини и най-вече някой магазин от който да ги купя?

            Четох че са 450 мм в свободно състояние, срещу 360 мм на Хънтъра, доста по тънки са - Ш-Нива KILEN 55000 (L=450 мм, dp= 13мм, 9,1 витка)

            Естествено пружините от Нива на УАЗ имат смисъл само за траял, не и за всекидневно каране, но ми се иска да пробвам и да видя какви ходове ще изкарам.

            Коментар


            • От: Самоделен лифт за Нива

              Колеги сложил съм отзад подложки 4,5см.Пружините са сменени,защо така стоят.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_5837.jpg
Прегледи:1
Размер:210.1 КБ
ID:5415770Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_5838.jpg
Прегледи:1
Размер:178.0 КБ
ID:5415771Първата е в лявата страна.
              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

              Коментар


              • От: Самоделен лифт за Нива

                Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                Колеги сложил съм отзад подложки 4,5см.Пружините са сменени,защо така стоят.[ATTACH=CONFIG]501866[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]501867[/ATTACH]Първата е в лявата страна.
                Здравейте! При вас се е получило така защото нямате тази ламаринка която се слага над пружината и под оригиналния тампон.

                Коментар


                • От: Самоделен лифт за Нива

                  След известно каране всичко си дойде на място,наистина нямам ламаринка която се слага над пружината.
                  Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                  Коментар


                  • От: Самоделен лифт за Нива

                    Колеги, търсих, но не намерих, с колко витки се режат Шевролет нивовите пружини ?
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • От: Самоделен лифт за Нива

                      Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                      Колеги, търсих, но не намерих, с колко витки се режат Шевролет нивовите пружини ?
                      Като при волговите - 1,5

                      Коментар


                      • От: Самоделен лифт за Нива

                        Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                        Като при волговите - 1,5
                        Роска, според Руснаците, 3/4, какво ще рече т'ва и аз не знам Като гледам снимката е половин врътка... Знам ли...
                        http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/p...hiny/prshn.htm
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • От: Самоделен лифт за Нива

                          Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                          Роска, според Руснаците, 3/4, какво ще рече т'ва и аз не знам Като гледам снимката е половин врътка... Знам ли...
                          http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/p...hiny/prshn.htm
                          Слагаш до твойта пружина, мериш,струваш и режеш.

                          Коментар


                          • От: Самоделен лифт за Нива

                            Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                            Слагаш до твойта пружина, мериш,струваш и режеш.
                            Така ще стане май..
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • От: Самоделен лифт за Нива

                              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                              Роска, според Руснаците, 3/4
                              Ако я дялнеш 3/4,ще остане 1/3...
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Самоделен лифт за Нива

                                Колеги, в разговор с инженер от АвтоВаз в Толяти ми препоръчаха предни пружини от миниван "Надежда", който се е произвеждал известно време. Купих си от Русия, производство на "Фобос" - излязоха около 60лв., но ми ги донесоха. Твърди, по-дебели и с две витки по -дълги от класическите. Ефектът е много добър, лифтът е почти 3см, а аз имам булбар, допълнителни фарове, лебедка и защита на картера...Всъщност, затова се наложи и лифта, а и гумите ми са по-високи...Препоръчвам. Не се наложи дори да правя реглаж.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X