Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: самоделен лифт за нива

    А защо не си поръчате пружини,излизат около 60лв бр. без ддс.Изработка изцяло по ваше желание,брой витки,дебелина на тела,ф+прахово боядисване.http://www.springsbg.com/bg_start.htm
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: самоделен лифт за нива

      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      А защо не си поръчате пружини,излизат около 60лв бр. без ддс.Изработка изцяло по ваше желание,брой витки,дебелина на тела,ф+прахово боядисване.http://www.springsbg.com/bg_start.htm
      Мерси, това наистина е полезно!

      Коментар


      • От: самоделен лифт за нива

        Мерси за идеята със завода. Ще разпитам като ходя натам.
        Така - предните пружини от волга , а задни от какво - от лада комби, нива-дълга база или Шеви нива ? Колко сантиметра лифт може да поеме задницата без да се налага поставянето на раздвижна щанга?
        Александър

        Коментар


        • От: самоделен лифт за нива

          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
          Мерси за идеята със завода. Ще разпитам като ходя натам.
          Така - предните пружини от волга , а задни от какво - от лада комби, нива-дълга база или Шеви нива ? Колко сантиметра лифт може да поеме задницата без да се налага поставянето на раздвижна щанга?
          5-6 см. Това са подложки от 3 см плюс още едни подложки, но подравнени (подвеждащия, наклонен ръб на който ляга пружината) Без нови пружини. При това положение раздвижната щанга е с 2-3 мм разлика.
          При лифт 10 см - разликата е околи 8 мм на раздвижната. Така измерих на моята. Жалко, че като я направих и докато я пробвам и наснимам я купиха. Още ме е яд, че не я снимах.....стана дори "грозна" с толкова вдигане. И бях решил да "върна малко вдигането до 5 см. Та мисля, че 5 см е максимума от естетична гледна точка.

          Коментар


          • От: самоделен лифт за нива

            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
            5-6 см. Това са подложки от 3 см плюс още едни подложки, но подравнени (подвеждащия, наклонен ръб на който ляга пружината) Без нови пружини. При това положение раздвижната щанга е с 2-3 мм разлика.
            При лифт 10 см - разликата е околи 8 мм на раздвижната. Така измерих на моята. Жалко, че като я направих и докато я пробвам и наснимам я купиха. Още ме е яд, че не я снимах.....стана дори "грозна" с толкова вдигане. И бях решил да "върна малко вдигането до 5 см. Та мисля, че 5 см е максимума от естетична гледна точка.
            И аз съм на мнение,че повече от 5см. не е нужно.

            Коментар


            • От: самоделен лифт за нива

              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
              Не знам защо толкова много спорим. Качва се колата, слагат се (ако може) и се пробва - ако ви харесва си я карате така. Аз лично смятам напролет да сложа такива пружини или евентуално от ТЛК, но със сигурност ще ги отрежа - все пак полуоските на нивата имат ограничени работни ъгли.

              Знам, че някои колеги са си купували Лифт Кит за Нива и ако четат тази тема, моля да кажат колко витки имат техните пружини и каква им е дължината.
              Ще преброя колко са намотките но с дължината ще е проблема !

              Коментар


              • От: самоделен лифт за нива

                Първоначално публикуван от Ivanka Dimova Преглед на мнение
                И аз съм на мнение,че повече от 5см. не е нужно.
                Като чета мераците ви за дългокрака Нива, все си мисля кога ли ще се преобърнете... Добре, че трудно се търкаля.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • От: самоделен лифт за нива

                  Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                  Като чета мераците ви за дългокрака Нива, все си мисля кога ли ще се преобърнете... Добре, че трудно се търкаля.
                  Ами няма начин-мен поне стандартния просвет отпред не ме удовлетворява.

                  Коментар


                  • От: самоделен лифт за нива

                    В нета намерих материал за една преработена Нива,но процедурата е доста по- обширна от обсъжданото тук лифтоване: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rama_14.jpg
Прегледи:1
Размер:21.2 КБ
ID:5251249Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rama_17.jpg
Прегледи:1
Размер:29.7 КБ
ID:5251250Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rama_10.jpg
Прегледи:1
Размер:40.8 КБ
ID:5251251Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rama_12.jpg
Прегледи:1
Размер:30.4 КБ
ID:5251252Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rama_13.jpg
Прегледи:1
Размер:34.9 КБ
ID:5251253Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rama_15.jpg
Прегледи:1
Размер:36.0 КБ
ID:5251254Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rama_18.jpg
Прегледи:1
Размер:27.3 КБ
ID:5251255

                    Шасито е правено от нулата, някой да не си помисли,че ползват готово!
                    Една друга е качена на шаси от УАЗ.Ето: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:70.jpg
Прегледи:1
Размер:108.1 КБ
ID:5251256
                    диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

                    Коментар


                    • От: самоделен лифт за нива

                      Първоначално публикуван от ArSey Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]299383[/ATTACH]
                      Това жълтото дали не са скорости от ГАЗ 69
                      [SIGPIC][/SIGPIC][B]Bore[/B]

                      Коментар


                      • От: самоделен лифт за нива

                        Аз немога да разбера какво ги качвате тия НИВИ - Това просто вече не е НИВА - Коментирайте и давайте акъл за ЩАТНА Нива с доработки - Всичко друго е само в сферата на фантазиите ни! Безсмислено е!

                        Коментар


                        • От: самоделен лифт за нива

                          Щатната НИВА не става за никакъв Х........Нива е измислена да бъде джип пък окачването е на обикновенна лада е неможе да издържи на натоварване частите бързо излизат от строя.Аз се принудих да сложа съединител от волга и курмилни накройници от уаз.

                          Коментар


                          • От: самоделен лифт за нива

                            Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                            Щатната НИВА не става за никакъв Х........Нива е измислена да бъде джип пък окачването е на обикновенна лада е неможе да издържи на натоварване частите бързо излизат от строя.Аз се принудих да сложа съединител от волга и курмилни накройници от уаз.
                            Можеш ли да обясниш малко повече за кормилните накрайници - как се монтират, необходими ли са някакви преработки, че моите май са за смяна.
                            Александър

                            Коментар


                            • От: самоделен лифт за нива

                              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                              Можеш ли да обясниш малко повече за кормилните накрайници - как се монтират, необходими ли са някакви преработки, че моите май са за смяна.
                              Преработките се правят на стрг.Трябва ти желязо шестограм 27.В събота ще направя снимка.От обяснения едвали ще разбереш.

                              Коментар


                              • От: самоделен лифт за нива

                                Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                                Щатната НИВА не става за никакъв Х........Нива е измислена да бъде джип пък окачването е на обикновенна лада е неможе да издържи на натоварване частите бързо излизат от строя.Аз се принудих да сложа съединител от волга и курмилни накройници от уаз.
                                Въпроса не е дали става или не а ТЕМАТА е за самоделен ЛИФТ! Ти ако искаш си сложи и двигател от Камаз - това не променя темата! Просто е безсмислено да слагаме някъкви разработки Ниви които само корубата е от Нива и да въздишаме какво са направили руснаци полупияни...И това колко е чуплива шатната може да се поспори така че и това не се брои!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X