Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект - Джимни Екстрем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

    вчера се занимавах с кутйките и се оказа че оригиналните болтове ше ми дойдат къси..
    а те са 12мм ситна резба 1.25 ако се не лъжа и якоста на болта е 8.8
    тук не знам къде има специализиран магазин да търся подходящ но знам че с едра резба ще намеря.

    дали ше е подходящ с едра резба?
    кутйката е леко по широка и ще иска шайби за да се убере луфта
    но това не ме притеснява..,
    тези кутики са мислени да се държат само от болта който държи носача
    дали ниам да е добре от горния край да се завари и към рамата?
    поздрави

    Коментар


    • До: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

      а ето и още едно с големи гуми но с мостове на спидертракс доста по евтини от дана..
      това е разработка на този дето ми продадеде окачавенто...
      http://www.suzuki4x4products.com/nie...mny/index.html
      поздрави

      Коментар


      • До: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

        Колега ЗЕНИТ,

        Сори не помня името ти

        Мисля Италия ти е близо, а ИНОКС мисля са ИТ, следователни всякакви проблеми с болтове и др. крепежи са ти решени, инак и от БГ става, ама ще си има чакане

        А относно едрата резба, ако компенсираш с дължина и добавиш оше една гайка + предпазване от саморазвиване, няма ли да ти свърши работа...

        Много поздрави,
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • До: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

          едра резба с две гайки ще свръши работа дори би трябвало и с една
          самозаконтряща но все пак за всеки случай...
          доста съм се ровил по нета и нищо конкретно не намирам
          тук това може да се намери само в индустриални железарй..
          сега се сетих че Иво (ГИП ФРОГ) ми беше казвал от къде си купува и в понеделник ше потърся..
          важното е леглото дето ляга втулката на тампона да е с точен размер отам резбата
          май не толкова
          якоста ако е повече от 8.8 лошо ли е?
          поздрави

          Коментар


          • До: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

            Здравей,

            Аз съм чувал, че на такива отговорни места якостта е добре да е 10,9 поне или 12 и ....

            С 8 тук май ги водят каруцарски болтове като здравина...

            Не съм експерт в тази област обаче.

            Сетих се нещо друго, ако нямат такива болтове по-лесно може да намериш шпилка с нужната здравина и размер като резба и Ф, една шпилка е евтина(те са на линеен метър/1м=бройка ако не се лъжа) + гайките, една ножовка и си ти

            Поздрави,
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • До: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

              да ама шпилката нали е по цялата дължина с резба
              а там дето ляга на втулката не трябва да е така..
              ако се сложи много як болт той няма да издържа на усикване а там има доста и ше стане белята..
              поне аз така си мисля
              поздрави

              Коментар


              • До: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                И аз затова казах, че не знам, според мен или се гледа в книгите за МПСто или не знам, някой опитен ама при все това си мисля, че усукването се поема от меката част на връзката...

                А за резбата не знам, но между болта и гумата няма ли втулка ?

                Поздрави,
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • До: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                  има втулка разбирасе но оригиналния болт където ляга втулкатa не е на резба
                  а е гладък и малко по дебела ми изглежда тзи част..
                  имам стар болт от носачите и като търся ше съм с шублер да няма фалове..
                  логично е тампона да поема усукванията но най добре да си търся с същата якост като оригиналния...
                  поздрави

                  Коментар


                  • До: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                    За същата якост е ясно, в такива отговорни агрегати ТНТМто е неуместно поне като свободно творчество и несъобразяване с натоварванията...

                    Мисля много се изхвърлям със съвети тук, твоя случай е друг, ти караш при сериозни препятствия, колата ти носи зверски натоварвания, обеден съм, че на моменти сигурно близко до лимита на възможностите си като МПС, затова ти нямаш право на евтини решения и временни решения от тел и върви

                    Ти си платежоспособен и сериозен ентусиаст, така, че си знаеш за безопасността и цената на хубавите неща...

                    Ако времето не е проблем от тук може да ти помагаме с някой неща, не мисля до Испания цената е космическа за логистика.

                    Успех и много поздрави,
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • До: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2



                      благодаря съветите ти са добре дошли тук за това става въпрос
                      колкото повече мнения толкова по правилно решениe ше се вземе..
                      тук става въпрос за един никав си болт ама е на окачването и там грешките са недопустими..
                      на снимката се виждат задните планки на амортисьорите и болта е с едра резба това е който идваше с окачването
                      якоста му е 8.8 белгиеца това намерил това пратил такива болчета много вяра не ми вдъхват един ден си намериь задния амортисьор откачен добре че го видях
                      само че тогава си бях сложил оригинален болт не от белгиеца и ме хваша много страх..
                      сега всичко е добре стегнато и няма проблеми..
                      не ми се ше да се протакват нещата толкова но все пак мерси за предложението
                      утре ше посетя магазина да видим какви има..
                      а има вариант да се ходи и до моргите там за болтове някои не взимат пари някои дерът кожи..
                      това е един оригинален болт


                      няма никви означения това за якоста не знам от къде съм го видял голяма заблуда стана сега е оше по трудно да се разбере якоста
                      този има само три чертички нищо повече..
                      поздрави

                      Коментар


                      • До: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                        Нека не говоря глупости но за мен това си е каруцарски болт, тези белите на снимката ти, забележи цвета на старите ти , черни са, аз също търсих яки болтове и те са черни, нещо ще да е с якостта им(закалка и т.н.), в строителните магазини и железариите продават предимно бели болтове с едра резба а те и якост 15,8 да пише не бих им се доверил защото са турко/китайски купени на максимално ниска цена...и са меки като пластелин в сравнение с черни 8,8 или 10,9...

                        Поръчай си истински яки болтове, ако са по-дълги знаеш как се лекува, реше се леко бавно без да се загряват много с навита гайка за да може после да не се прецака резбата им, нежно с шкуртка запилваш върха и си готов с правилния болт, впрочем ситната резба като на шпилка намалява значително якостта на болта по простата причина, че дефакто намалява Ф на самия цилиндър, това са си едни сериозни проценти и те не са за пренебрегване, инак ако бе не толкова отговорно става и с шпилка + втулка...

                        Поздрави,
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • До: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          И аз затова казах, че не знам, според мен или се гледа в книгите за МПСто или не знам, някой опитен ама при все това си мисля, че усукването се поема от меката част на връзката...

                          А за резбата не знам, но между болта и гумата няма ли втулка ?

                          Поздрави,
                          Добре, като не знаеш защо му даваш съвети само да го бъркаш.
                          Първо къщичка за пиленца, после за кученце.
                          После идеите за тунинги сами идват. Както и градивната критика. Преди къщичките не може.

                          Цяла страница за някъв тъп болт.
                          Там може да бъде поставен всеки болт който не се скъса при стягането.

                          Коментар


                          • До: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                            Всъшност знам Пламене, за болтовете по основни важни агрегати знам доста, преди време карах един малък 12 кс трактор, много КМ карани с него , 5 пъти скъсани болтове х 8 на колело и джантата пада като отсечена а аз като зряла круша на пътя, 2 пъти скъсани оси дебелина 60-70 мм, скъсани като мокра цигара, всичките болтове бяха бели на цвят здравина 8 едра резба... и всичките бяха купувани от местни железарии...

                            Поздрави,
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • До: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                              нищо не пречи да се умува на глас така се стига до едно крайно решение.
                              аз също не разбирам и затова питам ако модераторите сметнат че спамя да изтрият
                              всичко което сметнат за излишно........
                              откак видях Иво че изпочупи една камара шпилки на дана про рок а на някви си правени фланци болтовете са здрави всичко що е болт за мен е от голямо значение..
                              а по горе имаше и други питания
                              не само болта в случая бърка там става въпрос за заварки на гредата
                              и това също е от голямо значение не че тръгнах да заварявам но все пак
                              тук в този форум има хора дето са правили такива нещица
                              които за мен са нещо съвсем ново.........
                              а и мисля че още от самото начало на темата става ясно че се захващам с нещо дето не ми е работата що не махнем цялата тема то и без това е пълна с много
                              страни въпроси...
                              поздрави

                              Коментар


                              • До: кое окачване е по добре кит 4 или кит 2 с body lift 2

                                уднес се позанимавах малко по скакалеца и се свърши добра работа....
                                кутйките са готови заедно с защитите на праговете.

                                в крайна сметка се разходих едина стрин до Мадрид в правилния магазин и взех верните болтове
                                а и на някава супер нищожна цена сега за в бъдеще знам от каде да пазарувам......






                                поздрави..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X