Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Витара къса база от Славин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

    Първоначално публикуван от Петър Минчев - MaxBass Преглед на мнение
    Колеги добавям още един вариант за пружини!!! Фокус комби(дано не са ме излъгали за комбито) Самите пружини са прогресивни...тей де не са с едни и същи разстояния между навивките...Лифта с тях е около този с Варбурговите....Като пътно поведение съм силно впечатлен!Извън пътя още повече...Пробвал съм доста пружини тези са ми фаворит за сега...
    Зариби ме.
    И аз се метнах на тях.
    Да, от Фокус комби са.
    На височина, диаметър и брой навивки, разлика от Вартбурговите няма.
    Диаметъра на материала е с около 0,5мм по-голям.
    Лифта си остана абсолютно същия като преди.
    Возията и да се промени, то е с малко. Стана може би малко по-мека.
    Например, преди влизаше в завой твърдо и стабилно като картинг.
    Сега лекичко подава към външната страна на завоя. Но лекичко, не се мята, пак е стабилна.
    Друго което забелязвам, е че като че ли, когато някой се качва в колата, пружината подава повече от преди. Аз го определям, като по-добро съгласуване на тежестта спрямо работната точка на пружината.
    По принцип, разликите на късата ми база не са фрапиращи в + или -, и затова не сметнах за необходимо да връщам отново вартбурговите пружини, и останах на Форд.
    Но трябва да отбележа, че аз карам със сравнително твърди амортисьори, а не Опелските.
    Бях с Про-Комп, а сега съм с едни Boge от Мерцедес конска глава, нови Корекомски, останали ми от един стар проект.
    Може би с по-меки амове, разликата ще е по-осезателна. А и на дълга база.

    И за протокола, за който тръгне да сменя.
    Прогресивна пружина, било на кола, било на мотоциклет, било то на клапани и т.н., се монтира с по-ситните навивки към неподвижната част. В нашия случай, към шасито.

    Коментар


    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

      Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
      Прогресивна пружина, било на кола, било на мотоциклет, било то на клапани и т.н., се монтира с по-ситните навивки към неподвижната част. В нашия случай, към шасито.
      Това защо?
      Явно си има причина, но не мога да я схвана?
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

        Надълго.
        В случая, намаляване на т. нар. подресорна маса.
        А в общ план, намаляване масата на движещите се части.
        Напр. при клапаните. Броя на неподвижните и относително неподвижни витки се концентрира към главата.
        Към тарелката(подвижната част) остава едрата стъпка, т.е. по-малко движещи се витки от пружината = по-малка подвижна маса.
        Кокото и да е малка, тази маса, при високи обороти има значение. Инерционните сили намаляват = клапана следи по-прецизно гъбицата.
        Така и при ходовата част на коли и мотори(up side down амортисьорите напр.) По-добро следене релефа на пътя.
        При нас няма такива големи инерционни сили, защото скоростите са малки, но нека се спазва принципа.

        Коментар


        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

          Разбрах.
          Ама то е едно пестене на тегло, мани, мани...
          Ако ме видят какви железа заварявам по Франко(вече гони по тегло патрол)-японците ще ме утрепят с колянови валове
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

            Абе, теглото си има значение.
            За едни ако ходят на състезания, за други ако искат да пестят гориво.
            А за производителя, да пести матряла
            Гледам някои правите стоманени подложки за пружините, мани-мани!

            Коментар


            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

              А други сме си опасали витарите с дебели тенекета,от предната броня,до края на раздатката,мани-мани
              Yamaha Yz450F
              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
              Всичко с ''рошави''гуми!

              Коментар


              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                Ами има неща които е оправдано да се направят, а други, не съвсем. За предпазната ламарина, мисля да +
                И мойта има тук-там предпазители отдолу, но не цялата.

                Коментар


                • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                  Казах го на майтап Иначе това за посоката на прогресивните пружини не го знаех.
                  Yamaha Yz450F
                  Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                  Всичко с ''рошави''гуми!

                  Коментар


                  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                    Здравейте,
                    Ето и снимки на моята витара с лифт на Славин.
                    Стана добре ползвах задни пружини от мерцедес 124, и амове от опел вектра A Номер:442134 това е маслена каяба на цена 48,60 лв за брой. Сега трябват гуми да се купуват, ако някой има някакви предложения да сподели.
                    За лифта като цяло стана лесно;
                    За предната страна се разглобява шарнира, вади се карето, външния кормилен накрайник, колата е вдигната на рамата и под носача слагате крик тип гущер, вдигате освобождавате амортисьора и пускате леко крика, така освобождавате пружината. Слагате подложката пак вдигате с крикчето слагате карето амортисьора и досглобявате.
                    За задната страна става пак лесно, дигате с крик тип гущер диференциала и в двата края към пружините слагате подложки за всеки случай.
                    Вдигате малко сваляте гумите естествено, махате амовете "амортисьорите" откачате спирачното маркуче, откачате А рамото, и пускате на долу докато барабане не упре в земята, после слагате задните пружини който влизат без проблем и започвате да вдигате диференциала докато почне да се вдига колата от крика или подложките стойте за коли, спирате сглобявате амортисьорите и така.
                    Общо взето има само проблеми при предницата с оправата на на наклоните, разпробивате на око чистите шенкела и амортисьора да няма ръжди.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12341230_1100738813277629_5713482142012312143_n.jpg
Прегледи:1
Размер:90.7 КБ
ID:5693997Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12308603_1100738819944295_4418243548782350318_n.jpg
Прегледи:1
Размер:114.8 КБ
ID:5693998Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12316071_1100738809944296_1792053097959199402_n.jpg
Прегледи:1
Размер:108.5 КБ
ID:5693999Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12341230_1100738813277629_5713482142012312143_n.jpg
Прегледи:1
Размер:90.7 КБ
ID:5693997

                    Коментар


                    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                      Колеги в темата прочетох ,че витарките имат разлика в каретата и полуоските , доколкото разбрах испанките са с по-къси такива, възможна ли е смяната испанските и поставяне на японски , има ли нещо за преправяне ?

                      Коментар


                      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                        И аз съм с испанки и мен ми предстои това. Дали някой го е правил ?

                        Коментар


                        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                          Да, правено е много пъти .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                            Първоначално публикуван от viktortrans Преглед на мнение
                            Колеги в темата прочетох ,че витарките имат разлика в каретата и полуоските , доколкото разбрах испанките са с по-къси такива, възможна ли е смяната испанските и поставяне на японски , има ли нещо за преправяне ?
                            Това не е така...Имах испанка и си е с карета като всички други витари т.е. от по-големите...
                            Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                            Коментар


                            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                              И моята е испанка VITARA SANTANA но е с нормалните японски карета

                              Коментар


                              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                                Здравейте колеги,
                                наскоро си купих витара. Предишния собственик я е повдигал , слагал е някакви подложки на пружините и предните гуми ми изглеждат събрани и е адски нестабилна, много се клати на асфалт. 2.0 кубика е 130 к.с. 4 цилиндъра 98 г. ама хич не върви. Дали може да е от лифта? Знаете ли как да ги оправя гумите да не са събрани?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X