Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Витара къса база от Славин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

    За сега не се маха лифта. Сходимоста ти е избягала от повдигането, а може да е имало и некомпетентна намеса.
    Сходимост се регулира лесно. Всеки стенд ще ти я оправи. А грубо и сам можеш. Но не го прави, защото ще ти хареса като се пооправи, няма да отидеш на майстор и ще ти изяде гумите
    Чак след това, ако се установи, че и вертикалните ти ъгли са извън нормите, а са взети всички мерки с-у това, ще мислиш за коригиране на лифта.

    Коментар


    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

      Звънни, ще съдействам.
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

        Ако се счете за оффтопик, се извинявам, но за да не правя друга тема, а мисля че и нещата са свързани, пиша тук.
        Та след повдигането и след слагането на метални брони се налага да сваля теглича надолу и евентуално да го изнеса леко назад. Не видях да сте го обсъждали и питам П-образен профил (швелер) горещо валцован, 80мм широк/висок, достатъчно издържлив ли ще е, за да си върши работата ?
        Последно редактирано от Aleks.Zh; 15-01-16, 20:28.

        Коментар


        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

          Предполагам че ще издържи,по скоро ще се скъса рамата понеже е от ламарина-2-3мм,моят теглич го правих он профил 60х40 и съм товарил по 2 тона на платформата и не е мръднал въпреки че витарата кляка на тампони.Така че заваряй качествено и не се притеснявай

          Коментар


          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

            Здравейте колеги! Прочетох темата и ми остана само един въпрос на които не открих отговора.
            След прочитането на темата разбрах че витарката ми е с ''грешните'' полуоски и че с тях може да се лифтва (безопасно) до 35мм и искам да попитам тези 35мм дали са без да се сваля предния мост по ниско и ако сваля моста с 25мм дали мога да я лифтна например с 50мм или тези 35мм са при условие че се свали моста по ниско.
            Дано да съм го написал разбираемо.

            Коментар


            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

              Здравейте колеги! Прочетох темата и ми остана само един въпрос на които не открих отговора.
              След прочитането на темата разбрах че витарката ми е с ''грешните'' полуоски и че с тях може да се лифтва (безопасно) до 35мм и искам да попитам тези 35мм дали са без да се сваля предния мост по ниско и ако сваля моста с 25мм дали мога да я лифтна например с 50мм или тези 35мм са при условие че се свали моста по ниско.
              Дано да съм го написал разбираемо.

              Коментар


              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                Добре е да се свали.
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                  Аз така или иначе съм решил да го сваля с 25мм. Но мисълта ми е дали мога да я лифтна с 50мм или пак максимума е 35мм.

                  Коментар


                  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                    Де дъъъ зная с тия полуоски Аз старата 1.6 16в я карах с гуми 235/75Р15 М/Т доста дълго време без планка за дифа като се има в предвид че грам не я жаля в буквалния смисъл и за 5г ни едно счупено каре (само където смених бронзовите втулки).И сега на H20A пак не съм с планка.... това не означава че още утре няма да се скине нещо но.. така си я карам и пак подавам неразумно и колкото може.Поздрави.
                    Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
                    КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

                    Коментар


                    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                      Можеш да я вдигнеш с 50мм, но не желателно. Ако искаш слагай 50 и като се строши нещо търси от другите карета .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                        Здравейте! Година и половина карам дълга база- испанка с лифт 38мм. и смъкнат преден диф по препоръка на travelling. Два ловни сезона из деретата, като не съм я жалил и ежедневно каране общо 35000км - проблеми никакви. Подложка на "А" рамото и фланец на кардана не съм слагал. Планката на кантара съм я изкривил за да е в нормалното си работно положение. Отворите на предните амове не съм ги разпилявал, защото се оказа, че ъгъла е в нормите и само сходимостта съм регулирал. За "А" рамото все отлагам, но сега, като минат студовете съм решил да взема от някоя морга и да го пратя за преправяне, нещо не ми са по сърце тия подложки за него. Гумите са ми 255x60x15 на джанти 9JJ/ET -30, няма опиране никъде и няма люлеене по асфалта, то и колко ли да люлее с 130-140 на равното.
                        Ето го аквариума преди и след лифта
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                          Здравей, предните подложки 38 мм ли са или 38 мм се повдигна след лифта. Отзад с какви пружини е ? Твоите полуоски от късите (испанските) ли са.
                          Последно редактирано от BaHKoTo1; 25-01-16, 10:37.

                          Коментар


                          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                            Първоначално публикуван от BaHKoTo1 Преглед на мнение
                            Здравей, предните подложки 38 мм ли са или 38 мм се повдигна след лифта. Отзад с какви пружини е ? Твоите полуоски от късите (испанските) ли са.
                            Преди и след лифта мерено на ръба на веждата- предна- от 74 см на 86 см
                            задна - от 76 см на 88 см
                            Отзад съм с предни вартбургови пружини, а полуоските са от смотаните, испански, демек късите. Амовете отзад са опелски.

                            Коментар


                            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                              Първоначално публикуван от miro131 Преглед на мнение
                              Преди и след лифта мерено на ръба на веждата- предна- от 74 см на 86 см
                              задна - от 76 см на 88 см
                              Отзад съм с предни вартбургови пружини, а полуоските са от смотаните, испански, демек късите. Амовете отзад са опелски.
                              Точно това искам и аз. Вече имам пружини от вартбург. Задните амове маслени или газови и каква марка избра, че съм малко объркан вече от четене. Ако знаеш парт номера им ще е сурер

                              Коментар


                              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                                Маслени са. То тях ги бях взел от една скрападжийница два месеца преди да купя витарата, ей така защото ми харесаха, че бяха нови и за по 5 лв. Разстоянието от центъра на ухото до между гумените подложки на другия край на амовете е 62 см. в разгънато положение. И съм пропуснал за подложките на дъмпстоповете отзад- задължителни са.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X