Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Витара къса база от Славин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

    И не спира
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

      Сузуки витара дълга 1.6 16В С подложки на задния мост и нейните си пружини (без задни седалки) кубик и полвина дърва(дъб) като килограми незнам колко е Всичко се смачка но си вървеше и нямаше ядове.Това преди 2 години преди да я прежаля
      Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
      КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

      Коментар


      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

        Първоначално публикуван от Русанов Преглед на мнение
        Сузуки витара дълга 1.6 16В С подложки на задния мост и нейните си пружини (без задни седалки) кубик и полвина дърва(дъб) като килограми незнам колко е Всичко се смачка но си вървеше и нямаше ядове.Това преди 2 години преди да я прежаля
        Навремето имах лада 1600 с двойни пружини отзад, спомням си, че я товарех зверски чак предницата едвам докосваше земята и целия се навеждах напред да може да се получи сцепление и да завие, та от там ми дойде идеята да направя така и с витарата. Иначе тези подложки подложки какво точно представляват и на кое място се слагат се слагат ?
        gsm - 0899388807

        Коментар


        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

          мои приател качва дьрва до тавана в кьса витара клека ама нема спиране а в витарата ако затвореш котка сутринта нема да я намериш

          Коментар


          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

            Мойте подложки са най обикновен П образен профил заварен за дифа просото с тях надигам витарата с 5см вместо да слагам други пружини!
            Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
            КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

            Коментар


            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

              Здравейте, тъй като така и така не намерих отговор на това, което ме интересува, ще попитам и тук! Моя "паркетник" отскоро имам желание да го повдигна лекинко (макс 5 см), и питането ми е свързано с това: при 5 см повдигане, до каква степен се променя возията при високи скорости (джипа го карам 80 % асфалт и 20 % офф докато стигна гьола за риболова) ? В момента спокойно си поддържам 110-120 по магистралата, при желание и по-висока скорост, и си върви доста прилично, но не знам след лифт какво ще се получи? Т.е. на завои, и при вятър и тн, ще има ли допълнително люшкане и неща, които да ме натоварват и да тррябва да съм ограничен да карам с макс 80-90 км/ч, и да ме изпреварват турските тирове?
              Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
              Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
              Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
              Продавам гуми 205х70х15!

              Коментар


              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                С 80мм лифт по магистралата се кара спокойно със 150, единствено вдига малко разхода, това за дълга база. Ако си достатъчно щур може и с къса .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                  Аз исках моята да я повдигна най-много 4-5 см.Не ми се щеше много да я виря и излишно да се условняват нещата ,
                  с разни подложки на А рамо,на амове и т.н.Исках 4-5 см и то само с подложки на пружините.Имах си направен чертеж
                  ,който един стругар чакаше да му занеса ,но все не можех да се наканя.Днес след смяна на макферсона на една голф 3 ,
                  ме осени идеята да пробвам свалените тампони дали ще паснат на пружините на витарата.Пробвах ги отзад ,че по лесно
                  се разглобява ,няма такава хамалогия,и за моя радост взеха ,че паснаха идеално.Преди да паснат обаче , с дрелката ,
                  разпробих гумата около металната шапка за да мога да я извадя ,след това малко с ножчето оформох отвора и нещата си дойдеха на мястото.Витара се повдигна с точно 4 см ,като не се налага нито смяна на амовете ,нито подложка на А-рамото.
                  Предстои проба и за отпред ,но това в най скоро време.
                  П.п Витарата е дълга база ...

                  Коментар


                  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                    Само си мислиш, че не се налага смяна на амортисьорите. Щом е повдигнато олкачването-амортисьорите "окъсяват". Ще го разбереш, ама явно по трудния начин.
                    Лифта с подложки не, че не става, но винаги е по-зле от такъв с по-високи пружини.

                    Подложката на А-рамото не дава повдигане, служи само да върне шарнира в нормалното му положение.
                    А повдигането с 5 см подложки е стандартното "вирене" за витара. После започват ядовете с каретата. То и с петте сантиметра има ядове де.

                    П.П. Доколкото схванах-тази витара няма да се кара много-много по баирите. Така, че каквато и да е-все ще изкара.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                      Кольо, мен ми се струва, че колегата с тези гумени подложки само е възвърнал заводската височина на иначе умореното окачване. И може действително да не се налага смяна на амортисьора.
                      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                      Коментар


                      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                        Витарата, не е за по баирите .Кара се по асвалт най -вече,а през ловния сезон на лов .Терена не е пресечен, а
                        си е полски район с чернозем.Колкото до амовете, имат си достатъчно ход за условията при, които ще се ползва колата.Не е за екстремн оффроуд ,а си е за нормално каране по кални терени.
                        Целта на цялото упражнение е да скокне малко и да може
                        като се качим 4-5 души да не и опира купето по коловозите.
                        Виренето с 5 см подложки ,с разните там подлагане и разпробиване на амовете е нещо ,което не одобрявам и си има
                        лоши последствия ,които рано или късно ще бръкнат в джоба .
                        Височината отпред ,до ръба на калника е 76 см ,отзад беше пак толкова -76 см .Сега стана 80 см и ми се вижда предостатъчно.. .
                        Последно редактирано от dekstarrr; 25-02-13, 21:54.

                        Коментар


                        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                          Щом ти е достатачно и си доволен



                          А за товаренето на витарата не е ли по добре ремарке да закачите

                          Коментар


                          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Подложката на А-рамото не дава повдигане, служи само да върне шарнира в нормалното му положение.
                            А повдигането с 5 см подложки е стандартното "вирене" за витара. После започват ядовете с каретата. То и с петте сантиметра има ядове де.
                            Добре де, като лифтнеш общо с 5см и свалиш предния диференциал с 5см на долу предполагам не се очаква проблем с каретата. Щото при мен е така - подложки на амортисьорите и сменена стойка на диференциала. И до сега проблеми с каретата не съм имал. Щракат си, но те си щракат от както взех джипката .

                            Коментар


                            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                              Не може да свалиш предния диференциал с 5 см. То може, ама ще падне под гредичката, и ще започне да опира. А гадния остър камък само това чака.
                              За трошенето на каретата значителна роля има и размера на гумата, както и грайфера. А най-вече терена по който се кара, и начина на каране. Ако я караш само по асфалт, и да я галиш-даже и с 33-ки няма да счупиш каре. А като влезеш в някой крив терен, и се ядосаш, че не ще да излезе, и ти падне пердето...

                              Смяна на счупено каре трябва да се прави само с оригинално. От моргата, или от друг някакъв донор, но само оригинално. Тези които се продават в магазина не издържат дълго на тормоз.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                                С планка от тази тема съм - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=78119. Трябва да видя колко сваля .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X