Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Витара къса база от Славин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

    Провери за луфт в лагера, шарнира на носача и оста на амортисьора , а също и за крива ос .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

      Здравейте,
      искам и аз да споделя моя опит след повдигане на Витарката ми.
      След стриктна изработка на детайлите от чертежите на Славин всичко пасна перфектно с изключение на фланеца на задния диф.
      Оказа се че на моята делителната на отворите не е 84,5мм ,а 84мм.
      Друг проблем се получи след първото включване на предният мост в пресечен терен. Вътрешното каре направо се разглоби.
      Четох че това е болест след лифт на Витара ама чак пък след първият тест.????
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-10-15 14.56.02.jpg
Прегледи:1
Размер:166.3 КБ
ID:5529503

      Коментар


      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

        За тази витара лифта трябва да е по-малък и е добре да се сменят конзолите на дифа.
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

          Тази твойта витарката е с т.нар. испански карета(които всъщност са от няк'во рено...) Пък и като гледам каква подложка си нашибал на пружината - съвсем очакван резултат. Радвай се, че е само каре, а не си спраскал и кошуха на диференциала.
          Препоръчвам смяна на каретата с другия модел(японските) и сваляне на височината отпред с малко.
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

            Относно конзолите на дифа -те са следваща стъпка.
            С какво е по-различна тази витара от тази на Славин или другите къси витари във форума? Има ли разлика във витарите?

            Коментар


            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
              Тази твойта витарката е с т.нар. испански карета(които всъщност са от няк'во рено...) Пък и като гледам каква подложка си нашибал на пружината - съвсем очакван резултат. Радвай се, че е само каре, а не си спраскал и кошуха на диференциала.
              Препоръчвам смяна на каретата с другия модел(японските) и сваляне на височината отпред с малко.
              Всички подложки са точно по чертежите на Славин.С колко да ги намаля ?Лявите карета заедно с полуоската вече са сменени с други които бяха доста по-различни.По какво да различа испанските и японските карета?

              Коментар


              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                Здравейте и от мен
                Отдавна се каня да пиша по темата.Моята Витарка е дълга база 2.0TD MAZDA мотор автомат събрах от тук от там мнения до някъде ми помогнаха чертежите на Славин.Та какво се случи отпред предни пружини оригинални с подложки 5см и подложки на амортисьора 5см с пускане на диференциала с отдясно 2см от ляво 3см. Задния мост-предни пружини от мерцедес 124 с две витки се реже пружината 5см подложка на А-рамото и амортисьори от Москвич алеко задни за мен окачването се получи добре предстои offtoad Русе и ще видя как ще се държи. Ако мога да помогна на някого на лице съм

                Коментар


                • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                  Първоначално публикуван от l_p_d Преглед на мнение
                  Всички подложки са точно по чертежите на Славин.С колко да ги намаля ?Лявите карета заедно с полуоската вече са сменени с други които бяха доста по-различни.По какво да различа испанските и японските карета?
                  Хубаво е, че всичко си направил по чертеж на Славин. Проблема идва от там, че ние се занимава с колите прекарали четвърт век незнайно къде, сега всяка е в различно състояние и това оказва влияние и на лифта.
                  Колко точно да намалиш подложките не може да се каже по нета. Трябва някой дето има "око" да види на място какво е сега положението. Имай предвид следната "формула", която дава почти точни резултати - ако намалиш подложката с 5мм, то лифта на джипа ще намалее с 10мм.
                  Щом са били видимо различни - сменил си ги с японски карета. Сменяш и от дясната страна с такива и твоята здрава полуоска я продавай на някой, на който ще свърши работа. Препоръчвам преди монтажа на новите да смениш и маншоните, защото паричната инвестиция е минимална, а работата е голяма.

                  С какви гуми(размер) смяташ да караш?
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                    И на мене ми се виждат много високи тия подложки. Задължително ще трябват и конзоли за смъкване на диференциала.
                    Аз съм на 30мм подложки отпред, и без конзоли. Отзад на Вартбургови пружини. И колата (къса база) стои много добре. С такива високи подложки, предницата ми би се вдигнала неестествено. Е, то сигурно зависи и пружините в какво състояние са.

                    Коментар


                    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                      След монтиране на тези подложки 50мм отпред ,а Отзад на Вартбургови пружини колата стана горе долу с еднакви височини .
                      В момента до ръба на калника отпред е 81см, а до задния 85см.
                      В момента съм с гуми 215/75/15 АТ и мисля да покарам с тях докато ги изтъркам.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-10-22 12.48.12.jpg
Прегледи:1
Размер:114.5 КБ
ID:5529582Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-10-22 12.26.58.jpg
Прегледи:1
Размер:208.0 КБ
ID:5529583Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-10-22 12.27.06.jpg
Прегледи:1
Размер:163.4 КБ
ID:5529584Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-10-22 12.29.14.jpg
Прегледи:1
Размер:117.3 КБ
ID:5529585Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-10-22 12.29.20.jpg
Прегледи:1
Размер:137.2 КБ
ID:5529586Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-10-22 12.29.33.jpg
Прегледи:1
Размер:144.8 КБ
ID:5529587

                      Коментар


                      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                        Какво ти предлагам аз. Не твърдя, че е най-правилното, но аз бих действал така:
                        1. тези гуми няма да ги изтъркаш бързо Така като гледам на снимките едни 70хил. имаш преди да ги обявиш за изтъркани (за свойствата им не говоря)
                        2. след монтажа на "новите" правилни карета ще направя проверка в крайно разпънато положение на предното окачване какво се случва с каретата
                        3. ако стоят под критичен ъгъл ще намаля височината на подложката на пружината с колкото е необходимо. Отзад като я покараш малко по гората ще настъпи "еднократно" леко слягане.
                        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                        Коментар


                        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                          Номера на рамата ти започва с VS (предполагам) това значи че с оригиналните карета не понася по голяма подложка от 35 мм , а ти си праснал 50 ,смени си предните карета с полуоските от витара която номера на рамата започва с буквите JS
                          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                          Коментар


                          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                            Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                            Номера на рамата ти започва с VS (предполагам) това значи че с оригиналните карета не понася по голяма подложка от 35 мм , а ти си праснал 50 ,смени си предните карета с полуоските от витара която номера на рамата започва с буквите JS
                            Не трябва ли всяка витара да понася еднакво лифтване?
                            Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                            Dacia Duster 4WD

                            Коментар


                            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                              Първоначално публикуван от _Константин_ Преглед на мнение
                              Не трябва ли всяка витара да понася еднакво лифтване?
                              Не ,,, испанките'' не поемат 50мм лифт точно заради каретата ,но след смяната им с ,,японски'' става .Чашата на вътрешното каре на испанка е по дълго и не позволява голям ъгъл на полуоската . Но се срещат и испанки с нормални карета които стават за 50мм лифт , не знам дали ги залагат заводски или са сменяни последствие на експлоатация
                              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                              Коментар


                              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                                И понеже се отвори дума за карета и т.н... "испанските" външни карета изглеждат по яки от японските, но дали това е така може да се гадае. Не е възможна комбинация от японски и испански карета едновременно. Иначе полуоските(заедно с 2те карета) са напълно взаимозаменяеми.
                                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X