Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Витара къса база от Славин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

    всичко което си изброил за амове и пружини е вярно! просто стават от всички тези неща...От варбугр са по-меки ,мерцедесовите леко по твърди...Амове от опел астра ,вектра,омега,москвичи...Абе от каквото намериш изгодно за теб...стига да е в обсега 58-65 см от захват до захват...Испанските витари нямат проблем с каретата?по-принцип фейслифта имат по мои наблюдения...дай снимка на едно каре и ще ти кажа...Иначе да подложките за смъкване на дифа са силно препоръчителни...А возията и поведението...ще станат по-добри...все пак сега задните ти амове са на поне 20години...
    Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

    Коментар


    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

      благодаря за бързият отговор колега.Дължината на амовете не беше ли максимум 60см.за да няма опасност да ми паднат пружините някъде,и какво ще ме посъветвате за от пред като вариант старите пружини с подложки или пружини от гранд витара без подложки

      Коментар


      • От: До: Повдигане на Витара къса база от Славин

        Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
        Ето и чертежите, а после ще продължа с описание на процесите
        Здравейте 6+ за темата и едно голямо БРАВО за Славин! Аз имам малък проблем от какъв материал са изработени детаилите - арамото,фланците и подложките...... благодаря предварително !

        Коментар


        • От: До: Повдигане на Витара къса база от Славин

          здравейте колеги,понеже съм решил да правя този лифт и след прочетеното тук разбрах че пружините от варбург са меки-(колко меки, като витаровите или по меки?) и ако са същата твърдост ще прибегна до по твърди от мерцедес 190,та въпроса ми е от каква 190-ка,-бензин,дизел-предни,задни или всичките са едни и същи,и пасват ли без да се пипа шапката на пружината,за амове се спрях на волгови.Благодаря ви предварително

          Коментар


          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

            мерцедес 190 предни дизелови са по-твърди от варбург доста ...За къса база май не ги препоръчвам изобщо...За дълга може...
            Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

            Коментар


            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

              Първоначално публикуван от Петър Минчев - MaxBass Преглед на мнение
              мерцедес 190 предни дизелови са по-твърди от варбург доста ...За къса база май не ги препоръчвам изобщо...За дълга може...
              значи последно остават пружини от варбург,а за отпред още се чудя какви подложки да слагам,тъй като според колегата jimito когато номера на рамата започва с VS е с по слабите карета и не понася повече от 35мм подложки.Моята витара е SANTANA, рамата започва с VS,но при смяна на маншоните установих че всички карета са NTN japan боядисани в зелена боя и предполагам са оригинални,карето е с 5 или 6 съчми а не такова като на колегата от предната страница което се е разпиляло.Извинявам се че не мога да кача снимки на карето но явно защото съм още новобранец.

              Коментар


              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                Дай една снимка на карето и ще разберем...и аз имах сантана преди и беше с хубавите карета...
                Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                Коментар


                • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                  Първоначално публикуван от roker4eto Преглед на мнение
                  значи последно остават пружини от варбург,а за отпред още се чудя какви подложки да слагам,тъй като според колегата jimito когато номера на рамата започва с VS е с по слабите карета и не понася повече от 35мм подложки.Моята витара е SANTANA, рамата започва с VS,но при смяна на маншоните установих че всички карета са NTN japan боядисани в зелена боя и предполагам са оригинални,карето е с 5 или 6 съчми а не такова като на колегата от предната страница което се е разпиляло.Извинявам се че не мога да кача снимки на карето но явно защото съм още новобранец.
                  Слагай 50 mm. Ако искаш вземи и едни планки за сваляне на предния диференциал да си спокоен. С "правилните" карета си
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                    благодаря за бързият отговор.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2656.jpg
Прегледи:1
Размер:176.2 КБ
ID:5612878това са каретата

                    Коментар


                    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                      Здравейте, някой има ли на идея с предни пружини от гранд витара (бензинова), с колко см ще се повдигне предницата на къса баса ? По спецификация на гранд витата пружините са 323мм/ф112/14.75мм, а оригиналните са 287мм/ф113/15мм. Имам пружини от вартбург за отзад и затова се чудя да не стане много висока задницата.
                      Последно редактирано от BaHKoTo1; 15-10-14, 22:59.

                      Коментар


                      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                        Не съм пробвал, но едва ли ще има някаква чувствителна разлика, по-добре кажи какво искаш да постигнеш .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                          Целта е да се повдигне с 6-7 см не повече.

                          Коментар


                          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                            Това е правено стотици пъти и е установено, че с подложки отпред е най-оптимално .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                              Първоначално публикуван от BaHKoTo1 Преглед на мнение
                              Здравейте, някой има ли на идея с предни пружини от гранд витара (бензинова), с колко см ще се повдигне предницата на къса баса ? По спецификация на гранд витата пружините са 323мм/ф112/14.75мм, а оригиналните са 287мм/ф113/15мм. Имам пружини от вартбург за отзад и затова се чудя да не стане много висока задницата.
                              От Гранд Витара дълга база са достатъчно дълги за да ги сложиш без подложки и ефекта е като със такива 4-5 см. Имай в пред вид, че освен по дълги са и по твърди. Аз ги ползвам когато слагам и лебедка .
                              0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                              Коментар


                              • От: До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                                А ако остана с оригиналните амове а искам да сменя пружините, какви пружини да сложа така че да се дигне ( предни амортисьори ) ???

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X