Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Витара къса база от Славин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

    Сега съм я оставил на реглаж. Първо разпробихме горния отвор с ф16, но не било достатъчно и днес този който ми прави реглажа трябваше да го изпили още, но каза че започнал да опира в шенкела. Иска да съм заварявал планка на амортисьора
    Как сте решенили този проблем?

    Коментар


    • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

      Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
      Това обаче ме навежда на мисълта, че ако имах такива, когато правих лифта нямаше да се налага да разпробивам горния отвор на амортисьора за да оправя вертикалните ъгли.
      Ами това си е направо 6+,ама човек от къде да знае какво му предлагат в магазина.Дано не се появят подобни проблеми и като тръгна да сменям предни амортисьори.
      А реглажа и разпиването беше разискван в една друга тема.

      Коментар


      • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

        Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
        Някой сменял ли е шарнири?
        Оказа се, че тези, които съм купил са с изнесен ябълковиден болт навън с 5мм в плюс. Това ми разкрачи колата и сега трябва да ги връщам в магазина. Това обаче ме навежда на мисълта, че ако имах такива, когато правих лифта нямаше да се налага да разпробивам горния отвор на амортисьора за да оправя вертикалните ъгли.
        Питах този който ми прави реглажа за този вариант, ама направи съпоставка с лека кола при която можел да се регулира, но каза, че се губила сходимостта и се съмнява да стане.
        В крайна сметка се съгласих да препили и долния отвор на амортисьора и съм запалил свещ

        ctef, не е само в една тема в няколко е и съм ги изчел, но навсякъде се споменава, че се пили само горния, а и някой беше рязал шенкела.

        Коментар


        • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

          Така е. Така го правят и по света, само че с ексцентричен болт в горния отвор. Според мен като се разпили и долния отвор,вече губим стабилна базова точка. Може пък да не съм прав. Без да се изпили ухото на шенкела е възможна корекция 2-3мм. Но забелязах че при мен от 2те страни възможностите са различни. Иска ми се да го отдам на това че целите тела на шенкела са щанцовки(или-отливки) и тъй като това са сравнително груби изделия,има мака разлика в ушите на левия и десния. Не ми се иска да мисля, че има разлики в ушите на ляв и десен амортисьор
          При мене не се наложи да пиля шенкел,но и да се беше наложило става дума за не повече от 2мм. Иван Попов отбеляза, че е категорично против това,но би било интересно как той се справя с проблема при по-големи лифтове.
          Да,сходимоста се променя,но това е най-лесния и единствен стандартен реглаж по предницата на Витара, който може да бъде направен.

          Коментар


          • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

            При всеки лифт сходимоста се променя .
            За шенкела според мен е по-добре да пилиш отколкото да разпробиваш и долния отвор , че тогава нагласянето е бая играчка, а и не е стабилно решение.
            Да аз бях този с рязането след като пилих 5 пъти и накрая рязах за другата страна направо знаех колко да отрежа на стенда казаха , че е станала като заводска .
            За по-изнесени шарнири и аз си мислех , но се сетих, че може да почнат да излизат полуоските със стандартен шарнир няма страшно понеже каретата се движат по един и същ радиус .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

              Първо като разпилявате пробвайте напред и назад няколко метра, че и аз пилих това, което наричате шенкел 1-2мм, но като раздвижих колата и после се налага да късам заварките на шайбите и да се връщам малко назад. Според мен и това, което ми казаха, а аз не послишах - старият отвор трябва да се разпробие до 16,5мм диаметър, но разбира се при стегнат в стиска амортисьор за да не избяга отвора ( най-добре на фреза, но на фреза може да се направо и елипсовиден) Сега сменям шарнири и като я пусна от крика стои леко събрана, въпреки че в действителност е леко разкрачена.

              Намерих шарнири като старите - внимавайте - има два вида!
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                Днес си монтирах вилките за сваляне на предния диференциал. Търсих размери тук във форума, но за съжаление само Георги и Боко ме поканиха да замеря техните (английски вариянт). Свалях пропорционално размери от снимки на Калмини и накрая се наврях под колата взех си размерите, реших какво искам и го направих. Чертежи нама да пускам докато не се докажат за моя сметка.

                Тампони използвах от едни оригинални:






                Монтажът не е сложен. Необходим е канал и да се свали предно дясно колело.





                Целта сметнах за постигната след като без никакво напрежения с два пръста завих болта на средния тампон.

                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                  Ей грешка нямаш, докато каза и го направи. Малко ти остава да допълниш целия комплект
                  Преди малко приключихме с реглажа. Разпроби и двата отвора на амортисьора елипсовидно докато подпре. В крайна сметка остана около градус и малко, но ме увери, че не е проблем. Ще покарам пък ще отида да го провери пак.

                  Коментар


                  • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                    Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                    Преди малко приключихме с реглажа. Разпроби и двата отвора на амортисьора елипсовидно докато подпре. В крайна сметка остана около градус и малко, но ме увери, че не е проблем. Ще покарам пък ще отида да го провери пак.
                    Не пипай повече. Аз ги бях направил точни и сега е леко разкрачена, че сега връщам.
                    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                    Коментар


                    • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                      Днес реших да спра на едно хубаво малко баирче, та се откриха хубави големи ходове на задния мост. Дотук добре ама другата задна гума беше почти опряла в калника. Това ме навежда на мисълта, че при 235/75/15 МТ, май без бодилифт няма да се размина.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                        Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                        Днес си монтирах вилките за сваляне на предния диференциал. Търсих размери тук във форума, но за съжаление само Георги и Боко ме поканиха да замеря техните (английски вариянт). Свалях пропорционално размери от снимки на Калмини и накрая се наврях под колата взех си размерите, реших какво искам и го направих. Чертежи нама да пускам докато не се докажат за моя сметка.

                        Тампони използвах от едни оригинални:
                        Ъгъла на каретата промени ли се?
                        Гледам май не си укрепил дифа с арматура. Смяташ ли да го правиш, въпреки, че не си с агресивни гуми?
                        Аз бих рискувал с едни твои вилки или поне с чертежи, така и така те следвам стъпка по стъпка Ще кача и снимки, но в друга тема, че и без това доста разводних тази.
                        п.п.Сложих кални гуми 235/75/15, опират и на предната броня, но е бял кахър.

                        Коментар


                        • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                          Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                          Ъгъла на каретата промени ли се?
                          Гледам май не си укрепил дифа с арматура. Смяташ ли да го правиш, въпреки, че не си с агресивни гуми?
                          Аз бих рискувал с едни твои вилки или поне с чертежи, така и така те следвам стъпка по стъпка Ще кача и снимки, но в друга тема, че и без това доста разводних тази.
                          п.п.Сложих кални гуми 235/75/15, опират и на предната броня, но е бял кахър.
                          Ъгъла се промени почти наполовина и видимо е много по-приемлив. Маншоните на каретата преди леко се премачкваха.
                          Какво имаш предвид под арматура на дифа?
                          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                          Коментар


                          • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                            надали ще го обясня по-добре, затова
                            Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                            Здравейте на всички,които са съпричастни към "проблемите " на Витарите и в частност преден мост и предавателно число . Предния алуминиев кожух наистина идва слаб при по-голями и агресивни гуми , но за сметка на това целият оборудван с диф. и полуоска тежи колкото чугунения празен . Чугунена черупка от V6 2.5 Гранд Витара става точно , но е трудна за намиране и скъпа ! В момента качвам такава и след сериозен тест ще споделя конкретно впечатление . Иначе нейния го лекувам с елементарен лек тунинг . Най-често къса ухото , което държи прасето за шасито и то при натоварване на задна скорост . След това прасето почва да се удря последователно в камбаната на скоростите и в шасито и се чупи . Решението е просто и ефективно - през прасето се прекарва скоба / или арматура ф. 12 обвита в гумен маркуч / и се заварява за шасито . След тази елементарна операция вече не чупи ухото , а от там и прасето . А иначе Витара с нормални гуми не съм виждал със счупен преден
                            кожух .

                            Коментар


                            • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                              Благодаря,
                              Не съм чел това мнение на Иван Попов, но това не пречи да е здрава логика. Виждал съм, че възстановяват счупеното алумиево ухо, но не съм се замислял, че след като се откъсне докато се усетиш могат да заминат и други неща. Много добра идея за превантивно действие.
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар


                              • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                                Докато чакам и се надявам на чертежи или поне някакви размери на тези вилки си разсъждавам на следните няколко снимки:


                                Аз поне не виждам голяма разлика, но пък и може да съм пристрастен
                                Около 27градуса ми е наклона, но до колкото съм чувал могат да работят и до 50градуса.
                                Споделете и вашите мнения.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X