Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Витара къса база от Славин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

    Не върви не заради лифта,а заради нещо друго.Гумите ще ти ги оправят на стенд за предници.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

    Коментар


    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

      Не съм убеден че ако лифта не е направен както трябва някой ще се занимава с теб на стенда да ти преправя амортисиори и хебели за да ти докара вертикалните ъгли,люлеенето може да е и от заминали амортисиори,аз съм с лифт на Славин със старите предни амове и задни нови и със 120км/ч без страничен вятър витарата не мръдва

      Коментар


      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

        Не съм убеден че ако лифта не е направен както трябва някой ще се занимава с теб на стенда да ти преправя амортисиори и хебели за да ти докара вертикалните ъгли,люлеенето може да е и от заминали амортисиори,аз съм с лифт на Славин със старите предни амове и задни нови и със 120км/ч без страничен вятър витарата не мръдва

        Коментар


        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

          Първоначално публикуван от roker4eto Преглед на мнение
          Не съм убеден че ако лифта не е направен както трябва някой ще се занимава с теб на стенда да ти преправя амортисиори и хебели за да ти докара вертикалните ъгли,люлеенето може да е и от заминали амортисиори,аз съм с лифт на Славин със старите предни амове и задни нови и със 120км/ч без страничен вятър витарата не мръдва
          какво имаш предвид както трябва. Сложени са едни подложки на пружините и това е "лифта". Не разбирам пък и кой трябва да го види за да каже дали е ок или не. И при повдигане не се ли натоварва раздатката?

          Коментар


          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

            Намерих защо колата се клати и се държи нестабилно. Отзад има някакви тампони на които ляга самото купе. И явно от ръжда са скъсани (не тампоните, ами там където явно е връзката между купето и рамата.) и купето се клати.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG07604444.jpg
Прегледи:1
Размер:63.6 КБ
ID:5697229

            Коментар


            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

              Витарата ми отпред съм я вдигнал с подложки 50мм. на пружината и 54мм. на амортисьора ама аз търся нещо друго. Та. някой знае ли какви по-дълги пружини и амортисьори от други автомобили могат да се ползват макар и с преработка за да махна подложките и да запазя височината. За готовите китове знам ама искам нещо друго.

              Коментар


              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                И за мен ще е интересно да разбера,ако реша да махам подложките отпред-моите са 38мм.
                Yamaha Yz450F
                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                Всичко с ''рошави''гуми!

                Коментар


                • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                  Първоначално публикуван от mitaka85 Преглед на мнение
                  Намерих защо колата се клати и се държи нестабилно. Отзад има някакви тампони на които ляга самото купе. И явно от ръжда са скъсани (не тампоните, ами там където явно е връзката между купето и рамата.) и купето се клати.
                  Не ми се вярва да е от това. Ако е така, трябва да има страхотни скърцания, стъргане. Ще го чуваш. Но това не означава, че трябва да се успокоиш и да караш така. Ако купето се откъсне наистина, при някоя по-голяма неравност, може да стане опасно.
                  Ако колата ти носи/сее, провери окачването, предно и задно, за луфтове.
                  Ако не откриеш, качи я на стенд за 20-30лв., и да ти кажат на какво дередже е.
                  Една прекалена сходимост или разходимост на предните колела, и колата ще се държи съвсем различно.

                  Коментар


                  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                    Първоначално публикуван от mitaka85 Преглед на мнение
                    какво имаш предвид както трябва. Сложени са едни подложки на пружините и това е "лифта". Не разбирам пък и кой трябва да го види за да каже дали е ок или не. И при повдигане не се ли натоварва раздатката?
                    Колега прочети цялата тема и ако лифта ти е направен по този начин не би трябвало да има проблеми,освен подложките има още няколко неща коити се преправят за да стане истински.Аз вече 6000км след лифта само карам и съм сменил само задното каре на кардана което имаше луфтове преди лифта(пасва каре от лада което се гресира) за разлика от витаровите.Не съм съгласен че се натоварва раздатката,а по скоро каретата но те са консуматив

                    Коментар


                    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                      Има и друго нещо ако е само вдигната без фланци на джантите или такива които са по изнесени пак е нестабилна,по принцип правилото е с колкото се вдига с толкова трябва да се разширява

                      Коментар


                      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                        Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                        Ако купето се откъсне наистина, при някоя по-голяма неравност, може да стане опасно.
                        Нищо лошо не става. Моето първото купе беше толкова изгнило, че се държеше към рамата само на гумените маншони на лостовете на кутиите и на жилата на ръчната спирачка. На една разходка, този който караше зад мен ми каза, че моста ми е откъснат, защото ту едната гума излизала извън калнка, ту другата... То моста си стоеше на място, ма купето играе наляво-надясно. Та така карах и на състезания...

                        Относно невървенето-с този мотор витарата трябва да лети, и тук там да опира по земята. Или нещо с двигателя, или геометрията на предницата е яко оплескана, та гумите спъват колата. Знаеш ли как се мери сходимост? Предния край на гумите трябва да е с няколко милиметра по-затворен от задния. Вземаш една рулетка, и мериш, Ама колкото може по-прецизно. В най-лошия случай разликата трябва да е не по-вече от 3-4 мм. От там нагоре-предните гуми започват да се стремят да се завъртят една към друга с предните си краища, и по този начин спират колата. Но тогава ще има и много по-бързо износване на гумите. Но ремонт през нета не се прави, иска си някой който ги знае тези неща да види, да измери, да покара ако трябва...

                        П.П. Това с меренето с рулетка е само за ориентиране. За точното регулиране на предницата са измислени стендове.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Нищо лошо не става. Моето първото купе беше толкова изгнило, че се държеше към рамата само на гумените маншони на лостовете на кутиите и на жилата на ръчната спирачка. На една разходка, този който караше зад мен ми каза, че моста ми е откъснат, защото ту едната гума излизала извън калнка, ту другата... То моста си стоеше на място, ма купето играе наляво-надясно. Та така карах и на състезания...

                          Относно невървенето-с този мотор витарата трябва да лети, и тук там да опира по земята. Или нещо с двигателя, или геометрията на предницата е яко оплескана, та гумите спъват колата. Знаеш ли как се мери сходимост? Предния край на гумите трябва да е с няколко милиметра по-затворен от задния. Вземаш една рулетка, и мериш, Ама колкото може по-прецизно. В най-лошия случай разликата трябва да е не по-вече от 3-4 мм. От там нагоре-предните гуми започват да се стремят да се завъртят една към друга с предните си краища, и по този начин спират колата. Но тогава ще има и много по-бързо износване на гумите. Но ремонт през нета не се прави, иска си някой който ги знае тези неща да види, да измери, да покара ако трябва...

                          П.П. Това с меренето с рулетка е само за ориентиране. За точното регулиране на предницата са измислени стендове.
                          без ролетка се вижда ... хаха то на очи се забелязва че предните гуми са яко сгънати навътре. То направо бие на очи. Явно ще трябва да махам лифта. Някой знае ли за Пловдив добър майстор, който може да е погледне и да я оправи?

                          Коментар


                          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                            Не махай лифта, а си направи сходимостта, грубо, по метода който ти казах. После с вече раздвижените врътки по щангите-на стенд.
                            Ама първо си оправи страничните наклони, сега би трябвало гумите да са с ясно изразена буква "V". Трябва да дойдат почти вертикални, в началото на темата е писано как се прави.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                              Колега вземи я прочети тази тема и си оправи предницата. Половин България кара с повдигнати Витари.

                              Коментар


                              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                                Иди тук: https://www.google.bg/maps/@42.13614...!3m1!1e3?hl=bg
                                Правили са повдигнати витари.
                                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X