Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Витара къса база от Славин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

    Давал съм 50мм да слагат на френските и не са се обаждали, но може да са ги строшили и без да се обадят . Аз не бих използвал 50мм за такава витара .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • От: До: Повдигане на Витара къса база от Славин

      ами чартежите за повдигане на задницата ?

      Коментар


      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

        Предни пружини от Варбург и по-дълги амортисьори.
        SUZUKI VITARA 1.6 16V COOPER DISCOVERER STT 31X10.5X15

        Коментар


        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

          Първоначално публикуван от Misho-Suzuki Преглед на мнение
          Предни пружини от Варбург и по-дълги амортисьори.
          Стават и задни пружини от Самара, дълги са 43 см. Към купето трябва да се сложат "подложки", защото витката не свършва равно. Амортисьори - стават задни от "Алеко".
          Георги Донев, 0889 437 687
          Nissan Patrol Y60

          Коментар


          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

            Скоро махнах жонгулските удължени от мен амове отзад и сложих от Кадет/Вектра/ 58см. /с пружини от Варел съм/. Напук на някой скептици тук обаче , че ще се скапят веднага , все още нищо им няма , е понякога с двама отзад по разчекнат път са упирали на свиване , но и аз съм внимавал и съм карал бавно.
            Страха за отпред с увеличения ъгъл на каретата и маншоните обаче си остана , шото все още не съм свалил дифа с планките.Проблеми за сега съм нямал , но ще се чуе все някой ден.
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

              Някой слагал ли е подложки на пружините и амовете отзад на витарата?
              Ще станат си подложките със същите размери като отпред или не?
              Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
              Dacia Duster 4WD

              Коментар


              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                Стават, но трябва да са по-дълги. За амовете също има .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                  Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                  Стават, но трябва да са по-дълги. За амовете също има .
                  Колко по-дълги?
                  има ли чертежи,схеми и тн.
                  Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                  Dacia Duster 4WD

                  Коментар


                  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                    Аз бях с подложки отзад и на всяка разходка си губих пружините по няколко пъти, Все гледах някой да кара зад мен за да ми ги събира. За мен не е опция за лифт.
                    http://vbox7.com/play:398e8b82

                    Коментар


                    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                      Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
                      Аз бях с подложки отзад и на всяка разходка си губих пружините по няколко пъти, Все гледах някой да кара зад мен за да ми ги събира. За мен не е опция за лифт.
                      То до вас да дойде човек му изпадват зъбите,какво остава за пружините.
                      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                      Dacia Duster 4WD

                      Коментар


                      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                        Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
                        Аз бях с подложки отзад и на всяка разходка си губих пружините по няколко пъти, Все гледах някой да кара зад мен за да ми ги събира. За мен не е опция за лифт.
                        И аз първо сложих подложки ,но освен че падат пружините няма и ходове.
                        SUZUKI VITARA V6
                        HONDA CBR 919RR
                        MERCEDES ML
                        MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                        Коментар


                        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                          Колеги витарата вече друса като варел ритнат по улицата и доста се клати особенно отзад. Явно амовете са заминали а пружините поомекнали но по стойката не и личи 74,5см до калника от пред и 76 отзад. Искам да я постегна и да я повдигна малко че на риболов трябва да се ходи а пък си я карам ежедневно и конфорта има значение. Въпросите ми са дали ще може да сложа само подложка на пружините от пред без на амовете а за отзад някаква алтернатива на оригиналните пружини понеже от варбург ще ми дойдат прекалено високи? И съответно дали ще имам нужда от различни амове отзад ? Бюджета както винаги е ограничен. Карам 80% паркет и 20% черно с 195/80/15 гуми зимата и 205/75/15 лятото и за сега нямам планове да минавам на по голям размер.
                          God Got'a Glock

                          Коментар


                          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                            Аз изчетох всички страници и не разбрах /или не ми излизат/ чертежите на Славин от първите страници и отделно имаше снимка на дебела гумена подложка за пружина от какво е?
                            [URL]http://www.youtube.com/watch?v=sfPM77TsGaA[/URL]

                            Коментар


                            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                              Първоначално публикуван от АСЕН МИНКОВ Преглед на мнение
                              Аз изчетох всички страници и не разбрах /или не ми излизат/ чертежите на Славин от първите страници и отделно имаше снимка на дебела гумена подложка за пружина от какво е?
                              P.S. За чертежите сбърках
                              [URL]http://www.youtube.com/watch?v=sfPM77TsGaA[/URL]

                              Коментар


                              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                                здравейте,от скоро станах собственик на витара къса база-испанска сглобка.След първият преход в гората и коловозите двата моста ми застъргаха на няколко места в пръста и установих че заводска витара е висока долу-горе колкото москвич.Веднага се породи идеята за повдигане и ето ме тук във форума.След изчитането на цялата тема не можах да получа отговор на въпроса с колко да я лифтна.Срещнах различни варианти за пружини от варбург,самара,мерцедес190,шкода,амове от омега,вектра,волга,бмв,лада нива и в крайна сметка незнам какво да търся.Определено държа возията да се запази,не искам да се влоши,все пак няма да ходя по състезания,а ще я ползвам за лов.Ще слагам и кални гуми но не много големи макс.215/75/15.Някъде четох че испанките витари с испанските карета максималният лифт трябва да бъде 35мм подложки заради калпавите им карета,а при този лифт трябва ли да се сваля предният диференциал надолу за да се облекчи работата на каретата или само при 50мм лифт се сваля.Ще съм благодарен на знаещите и пробвалите различни лифтове да споделят кой е най оптималният вариант за лифт на витара къса база при положение че ще ходи само на лов в гората.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X