Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Витара къса база от Славин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

    Абе с тези проценти колко за оф, и колко за он си е жива ебня, чак ви се чудя що им вярвате...

    То и "бутонките" ги дават 80% оф, ама нещо не ги виждам в амплоато на другите 20%-за асфалт.

    Няма такова нещо като процент на гумата колко е за оф, и колко за он. Най-малкото защото това е силно субективно възприемане, то си е до човек. Няма някакви ясни критерии които да определят коя гума е за кал и коя за асфалт.
    И още много може по тази тема, ама ще стане мътна и кървава, та спирам
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

      здравей,колега всеки има правото на собствено мнение и моето се различава малко, според мен гума за кал трябва да има по голямо разтояние между грайферите за да се самопочиства,да има и страничен грайфер защото и той помага и те обикновенно шумят на асвалт,докато гума за асвалт е направена само и единствено за асвалт и дори и малко кал я задръства и до там.Напълно съм съгласен че перфектна гума за всякакъв терен няма но АТ е компромисен вариант за всякакъв терен и за асвалт(има много изписано по темите така че спирам).Единственият плюс на витарата е че е лека,и от където аз съм минавал с АТ гуми други джипове с МТ гуми са оставали(имам и блокаж на задният мост) е не ми стиска да спра в калта и да тръгна но засега 2000км. не съм закъсвал.Според мен прохадимоста на даден джип е само около 60% от гумите,другите са от шофйора

      Коментар


      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

        Долу-горе си прав, с някои забележки:
        Страничния грайфер не помага с нищо, той служи единствено гумата да изглежда по-свирепо-така се продава по-лесно, това е сериозна рекламна стратегия, използвана от много производители. И не само на гуми, а изобщо. Външния вид е много важен за продажбите, даже понякога надминава това каква работа ще върши дадения продукт който се продава.
        Витарата има и други плюсове освен това, че е лека, та не е вярно, че е "единствения" и плюс.

        За процентите проходимост не се изказвай толкова категорично.
        Там е сериозна мешавица от много фактори-гуми, ходове на окачването, наличието на блокажи, както и видът и, а в това влиза и познаването на принципа им на работа, и използването им от шофьора, свесове, прежаленост на джипа, опит на шофьора, та даже и липсата на акъл.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

          Прав си колега,витарата има доста плюсове, аз се изказах неправилно.Страничният грайфер според мен помага за излизане от коловози и не е само търговска визия.Също си прав и за липсата на акъл който помага за проходимоста на даден джип,точно това имам в предвид че дори и опитен шофйор с проходим джип с блокажи ако го пази и му е жал остава в калта.В гората и калта има един момент който всички знаем или забравяш че джипката е твоя и я караш като служебна с всичката газ и излизаш,или оставаш в калта.

          Коментар


          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

            От моя опит по готите и калищата мога смело да твърдя, че грайфера на бордовете на гумите не помага в никакъв случай при излизане от коловози.
            Просто това е типично психологическо положение на мозъка-да си мисли, че щом коловозите имат стени-значи страничния грайфер ще помага.
            Помага, ама нъцки...

            Гледам, че сме близо, ако искаш да си спретнем един тест. Хващаме се на бас за каса бира, и тестваме с твоя и с моя джип. Аз съм с каймани, те си имат страничен грайфер, та ще го предоставя.

            Ама с бирата обичам и мезе, та се подготвяй А ако искаш и ти да пиеш бира-вземай направо две каси.

            Сериозно-страничния грайфер не върши никаква работа, не се заблуждавай.
            Това което помага за излизане от коловозите са блоковете гума по "рамото" на гумата. Ако изобщо...

            Обади се да организираме едно каране с тест на страничен грайфер:
            0898 942541
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

              Има достатъчно теми за гуми,ако обичата спрете да цапате тази.В 46 страници едва ли има 15 които не са чесане на езици. Така темата става разводнена и неефективна.
              http://vbox7.com/play:398e8b82

              Коментар


              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                колеги имам амортесьори от москвич алеко дължена е от доло до горе 66 да ли ще станат за лифт ??? благодаря предварително
                За лов винаги готов!!!

                Коментар


                • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                  Стават, ама бързо се предават, ако витарата се кара хард.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                    Ас ще я ползвам за лов!!! благодаря
                    За лов винаги готов!!!

                    Коментар


                    • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                      С молба към модераторите да рециклират с настоящият ми пост първия по темата, защото тогава ползвах "бгфото" за снимките а нещо отдавна ги няма. Просто за да е визуално, че иначе се обезмисля цялата тема.



                      Повдигането на моята Витара е вече факт и понеже някъде по форума когато търсих информация бях обещал, че ще направя тема и ще дам пълна информация какво съм правил с всички чертежи е редно вече да го направя. Използвах опита на колегите от форума, където нямаше информация импровизирах и така.

                      Така изглеждаше моята кукла на траяла в Ботево

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP0875 (600 x 402).jpg
Прегледи:1
Размер:120.0 КБ
ID:5664814

                      Така беше във вторник преди да влезе назаден в бокса

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT9723 (600 x 450).jpg
Прегледи:1
Размер:103.2 КБ
ID:5664816 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT9728 (600 x 450).jpg
Прегледи:1
Размер:99.1 КБ
ID:5664833 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT9732 (600 x 450).jpg
Прегледи:1
Размер:104.7 КБ
ID:5664834
                      С това започнах. После се оказа, че варианта с ексцентриковите болтове не ми допада по качествени съвети на колеги разпилих отворите на амортисьорите, но за това после

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT9712 (600 x 450).jpg
Прегледи:1
Размер:105.8 КБ
ID:5664817

                      Предни пружини от Вартбург. По спецификация са високи 418мм, среден диаметър на една навивка 103мм, брой навивки 10, сечение на навивката 12,5мм. На стария 353 и новия с 1,3 четиритактов двигател са еднакви.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT9736 (600 x 450).jpg
Прегледи:1
Размер:104.9 КБ
ID:5664818 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT9745 (600 x 450).jpg
Прегледи:1
Размер:121.4 КБ
ID:5664819

                      Амортисьори задни от Опел Омега Б (!!! После се оказа, че са дълги - в разпънато състояние около 700мм, удачни са около 600-620мм от средата на ухото долу до между тампоните горе)

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT9704 (600 x 450).jpg
Прегледи:1
Размер:103.6 КБ
ID:5664820 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT1362.jpg
Прегледи:1
Размер:151.0 КБ
ID:5664821

                      Фланеца за кардана дойде после след като взех размерите

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT9763 (600 x 450).jpg
Прегледи:1
Размер:107.5 КБ
ID:5664823

                      Белязах преди лифта и след него се оказа, че моя фланец трябва да е 13мм и след монтажа чашката на кардана се върна на старото си място. Наистина има място да се постави и 30мм фланец, но няма да има празен ход и при натоварване на задния мост кардана ще удря директно в раздатката.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT9748 (600 x 450).jpg
Прегледи:1
Размер:67.0 КБ
ID:5664822 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT9769 (600 x 450).jpg
Прегледи:1
Размер:103.7 КБ
ID:5664824 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT9773 (600 x 450).jpg
Прегледи:1
Размер:85.1 КБ
ID:5664825

                      Отпред поставих подложките на пружините и на амортисьора

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT9754 (600 x 450).jpg
Прегледи:1
Размер:108.1 КБ
ID:5664827 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT9757 (600 x 450).jpg
Прегледи:1
Размер:112.8 КБ
ID:5664829 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT9760 (600 x 450).jpg
Прегледи:1
Размер:112.3 КБ
ID:5664830

                      След година амортисьорите ги смених с тези

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT4668.jpg
Прегледи:1
Размер:136.3 КБ
ID:5664828

                      Сега е на път да излезе от бокса в този вид

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT9786 (600 x 450).jpg
Прегледи:1
Размер:97.1 КБ
ID:5664831 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT9788 (600 x 450).jpg
Прегледи:1
Размер:108.8 КБ
ID:5664832 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT9801 (600 x 450).jpg
Прегледи:1
Размер:133.0 КБ
ID:5664826

                      Отпред разликата е 8см отзад 9см
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                        Колеги добавям още един вариант за пружини!!! Фокус комби(дано не са ме излъгали за комбито) Самите пружини са прогресивни...тей де не са с едни и същи разстояния между навивките...Лифта с тях е около този с Варбурговите....Като пътно поведение съм силно впечатлен!Извън пътя още повече...Пробвал съм доста пружини тези са ми фаворит за сега...
                        Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                        Коментар


                        • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                          Някой може ли да ми даде телефона на Славин.

                          Коментар


                          • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                            Много могат да ти го дадат, но едва ли. Пиши тук .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • От: До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                              Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                              Ето и чертежите, а после ще продължа с описание на процесите
                              колега моята витара е 98г.и е дълга база,чертежите дали ще паснат.Благодаря предварително

                              Коментар


                              • От: Повдигане на Витара къса база от Славин

                                Повечето неща ще паснат, дай повече подробности за колата .
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X