Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Покупка на Субару

    Сонда, получих потвърждение от официалния сервеиз на субару стокхолм , че всичко и е сменено, което отговаря на състоянието на маслата. Просто мотора от тогава е навъртял километри и е за смяна на масло. Предпочитам да я глезя с оргинални чорби, ще ги изчакам, а следващия път , ще ги поръчам предварително по интернет.
    Само за информация - смяна на маслото на автомата в оторизиран сервиз струва около 290 евро с малата и филтър, което май е поносимо, като се има в предвид , цената на маслото -около 20 евро за литър х 10л , плюс още 5 литра ако няма да е машинна смяната, даже е май дори изгодно.

    Коментар


    • От: Покупка на Субару

      290 евро е добре..тук струва 420 лева машинната смяна с филтъра!
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • От: Покупка на Субару

        Седя и си разсъждавам... На субару 5w40 по API маслото е SL, цената е около 20 евро. На liqui moly 5W40 маслото е SM, т.е по-качествено, цената за литър е около 15 евро, но за 5 литра е около 65 евро и е от т.нар масла с удължен интервал на смяна - до 30 000 км, от което аз нямам никакво намерение да се възползвам, ще си го сменям всяка година, на по малко от 10 хил км. Чудя се, не се ли набутвам купувайки маслото на субару от по-нисък клас на по- висока цена.

        Коментар


        • От: Покупка на Субару

          Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
          Седя и си разсъждавам... На субару 5w40 по API маслото е SL, цената е около 20 евро. На liqui moly 5W40 маслото е SM, т.е по-качествено, цената за литър е около 15 евро, но за 5 литра е около 65 евро и е от т.нар масла с удължен интервал на смяна - до 30 000 км, от което аз нямам никакво намерение да се възползвам, ще си го сменям всяка година, на по малко от 10 хил км. Чудя се, не се ли набутвам купувайки маслото на субару от по-нисък клас на по- висока цена.
          За моторното масло си е набутвация..и тук на субарското масло пише Subaru by Motul и е 35 лв. литърчето, а мотула на магазина 5л. е 87лв..Виж за операцията по обслужване на автомата добра цена са ти дали!
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • От: Покупка на Субару

            Резорвоара прикючи. Кратката статистика показва , че бордкомпютъра извършва добри пресмятания и може да му се вярва. Разликата е около 200 грама на 100 км, което смятам , че е задоволително.Да поясня, компа показва по- голям разход от засечения. 316 км градско и 50 км извънградско 49 литра. Добре , че беше извънградското , та да падне средния разход под 15/100. Та очакванията ми се сбъднаха, според мен 15/100 градско и около 8/100 извън. Днеска им теглих една българска и си тръгнах по- рано от работа, та сколасах да хвана представителя на субару да работи/тук след 17 часа не им се работи/. Учудващо за мен , всичко за което бях попитал , бе вкарано като евентуално искане и беше доставено и ме чакаше подготвено и опаковано. Наложи се да го разопаковат , защото за някой неща, примерно накладки , питах просто за да съм информиран , а и му казах на продавача, ама не , те да доставят. Е АТФ масло по един литър продължават да нямат, но на мен не ми и трябва. Имат в бидони и учтиво предложиха отново да напълнят, в шишенце-баси! Аз си искам лъскавата опаковка!
            Сега ако намеря и време да му сменя маслото а не само да го возя в багажника би било супер.
            Sonda, тука маслото за субару , не е motul , някаква швейцарска фирма е , но не и запомних името , че не съм спал пове4е от 6 часа за последните 48 часа и малко трудно помня...
            Нали съм си българче , реших да си направя сметка , дали не се набутах , като реших да купувам всичко "оргинално". Пиша "оргинално" , защото маслото не е произведено от субару.Равносметката показва, че-дифтунгата на пробката на маслото на мотора не са я включили/тя не че струва пари/, маслото струва с около 1 евро на литър по- скъпо от лики моли , ама в 5 литрова и 1 литър опаковки, иначе , молито е значително по-слъпо. Алтернативните цени са от интернет магазин , който продава с около 30% по евтино от всички. Въздушния филтър , оргинален е по- евтин с 5 евро , а масления с около половин. Смях, защо да не я поддържам с "оргинални консумативи."
            Как върви кочината, е и си понагаря повечко, ама поне има за какво да гори.

            Коментар


            • От: Покупка на Субару

              Е...при такива цени е уместно да си пазаруваш от представителя...явно по белите държави хората са формирали по-човешки и нормални цени! Нормален е тоя разход, не се кахъри ...особено за вървежа ..къде-къде по-слаби мотори и то поставени в коли- бараки, харчат повече. Като съотношение конски сили/ разход даже е икономична!
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • От: Покупка на Субару

                Sonda, то тука и да искаш евтино няма, всичко е скъпо , но пък поне е истинско. Е като сравня със заплатата ми в Бг и цените , то даже май тука е доста по- евтино от в Татковината.

                Коментар


                • От: Покупка на Субару

                  Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                  Sonda, то тука и да искаш евтино няма, всичко е скъпо , но пък поне е истинско. Е като сравня със заплатата ми в Бг и цените , то даже май тука е доста по- евтино от в Татковината.
                  Така де, така! А особено важен елемент е това, че всичко е истинско, което у нас е по- скоро изключение! Аз за един прост лагер навъртях един час разговори и накрая се оказа,че максимално бързия срок за доставка е десет дни...е имаше и с пет дни доставка, но цената беше 150% нагоре!
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • От: Покупка на Субару

                    Да ти кажа честно и тези не са цветя за мирисане, като стане въпрос за доставки. Първия път като поръчвах части за сузукито от шведски интернет магазин им отне месец и половина да ги доставят. Тогава обаче, вината беше и моя, защото то си пише , че стоката не е налична , но може да се достави/ама не пише за колко време/. От тогава внимавам много какво точно поръчвам - следващия път ми доставиха поръчката за два дни. А с лагерите за скоростната кутия на тераното какви ядове брах в Бг...ама оспамихме темата..

                    Коментар


                    • От: Покупка на Субару

                      Дайте някаква идея за борба с корозията по изпускатената уредба. Ауспуха на каляската от средата на заде е здравата обхванат от корозия, даже лявата част на лявата тръба за лявото задно гърне има малка дупка-пръцка леко, ама ще трябва да се свали и завари, защото ще стане по-голям проблема. Така и така ще свалям всичко от Y на зад ми се иска да удължа ако е възможно живота на ауспуха. Чистенето на ръждата е ясно, но това което не ми е ясно е има ли някакъв грунд който да държи на висока температура-примерно с високо съдържание на цинк и после да взема да го боядисам с температуроустойчива боя?
                      Ще съм благодарен ако споделите малко знания.

                      Коментар


                      • От: Покупка на Субару

                        Мисля, че е обречена кауза. По простата причина, че изпускателната уредба се яде както отвън, така и отвътре. Лепенето е палиатив и след макс 6 м. отново си с дупки на същите места. Купи си нови гърнета и тръби и карай спокойно поне 3-4 год.
                        Животът е харизан кон според мен...

                        Теди

                        Коментар


                        • Re: Покупка на Субару

                          И според мен не си струва, ще запушиш едно след месец друго и така само ядове.
                          Преди доста годинки на промоция си взех средно гърне за вектрата на Уоукър - останах много приятно изненадан, гърнето дойде с тръбите от катализатора до задното гърне - излезе ми по ефтино от смяна на гърне и нови тръби на АСПО.

                          Коментар


                          • От: Покупка на Субару

                            То хърби, ама тука ценичките лекоо къртят мивки, трябва да проверя и в представителството на субару. За сега ще е варианта заварка, после ще му мисля.
                            В същност ей сега проверих, останал съм стерсиран от цените за баленото, за субару 3.0 не се предлага нищо в магазините който имат интернет каталози на предлаганите части.
                            Само за пример - катализатор за сузуки балено 6813 крони, грубо над 700 евро, задно гърне над 140 евро, де да знам , не ми допада като цена...Тя в същност колата струва толкова.
                            Последно редактирано от kikimora; 01-07-13, 17:33.

                            Коментар


                            • От: Покупка на Субару

                              Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                              То хърби, ама тука ценичките лекоо къртят мивки, трябва да проверя и в представителството на субару. За сега ще е варианта заварка, после ще му мисля.
                              В същност ей сега проверих, останал съм стерсиран от цените за баленото, за субару 3.0 не се предлага нищо в магазините който имат интернет каталози на предлаганите части.
                              Само за пример - катализатор за сузуки балено 6813 крони, грубо над 700 евро, задно гърне над 140 евро, де да знам , не ми допада като цена...Тя в същност колата струва толкова.
                              Прав си за къртенето на мивки..стряскащи цени, но при вас е неизбежно заради катализаторите! Тук процедираме по два начина при проблем с катализатора! Първи- маха се катализатора, слага се резонаторно гърне и една гайка /емулатор/ на ламдата, която представлява "миникатализатор" и лъже лабдата, че има кат. , за да дава адекватни показания! Цена -около 130 лв. Втори - слага се универсален Канадски кат. на цена около 260 лв., с който даже и газанализатора показва коректни стойности! Та ако ти се наложи това упражнение по- добре си направи екскурзия до България, отколкото да дадеш на шведите парите! Относно удължаване живота на вече корозирали гърнета, смятам, че с каквато и химия да ги намажеш все ще мирише от високата температура, а ефекта ще е под въпрос, защото при вас си е дълга зимата и бая препарати и водорляк пръска ламарините. Та карай си докато заручи..е ..дупката можеш да "пецнеш" да не се разширява!
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • От: Покупка на Субару

                                Най-вероятно сте прави. Да , но гледам поне два продукта на Вюрт , единия го дават до 400 градуса , другия до 650 , май че е достатъчно. Досега , не съм се разочаровал от техен продукт. Май ще взема да пробвам , пък като не стане здраве да е. Намерих още два варианта, на по- ментарски фирми, с тях ме ми се пробва. някой пробвал ли е нещо подобно?
                                Също , доколкото схващам се боядисва директно върху почистената повърхност, без да се грундира , защото грунда не устисква температурата.
                                Последно редактирано от kikimora; 01-07-13, 21:01.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X