Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Покупка на Субару

    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
    хей, темата си е покупка, а не разхода на Субару, не че не е важна! Все пак горивата при вас, са най-евтините в Европа, друг е въпроса колко са качествени! Не се оплаквайте. Сигурно са пак най-... некачествените. С това разнообразие от марки и модели газови инжекциони, че и с течна фаза... къв е проблема? По-скоро монтажа ме притеснява. Че "майстори" много... ако искам да я сложа в БГ.
    А тук цената на LPG уредба започва от 2500 Евро... Или се налага извода: ако е Субару, Аутбек гледам, да е с LPG монтирана тук... Търсенето продължава... Ама не са много, то вече всички коли, вкл. и Субарутата май са изнесени вече за БГ и Полша.
    39 броя има само с LPG след 2004 г.
    А до 150 000 км. са само 28! А в радиус 100 км. около мен са само 2. Какво пък... До 200 км. 9 броя. Току виж съм намерил. Но са все 2.5, 121 kW (165 PS) Цените започват от 10000 Евра...
    Оп, намерих една - единствена
    14.900 EUR
    EZ 03/2005
    78.500 km
    Autogas (LPG)
    180 kW (245 PS)
    Automatik
    Честно казано на тази цена ще си намеря 2 и 1/2 от другата марка, която ме интересува...
    А кажете сега, тва не е ли дилема, а вие...горивата, 12-15 на 100 км. Тук газта е 0.77 цента. Пак е наполовина.
    Горивата са най-евтини при нас, ако ми пратиш твоята заплата, аз пък ще ти върна моята и така горивата ще са ни тук в БГ най-евтини.
    Да, трудно се намира Субару, въпреки че "за тази цена ще си намеря 2 и 1/2 от другата марка, която ме интересува..." хм интересен факт.....
    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

    Коментар


    • От: Покупка на Субару

      Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
      Горивата са най-евтини при нас, ако ми пратиш твоята заплата, аз пък ще ти върна моята и така горивата ще са ни тук в БГ най-евтини.
      Да, трудно се намира Субару, въпреки че "за тази цена ще си намеря 2 и 1/2 от другата марка, която ме интересува..." хм интересен факт.....
      Абе имаш право донякъде... ето статистиката http://energy.eu/
      така, е за другата марка, по-горе обяснявам защо... Обичам по-екзотични и нетрадиционни автомобили, за Jeep или SUV тук е малко пресилено да им плащаш таксите (луднали са с това Euro 5 и зеления стикер - с газ е друго), данъците и осигуровките със застаховките... и да не ги ползваш по-предназначение. Вервай ми, имах един Grand Overland, не можах да го изкалям... А се прибирам 1 път в годината вече... Но 4Х4 си е хубавина отвсякъде... За това с тая тема май се замислих за Аутбека...
      Последно редактирано от ivied; 06-06-13, 08:19.

      Коментар


      • От: Покупка на Субару

        Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
        ...пълно пълно 200км извън градско и 200 км градско ...
        400km. не е критерий, това си е много кратък тест.
        Засичане на реален /среден/ разход си правя за 4-5000км. /водя си статистика на зарежданията/.
        Всъщност този разход ми е важен, не моментния. Моментен лесно мога да направя и 45/100 и то за 200-300км.
        Средния ми е 11,5-12 /бензин/ както и да го смятам, което за предложеното от Аутбека си е много добре.
        Никога не бих го газифицирал поради простия факт,
        че нямам ама никаква вяра и на най-прехвалените "майстори-газовици",
        а ми се случи преди време да гася газифицирана кола /не моя/, хич не е приятно занимание.
        Японците ако са искали да направят BiFuel двигател, ще са го направили, нали?

        Коментар


        • От: Покупка на Субару

          Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
          Японците ако са искали да направят BiFuel двигател, ще са го направили, нали?
          Абсолютно съгласен!
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • От: Покупка на Субару

            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
            Говоря за качествен шведски автомобил, 250 PS, след 2004, (гори 12л./100) ...
            СААБ ще да е..само, че разхода нещо ..
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • От: Покупка на Субару

              Това шведското което визираш вероятно е волво хс 70, признавам си , че имах залитания към марката. Колега си купи на скоро V50 автомат 2.4 атмосферен. Каза че под 14 /на 100 градско не е слизал, а автомобила нито 4х4 ,нито е достатъчно голям ,не не е с турбо, притежава скромните 140 коня и се води за един от най - добрите мотори на волво. Излиза , че субару е икономично. Факт обаче е , че и субару аутбак и волво хс 70, държат добри цени на старо, спокойно подминават 400 хил . км без ремонт на мотор. След като форд се намесва във волво, което се случва по времето когато излиза второто издание на хс, всичко започва да се плъзга в неприятна посока. За радост на феновете,всичко е било вече измислено от волво и това поколение фактически си е изцяло шведско , форд само са крали готово измислени платформи/например V50 /. Факт е примерно , че хс от края на второ поколение , държи по-високи цени от хс от началото на трето поколение, може би има защо. Даже на шведите мнението е , че до тогава е истинското волво-което пак според тях върви като танк, гори като танк, набира като танк и има скъпа поддръжка, но за сметка на всичкое надежден автомобил.

              Коментар


              • От: Покупка на Субару

                Видях за какво говориш..редови петак с турбонадув и 250 коня..силно съм скептичен обаче относно разхода, а и Волво съвсем не е това, което беше миналия век..ама па ако е два пъти по-евтино от Субару си преценяваш!
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • От: Покупка на Субару

                  Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                  ... а ми се случи преди време да гася газифицирана кола /не моя/, хич не е приятно занимание.
                  Японците ако са искали да направят BiFuel двигател, ще са го направили, нали?
                  Винаги има неприятни изключения, знам го от опит.
                  С второто изречение не съм съгласен. По тази логика караш ли с маслата, които са произвеждани в годините на производство на този автомобил? И още нещо - газта до съвсем скоро беше и твърде непопулярна в по-голямата част от Европа... В момента картинката, дори в Германия е коренно различна.

                  Коментар


                  • От: Покупка на Субару

                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    СААБ ще да е..само, че разхода нещо ..
                    Точно така, СААБ 95 , но определен модел, определена година... 250 PS - 12/100 газ... И аз не вярвах, ама зареждах... и то дори и с БГ газта (OMV и Еко), за италианската кво да говоря, няма нищо общо... LPG уредбата беше Prins, с инжектори Кайхин, ама беше италианка и маслото в скоростната кутия се оказа на оригиналните км. много над 200 000... ремонти, смени не ми се занимаваше...
                    Volvo имаха повече късмет с китайците май... Бачкат яко, но качеството и надежноста вече, са друга тема... На 70% - СААБ отново ще излезе на пазара до края на годината, с нов модел 93, произведен в Швеция, купиха фабриката японци и хонгконгци... Хибриди, електрически, пак турбо и т.н. Ще видим.
                    А за газта, направо ми е смешно... Това е като спора за яйцето и кокошката, въобще не ми се захваща... от години карам с газ... + и метан даже пробвах... Газ станциите вече в Германия са над 5000 и се увеличават... Говорете си вие, почесвайте се... Не е само сметка. Цената е на половина, факт. Качеството на монтаж, настройките и качеството на газта, пак са друга тема...
                    Последно редактирано от ivied; 06-06-13, 21:00.

                    Коментар


                    • От: Покупка на Субару

                      Сонда , къде по-евтино , тука евтино няма. ХС 70 , държи невроятни цени, дори на много километри, не , че субару не държи. Аз вече си купих кола за семейството, следващата ще си е за мен, да си ходя до работа...Нещо двуместно с много магарета ми се върти из главата, ама догодина. За тази един аутбак стига. Особено съм учуден от шведите които по принцип са невероятно екологични , а и невроятно стиснати. Делят си боклука на 5 отделни места, рециклират всичко, обаче... Ако автомобила е произведен на метан , никой не иска да го купи, респективно на пропан бутан. Мрежата от газостанции я има чат пат в южната част на страната, след Стокхолм е малко по нарядко-на 300 - 400 км. В Gävle където живея метанстанция има, обаче пропан-бутан няма. Никой не си и мисли да кара на алтернативни горива , а уж са много зелени. Другото "смешно" е , че си произвеждат метана сами от рециклиране и само малка част е природен газ. Да , но поради това , цената му е толкова висока , че разликата спрямо бензин е около 10% , което обяснява защо никой не му се занимава с газ. П.П. цената на литъра бензин 95 октана е около 3 лв. Сега идва интересното - ако имаш кола на метан / да се разбира произведена да работи на метан/ се води "приятел на околната среда " и данъка ти е смешен около 35 евро/нормално такава кола на бензин би имала данък от около 300 евро/ и освен това в част от градовете , можеш да паркираш безплатно в центъра на града...т.е. правителството се опитва да стимулира алтернативните горива, ама никой не ги ще. Особеност на местните е как се измерва количеството на заредения газ- мери се в кубични метри....разтоянията ги мерят в шведски мили...ама на таблото на всички коли стои пробег в километри - иди ги разбери.
                      П.П. на волвото хс70 му дават по- висок заявен заводски разход от субаруто ми , ама моето не се вписва в заявения от субару разход градско, вече по бордкомп сме твърдо 14.5 /100км, възможно е воловото и да се впише с малко по - нисък реален раход, знам ли. Аз се бях подготвил за разход в градски условия 15, така че не съм изненадан.

                      Коментар


                      • Re: Покупка на Субару

                        Ами 3 литров мотор Н6, 4х4, автомат - колко да е разхода При положение че субару легаси с 2 литра мотор, автомат харчи градско 12/13 - и за капак боксера не е най икономичния мотор.

                        А ти какво ще си купуваш - subaru impreza wrx sti

                        Коментар


                        • От: Покупка на Субару

                          Не съм го измислил още, sti не е двуместно, но да нещо такова е идеята. Проблема на такава концепция е , че за жалост тук не можеш да го използваш пълноценно, не е швабско, ограниченията на магистралите са 120км, на места 110км/ч. Ще помисля още, белким изкристализира.
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • Re: Покупка на Субару

                            Не е двуместно ама се преживява - и е 4х4 и доколкото знам е с някакви планетарни механизми за разпределяне на мощността.

                            Достатъчно малко е
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2011-5-door-subaru-wrx-sti-concept-4.jpg
Прегледи:1
Размер:34.7 КБ
ID:5490511Натиснете снимката за да я уголемите

Име:subaru-impreza-wrx-sti.jpg
Прегледи:1
Размер:37.2 КБ
ID:5490512

                            Коментар


                            • От: Покупка на Субару

                              Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                              Не съм го измислил още, sti не е двуместно, но да нещо такова е идеята. Проблема на такава концепция е , че за жалост тук не можеш да го използваш пълноценно, не е швабско, ограниченията на магистралите са 120км, на места 110км/ч. Ще помисля още, белким изкристализира.
                              Поздрави!
                              To и тука вече само 60% от магистралите са без ограниение... За новите избори искат да го въведадат навсякъде - SPD = социалистите... Те с това може да са вредни тука, не като у нас... Хахаха, ама си е дилема, а? каква двуместна, колко бърза и на ква цена... Имаш алтернативи - от малко, голямо кабрио до спортни купета... Имам идея ако искаш да я чуеш? И дали искаш да си гъзар? И колко гъзар? На цена до...?

                              Коментар


                              • От: Покупка на Субару

                                Не съм решил ве пичове , още е само идея. Накрая може да сменя концепцията и да си взема едно джимни, знам ли. Относно идеите , не се стискай.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X