Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Покупка на Субару

    Специално 3.0 го има в репорта на БРЦ за проблем с леглата на клапаните след 50к км.

    Коментар


    • От: Покупка на Субару

      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
      Някой реално имал ли е проблем с клапаните след такъв пробег или това са предположения?
      Познавам няколко човека, които карат 2.5 и 3.0 докарани с газ отвън и нямат проблем. Тоест техните легла са сменяни?
      Преди малко бях в един от големите сервизи на Субару. Собственика потвърди, че от началото на годината са сменили леглата на над 10 Н6-ци, които са газифицирани. Едновременно никакви проблеми с аналогични мотори, карани на бензин с пробег над 400к. км! Смятам, че това е показателно. Всеки си преценява за себе си!
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • От: Покупка на Субару

        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
        Преди малко бях в един от големите сервизи на Субару. Собственика потвърди, че от началото на годината са сменили леглата на над 10 Н6-ци, които са газифицирани. Едновременно никакви проблеми с аналогични мотори, карани на бензин с пробег над 400к. км! Смятам, че това е показателно. Всеки си преценява за себе си!
        ОК, благодаря за информацията.

        Коментар


        • От: Покупка на Субару

          аз карам на бензин моето /2,5 '99г./ и разхода на дълго е около 9 - 9,5 натоварен, с клима и юркане, но в града съм доста над вашите стойности - около 17
          сигурно маршрута и стила са ми такива, щото в същата ситуация с Рено 19, 1.8 бенз. автоматик ми беше 15 бенз и 17 газ, дори с Астра 1,8 ръчка ми беше 14
          тъй като пробега ми е пренебрежимо малък - около 7 км./ден общо, си го карам на бенз и не се втелявам за литър-два отгоре, още повече, че предината ми кола беше 30 газ
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • От: Покупка на Субару

            Някак си се явяват икономични боксерите! Други мотори с аналогична кубатура и мощност реализират доста по-висок разход.
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • От: Покупка на Субару

              Много добри разходи колеги, имайки предвид че говорите за автоматици предимно, поне за 3.0 е сигурно.
              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

              Коментар


              • От: Покупка на Субару

                Ами май разхода зависи много кой как го мери, защото ако вярвам на борд компютъра на мойта ми дава разход 10.8 градско, иска ми се да е така , ама не ми се вярва. Смятам , че реално е около 13л. Предстои обезвъздушаване на резорвоара с бензин , каране и последващо пълнене на същата колонка. После ще споделя. Определено си похарчва , жадничка е, осбено сравнена със сузукито. Ама има други плюсове!

                Коментар


                • От: Покупка на Субару

                  нямам бордкомпютър, пълно-пълно на една и съща бензиностанция и то много пъти ...... за мен си го обяснявам с маршрута: 3,5км. сутрин и толкова вечер, постоянно в задръстване...... и да, автоматик е.
                  имам подозрение, че ми е запушен катализатора /мирише/ и от там ми вдига разхода, ама все няма време да го чекна
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • От: Покупка на Субару

                    Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                    Ами май разхода зависи много кой как го мери, защото ако вярвам на борд компютъра на мойта ми дава разход 10.8 градско, иска ми се да е така , ама не ми се вярва. Смятам , че реално е около 13л. Предстои обезвъздушаване на резорвоара с бензин , каране и последващо пълнене на същата колонка. После ще споделя. Определено си похарчва , жадничка е, осбено сравнена със сузукито. Ама има други плюсове!
                    Има само един верен начин за мерене на разход - от пълно до пълно, като изминатия пробег междувременно е поне 200км., и така 20-50 пъти. След което теглиш една функция в ексел и получаваш резултата.

                    Коментар


                    • От: Покупка на Субару

                      http://www.spritmonitor.de/en/overvi...t=18&gearing=2
                      Тук също може да си вписвате резултатите и/или да ги сравните, разгледате. Е един коеф. за качество на горивото може да добавите.......
                      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                      Коментар


                      • От: Покупка на Субару

                        Аз отдавна съм се отказал да засичам разхода градско из София.
                        По-реално би било ако се засича на час...
                        За какви верни стойности може да става въпрос, като всичко е толкова относително. За сравнения пък да не говорим.
                        В моя случай сутрин разлика от 15-20 минути във времето на тръгване влияе много какъв ще е трафика и колко време ще ми отнеме абсолютно един и същ маршрут.
                        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                        Seat Leon 2007 1.9 TDI

                        Коментар


                        • От: Покупка на Субару

                          Адекватното и коректно засичане на разхода е само едно- пълно-пълно!
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • От: Покупка на Субару

                            Разхода на гориво в София е много относително нещо. Зависи от маршрут и по кое време го минаваш, освен ако не караш цял ден из града. Защото обикновенно минаваме по един и същ маршрут и по едно и също време. Едно е да караш по Цариградско от 7-ми км. до Орлов мост и съвсем друго е да минеш същото разстояние от Орлов мост през центъра в западна посока (примерно). "Пълно-пълно" е точно замерване, когато (както спомена Яро) се прави многократно и после се вземе средния резултат. Относно показанията на борд компа, тъй като когато правя преходи от 4-5 хил.км. и засичам разхода за цялото пътуване се получава разлика от 0.2-0.3л/100км на бензин и 1-1.5л/100 км на газ. Това е на две различни Субару-та.

                            Коментар


                            • От: Покупка на Субару

                              Пълно=празно, резервоар<=>джоб . Всъщност ако едно от двете е пълно, разхода +-литър е без значение и засичането губи смисъл. Най-точното засичане е до преливане, защото пистолетите на колонките не изключват еднакво. Това съм го правил в един период от няколко години, но пък тогава не се сетих да засичам точно разхода ......
                              Както се каза и по-горе разхода зависи от конкретните условия, а при Субару разликата между възможните минимален и максимален е доста по-голяма, спрямо други автомобили. Т.е. Субару знае 8 и 18 (като лафа за 2 и 200).
                              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                              Коментар


                              • Re: Покупка на Субару

                                Т.е. Субару знае 8 и 18 (като лафа за 2 и 200)
                                И аз имам подобни наблюдения, засичах до пелвен 5,6 на 100, после към морето извънградско около 9 на 100 но много я натисках. На връщане карах нормално и разхода беше около 7 на 100. Много голяма разлика има между 120 и 140 км. почти литър отгоре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X