Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Покупка на Субару

    лек офтопик:

    Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
    ...Смяна на ангренажен ремък на 2.5 е минимум 12000 крони, което идва около 1500 евро...
    От една моя близка позната вече съм се наслушал на страхотии и ужасии относно сервизите в Ингилизко ... до последно си мислех, че преувеличава сериозно, въпреки че принципно не е склонна към подобни изблици.
    Какво точно сменят срещу посочената цена? Или разфасоват половината мотор, или цената на труда трябва да е 500 евро на час...
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • От: Покупка на Субару

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      или цената на труда трябва да е 500 евро на час...
      За това става въпрос. Части се намират и на по-ниски цени от при нас. Имам приятели и в Щатите, според които там всичко е бая по-евтино от при нас, НО докато не се опре до човешки труд..тогава става страшно!
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • Re: Покупка на Субару

        Я кажете какъв е реалния разход на гориво на 3.0 моторите, на мойто легаси 2.0 ми дава среден 9.5/10 на 100 - градското е София и е повече от извънградското.

        Коментар


        • От: Покупка на Субару

          Мой близък приятел купи миналото лято Outback 3.0 2003-та година и разхода му на газ е около 11/100 при 90% извънградско. В града кара малко и не е много показателно, но е около 15/100. Редовно сравняваме разхода м/у неговото и моето Субару (Outback 2001 2.5) и се оказва че извън града неговата гори колкото моята (дори на моменти с 0.5 литра по-малко), а в града е с литър над моята.

          Коментар


          • От: Покупка на Субару

            При мен е 14-15 чисто градско, чисто междуселско слиза да 9,0. /бензин/
            Това с включен почти постоянно климатроник.
            Карам спокойно, почти пенсионерски, с редки потъвания на десния крак.
            H-6, 2001г. /~230 х.км. истински/

            п.п. забравих - рядко имам по-малко от 200-300кг. багаж отзад.
            Последно редактирано от rumbata; 04-06-13, 08:43.

            Коментар


            • От: Покупка на Субару

              До сега засичането показва 13,6-13,8 само градско в София...нормално каране,тук-там понатискане.Това е бензин 95..сега съм напълнил 100 октана да видя има ли разлика!
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • От: Покупка на Субару

                Привет, момци.

                При мен нещата с разхода стоят по следния начин:
                Градско ГАЗ - 13.5 - 13.8лтр/100 км. Не обичам климатичните системи и рядко пускам моята. Карам предимно на отворен прозорец и шибедах.
                Извънградско ГАЗ - 9.5 - 10лтр/100 км. Това е при скорост рядко превишаваща 120 и предимно при изпреварвания.
                Колата е на 218 500 км и няма индикации на гори повечко, а да не иска да върви. Двигателят работи в норма и нямам забележки по работата му.

                Поздрави.

                Коментар


                • От: Покупка на Субару

                  Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                  При мен е 14-15 чисто градско, чисто междуселско слиза да 9,0. /бензин/
                  Това с включен почти постоянно климатроник...
                  Почти същото и при мен, от 12.5 до 15/100 градско с постоянно включен климатик.
                  Извънградско 9.2 най-малко до момента и не повече от 10.
                  И при двете не се съобразявам как натискам, но не съм и съзтезател.

                  Коментар


                  • От: Покупка на Субару

                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    Почти същото и при мен, от 12.5 до 15/100 градско с постоянно включен климатик.
                    Извънградско 9.2 най-малко до момента и не повече от 10.
                    И при двете не се съобразявам как натискам, но не съм и съзтезател.
                    Яро , не я ли газифицира? Този разход на кое гориво е?
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • От: Покупка на Субару

                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                      Яро , не я ли газифицира? Този разход на кое гориво е?
                      Не, не съм. Това са данни на бензин.

                      Коментар


                      • От: Покупка на Субару

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        Не, не съм.
                        Мъдро си постъпил
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • Re: Покупка на Субару

                          Добре де я кажете защо 3 ката не е добре да е на газ, някъде бях чел че давал проблем с клапаните ама......

                          Коментар


                          • От: Re: Покупка на Субару

                            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                            Мъдро си постъпил
                            Всмисъл?
                            Не съм газифицирал просто защото правя много малък пробег и не съм сигурен дали ще задържа колата.

                            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                            Добре де я кажете защо 3 ката не е добре да е на газ, някъде бях чел че давал проблем с клапаните ама......
                            То в Субару форума пише, че 3.0 имат термични проблеми, но в крайна сметка май ставало дума за една - две коли...
                            Карах няколко 3.0 чудесно направени на газ. Даже и една 2.5 турбо също.

                            Коментар


                            • От: Re: Покупка на Субару

                              Именно малкия пробег не оправдава газ-та, а и проблемите за които съобщават, т.е необходимостта от замяна на клапанните легла с титаниеви след около 50к. км..
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • От: Покупка на Субару

                                Някой реално имал ли е проблем с клапаните след такъв пробег или това са предположения?
                                Познавам няколко човека, които карат 2.5 и 3.0 докарани с газ отвън и нямат проблем. Тоест техните легла са сменяни?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X