Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Покупка на Субару

    Както писа по-горе колега, спокойно си свали акумулатора. За нивото в АТ проверката се прави на работещ двигател /също достигнало работна температура/, лоста на Д и държиш спирачка, а друг вади щеката и мери. Може и на ръчна /стига да държи/, ако няма кой да ти помогне. За маслото в задния диф - в книжката е дадено 75/90. Няма изискване за добавка. Доколкото аз знам всички ЛСД дифове на Субару са капсуловани и не ползват масло с добавка за ЛСД. Средния съм го виждал и знам , че е така. Заден не съм виждал разглобен, но щом в книжката не сочат друго масло, значи е от същия вид. За смяна на свещите-при Н6 се налага повдигане на двигателя. За турбо моторите също съм чувал, че е така. При Н4 без турбо няма проблем да се смени на място.
    Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
    Opel Frontera V6

    Коментар


    • От: Покупка на Субару

      за пръв път чувам такава проверка на масло в автоматик: един да държи на спирачката, а друг да гледа на щеката това къде го пише?

      аз знам следното - загряла кола, угасена и спряна на равно, лоста на Р и си гледаш
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • От: Покупка на Субару

        И аз не бях чувал . Докато не ми го демонстрираха в сервиз. И нивото беше ок. А иначе малко отгоре. Та така.
        Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
        Opel Frontera V6

        Коментар


        • От: Покупка на Субару

          Първоначално публикуван от bobeck Преглед на мнение
          И аз не бях чувал . Докато не ми го демонстрираха в сервиз. И нивото беше ок. А иначе малко отгоре. Та така.
          бахти аргумента и на мен в точно в сервиз ми объркаха едната ролка, та ми износи ремъка за 14 хил. км., не ми смениха водната помпа /консуматив/, та изгорях с още 400 лв. да им оправя бакиите........
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • От: Покупка на Субару

            Ииии... средния диф не е ЛСД а с виско-муфа,което е различно. А заден капсулован диф какво ли е? И задния диф с ЛСД е с фрикционни пластини,които си искат добавка...
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • От: Покупка на Субару

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              бахти аргумента и на мен в точно в сервиз ми объркаха едната ролка, та ми износи ремъка за 14 хил. км., не ми смениха водната помпа /консуматив/, та изгорях с още 400 лв. да им оправя бакиите........
              Това, което ме убеди, че този метод е по-точен е разликата в нивото, а не защото примера е от сервиз. Иначе и аз си мерех на Р. Не казвам, че е грешно, а само, че има и по-точен метод.
              Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
              Opel Frontera V6

              Коментар


              • От: Покупка на Субару

                Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                Ииии... средния диф не е ЛСД а с виско-муфа,което е различно. А заден капсулован диф какво ли е? И задния диф с ЛСД е с фрикционни пластини,които си искат добавка...
                По-вероятно е средния да е с многодисков съединител, а задния LSD е с капсулована касета и с обикновено масло.
                ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                Е250 1998-продаден
                Субару Пустош

                Коментар


                • От: Покупка на Субару

                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  за пръв път чувам такава проверка на масло в автоматик: един да държи на спирачката, а друг да гледа на щеката това къде го пише?

                  аз знам следното - загряла кола, угасена и спряна на равно, лоста на Р и си гледаш
                  Всъщност се мери на работещ двигател на P , като преди това на спирачка са минати за по няколко секунди всички позиции на селектора.
                  Така на ВСЕКИ автомат. Неслучайно на щеката има марки HOT и COLD.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Покупка на Субару

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Всъщност се мери на работещ двигател на P , като преди това на спирачка са минати за по няколко секунди всички позиции на селектора.
                    Така на ВСЕКИ автомат. Неслучайно на щеката има марки HOT и COLD.
                    Абсолютно вярно!Единствено уточнение че се прави на равно място.

                    Коментар


                    • От: Покупка на Субару

                      Пичове, карам и не вярвам на очите си, как може тая кутия да превключва на толкова ниски обороти? Сменя във възходящ ред на около 1800-2000 оборота, това и голям дизел не го може! Има ли нещо общо с т.нар торк конвертор, не виждам как иначе ще е на 5-а скорост при 50км /ч. Ама много и се кефя, пу-пу , да не и уруки!

                      Коментар


                      • От: Покупка на Субару

                        Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                        Пичове, карам и не вярвам на очите си, как може тая кутия да превключва на толкова ниски обороти? Сменя във възходящ ред на около 1800-2000 оборота, това и голям дизел не го може! Има ли нещо общо с т.нар торк конвертор, не виждам как иначе ще е на 5-а скорост при 50км /ч. Ама много и се кефя, пу-пу , да не и уруки!
                        Така е, като 'галиш' газта превключва на 1500-1600, като понастъпиш на 2400-2500, а като натиснеш 'онова' копченце.....,настава радост, ама в резервоара става водовъртеж..
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • Re: Покупка на Субару

                          Мотора на субарото е с голям въртящ момент, мойто е 2 литрово и пак се катеря с 60 на 5 та към бояна. Държи се като дизелов.

                          Коментар


                          • От: Покупка на Субару

                            Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                            Пичове, карам и не вярвам на очите си...........Ама много и се кефя, пу-пу , да не и уруки!
                            Онази усмивка, за която ти писах по-преди, почна ли да се появява? Пу, пу да не й е уроки ..........
                            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                            Коментар


                            • От: Покупка на Субару

                              Първоначално публикуван от krismarg Преглед на мнение
                              По-вероятно е средния да е с многодисков съединител, а задния LSD е с капсулована касета и с обикновено масло.
                              По-вероятно за теб ,може би. В деиствителност е така както ти казвам. А и ЛСД отзад на субару си е голяма рядкост-предимно автомати.
                              Калин Владов,09РСПБЗН

                              Коментар


                              • От: Re: Покупка на Субару

                                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                                Мотора на субарото е с голям въртящ момент, мойто е 2 литрово и пак се катеря с 60 на 5 та към бояна. Държи се като дизелов.

                                +1
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X