Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Покупка на Субару

    Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
    azdrav бъркаш приятелю, баш си е xc 70. Много кофти реалност...
    М-да... грешката е моя. Ама това вече е с Халдекс, чак не вярвам на такъв резил. Относно Субару-прекрасни машини, ремонтите обаче са солени...не, че се налагат често, но няма неповредима кола. За преобладаваща шосейна експлоатация с малко забежки извън пътя е идеална. Без значение ръчка/автомат.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #62
      От: Покупка на Субару

      Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
      ... Относно Субару-прекрасни машини, ремонтите обаче са солени...не, че се налагат често, но няма неповредима кола...
      Какво имаш предвид?
      На пръв поглед са адски неудобни за работа по тях, но всъщност положението изобщо не е толкова зле. Бих казал, че е по-скоро непривично, отколкото трудно.
      А ако е за цени на чаркалак - там имам сравнително повърхностен поглед (точно по причината че ако машинката не е тоално убита от стадо мърлячи, няма и кой знае какво за ремонтиране), но не ми се видя нещо драстично.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #63
        От: Покупка на Субару

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        С изключеие на Трибека Б9, каквото и Субару да вземеш няма да сбъркаш.
        Какво имаш предвид, че нещо ги заглеждам напоследък, има и на прилични цени?
        VARADERO SD2

        Коментар


        • #64
          От: Покупка на Субару

          Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
          Какво имаш предвид, че нещо ги заглеждам напоследък, има и на прилични цени?
          Имаме такава на около 30 000 км и непрекъснато има проблеми с нея, най-често в оборудването ESP, ABS. Почти винаги свети някоя лампа по таблото и не работи по нещо. Ремонтът и е меко казано неприятен.
          Освен това самата кола, поне за мен е разочарование. Харчи доста бензин а динамиката не съответства на разхода. Освен това е твърде шумна и недотам удобна. Салонът също не ми харесва. Наподобява кофичка от кисело мляко. Изобщо в качеството на изработка има видимо сериозно отстъпление в сравнение с всеки предишен модел на марката. Мисля, че с този модел, Субару ще загуби феновете си. Тази кола е произведена в Мексико все пак...
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #65
            От: Покупка на Субару

            "Старата" Трибека има някаква Субару индивидуалност, но фейс-а е трагедия, трябва да се загледаш за да стоплиш що за МПС е, и след като видиш емблемата се разочароваш.
            O888 749-O86
            C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
            NC 750

            Коментар


            • #66
              От: Покупка на Субару

              След обединението с Тойота, Субару вече не е същото.
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар


              • #67
                От: Покупка на Субару

                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                Какво имаш предвид?
                На пръв поглед са адски неудобни за работа по тях, но всъщност положението изобщо не е толкова зле. Бих казал, че е по-скоро непривично, отколкото трудно.
                А ако е за цени на чаркалак - там имам сравнително повърхностен поглед (точно по причината че ако машинката не е тоално убита от стадо мърлячи, няма и кой знае какво за ремонтиране), но не ми се видя нещо драстично.
                Аз лично нямам нито време, нито умения и сръчности да ремонтирам колите си. Разчитам на доверен механик, уникално находчив и кадърен. Такива обаче са рядкост, а Субару си е екзотика. Сервизи на Субару има в София и в още 2-3 града в страната. Отделно, в Субару форума четох доста негативни мнения за тези сервизи. А оригиналните части са скъпи, и то доста. Преден фар за Форестър е около 650 кинта, виско-1000...за това си взех Витара.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #68
                  От: Покупка на Субару

                  Трибеката има своите достойнства и минуси. Тя е ориентирана към друг тип клиенти. Може да се каже, че е надделял американския поглед към автомобил, там се и прави/асемблира. Това определя и някои от негативите й по нашите ширини. Мотора е апетитен не само към бензин, показва повече слаби черти от останалите Субару. По мой критерий вози отлично, стои стабилно и се набира прилично. Извън пътя също показва характер типичен за Субару. Определено смятам, че е автомобил за хора с възможности и предпочитащи лукса. Наблюденията са ми преки и имат общо с пловдивската офроуд група.
                  Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Покупка на Субару

                    Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                    Аз лично нямам нито време, нито умения и сръчности да ремонтирам колите си. Разчитам на доверен механик, уникално находчив и кадърен. Такива обаче са рядкост, а Субару си е екзотика. Сервизи на Субару има в София и в още 2-3 града в страната. Отделно, в Субару форума четох доста негативни мнения за тези сервизи. А оригиналните части са скъпи, и то доста. Преден фар за Форестър е около 650 кинта, виско-1000...за това си взех Витара.
                    Е, ти направо ги сравни
                    Китарата е съвършено друг клас автомобил и е нормално да е на други цени. Ако сравниш обаче с БМВ5 или мерс 300 или Галант, ще видиш, че цените не са толкова различни. Е, скъпи са. Затова и аз взех Колт 1.6 а не Галант VR4. Не щото не искам или не мога толкова да си позволя да го купя. Поддръжката ми идва на баир...
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Покупка на Субару

                      аз пък като по-прост, пробвах 5-6 различни субарута и накрая си взех волво ХС70 точно като това от клипа... Дали съм сгрешил - времето ще покаже... Интересното е, че първия тест от близо 5км черен път, който изминах два пъти в двете посоки и за половин ден срещнах само една "текезесарка" нито един път не даде индикация за пробуксуване... Отделно от това турбодизелът Д5 ми пасна много повече от бензиновите субарута...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #71
                        От: Покупка на Субару

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        аз пък като по-прост, пробвах 5-6 различни субарута и накрая си взех волво ХС70 точно като това от клипа... Дали съм сгрешил - времето ще покаже... Интересното е, че първия тест от близо 5км черен път, който изминах два пъти в двете посоки и за половин ден срещнах само една "текезесарка" нито един път не даде индикация за пробуксуване... Отделно от това турбодизелът Д5 ми пасна много повече от бензиновите субарута...
                        Няма как да разбереш дали си сгрешил, защото няма как да сравняваш с алтернативния вариант. Най-важното е , че колата ти е паснала. "Когато губим не знаем какво печелим, когато печелим не знаем какво губим"
                        Пазара на Субару е много ограничен и срещата с 5,6 читави екземпляра си е направо щастие, по-скоро химера, защото а изскочи читав екземпляр, а се купи.....Пък може и точно заради това да не са ти харесали пробваните екземпляри......
                        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Покупка на Субару

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          .... Мисля, че с този модел, Субару ще загуби феновете си. Тази кола е произведена в Мексико все пак...
                          "Имаме новина!"- както казваше Бареков. За първи път чувам Субару да се произвежда в Мексико. За сега знаех само за Япония и Щатите.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Покупка на Субару

                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                            аз пък като по-прост, пробвах 5-6 различни субарута и накрая си взех волво ХС70 точно като това от клипа... Дали съм сгрешил - времето ще покаже... Интересното е, че първия тест от близо 5км черен път, който изминах два пъти в двете посоки и за половин ден срещнах само една "текезесарка" нито един път не даде индикация за пробуксуване... Отделно от това турбодизелът Д5 ми пасна много повече от бензиновите субарута...
                            Интересно е сравнението на този крехък и нездрав дизел / роден далеч не от Волво/, със съвършените бензинови боксери на Субару ! Не се сещам дори за един единствен плюс на този мотор! За предницата и окачването на Волво-то ....без коментар! Далеч в миналия век останаха славните времена на 740...
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #74
                              От: Покупка на Субару

                              Някой ми е затрил поста...
                              Тедо ,честито и само радост да ти доставя новата покупка. Моля те сподели малко повече за машината, много трудно намирам някаква информация за модела, а доколкото следя форума и аз търся същото , което ти търсеше. Наистина не ми се вярва , че е възможно толкова лошо представяне от волво, като от клипа.
                              Поздрави!

                              Коментар


                              • #75
                                Re: Покупка на Субару

                                И аз много много не вярвам на тестове и когато взимах колата не бях гледал никакви тестове за субару, Питах приятели какво да си взема за шосе и супер лек оффроуд 4х4 и ми казаха субару, супер лекия оффроуд отпадна по финансови пречини /не се класирах за по височките модели/, и взех легаси. Факт е, че до сега не съм карал по стабилен автомобил, зимата не съм закъсвал никъде, тръгвам си от място на доста заледени участъци по нанагорнище, все едно си карам лятото. И най важното, не съм спрял колата нито един ден заради многото сняг и спрях да рина по 200 метра сняг за закуска (при нас не чистят улиците зимата), баща ми кара СантаФе (и аз го карам от време на време) и мога да кажа че субаруто ми е около 10 тина пъти по добро за зимно каране, въпреки че зимните ми гуми са доста стари а на сантафе то са чисто нови.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X