Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
    Случва се ако боксуваш малко по-дълго.
    Не съм боксувал скоро, а лампичката си свети постоянно вече...хмм..ще търся да я чета някъде ама май след Нова Година.

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Днес смених амортисьорите на стъклената врата. Отваря се вече сама!
      Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
      Kia K5 LPG 2012 г.
      LZ1DED

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от Rockata Преглед на мнение
        Не съм боксувал скоро, а лампичката си свети постоянно вече...хмм..ще търся да я чета някъде ама май след Нова Година.
        Ако знаеш какво приключение те чака като тръгнеш да търсиш къде да я прочетеш.
        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          ЧНГ колеги!
          Днес направих чудеса (за мене) с джипката си (WH 3.0 CRD 2006 г.). Купих си програмка за Windows за 90-тина лева. Имах си ODBII Bluetoot адаптер (абсолютно менте, но работеше с Приуса и Киата) и започнах битката за свързване с колата. По начина, предложен от автора на програмата, не стана, но той предлагаше и бета версия на директно свързване през bluetoot и се свърза! Ми тази кола е натъпкана с електроника!!! Може дори да се види ъгъла на клапата за студен въздух в купето!
          Та каво направих:
          1. Включих си DRL на късите светлини на 10 волта (може да ги намаля още). Интересно е че те се палят когато: двигателя работи, скоростите са на различна позиция нот паркинг и не е дръпната ръчната спирачка.
          2. Клаксон при заключване.
          3. Накланяне на огледалата надолу при включване на заден ход.
          4. Задни светлини за мъгла (сега ще ги проверя на тъмно).
          5. Премахнах съобщението за ниско налягане на рервната гума (много ме дразнеше - нямам датчици в колелета, а само в резервната гума)!!!
          Нямах време още да разглеждам и не намерих как огледалата да се прибират при заключване и дали може при заключване стъклата на вратите да се вдигат автоматично.
          А четенето на грешки за всеки модул (за колегата в предишния пост -например ABS) е невероятно!
          Програмата позволява да се задействат разни функции - например да спреш външния въздух, да пуснеш помпата на ABS-а (полезно при смяна на маслото) и т.н.
          С две думи bri4ka ми намериха прфектния джип и сега вече е по мой вкус!!! Забравих да кажа, че колата не е тунингована и е както е купена от Балканстар.
          Като и смениш гумите с по-големи може да въведеш новата обиколка за да работи правилно километража, ABS-а и останалите системи за стабилност.
          Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
          Kia K5 LPG 2012 г.
          LZ1DED

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Колега, какъв е тоя ОБД 2, дето е успял да накара системата да млъкне, загдето не разпознава датчиците на 4те колела? Аз го имам тоя проблем, защото сложих 4 дванти от 2014 година със съответните сензори, нос лед 2015 парт номерата им са сменени и моята кола дето е 2016 не ги разпознава и си ми светят червено/ не че ми пречи много де. Та да споделиш нещо за модела и да го потърся в ебей или амазон.Надявам се да стане за моя модел автомобил,който е в подписа ми.
            Благодаря предварително
            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
            Тел: +359 887 847261

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              OBDII четеца е ELM 327, купуван преди 7-8 години и е абсолютно менте MAC адреса е AA:BB:CCD:11:22:33:44, обаче сработи. Не четеца е важен (има всякакви копия на нашия пазар 0т 20 до 50 лева). Важна е програмата - с нея може въобще да забраниш системата за гумите. Не намерих къде мога да въведа номера на датчика, но автора непрекъснато добавя нови неща.
              Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
              Kia K5 LPG 2012 г.
              LZ1DED

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                А името на софтуера е...?
                Най ме е страх от хора без мечти...

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Appcar DiagFCA

                  Впрочем има ли модел на който огледалата да се прибират при заключване?
                  Последно редактирано от denkov; 09-01-19, 19:19. Причина: допълнение
                  Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
                  Kia K5 LPG 2012 г.
                  LZ1DED

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от denkov Преглед на мнение
                    Впрочем има ли модел на който огледалата да се прибират при заключване?
                    Много важно е това свойство! Определящо при избора на джип! Решаващо! Без прибиращи се при заключване огледала, кола да не купуваш!
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      колеги протече ми хидравлична течнос и сега имам дилема какво масло да досипя някой има ли идея?само без мопара искам по популярна марка само да отговаря по спецификация

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от rvpp Преглед на мнение
                        колеги протече ми хидравлична течнос и сега имам дилема какво масло да досипя някой има ли идея?само без мопара искам по популярна марка само да отговаря по спецификация
                        Напиши кой модел е Jeep-ът.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Гранд чероки 2,7 cdi 2003 г

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от rvpp Преглед на мнение
                            Гранд чероки 2,7 cdi 2003 г
                            Зависи с какъв вентилатор си - електрически или хидравличен. Виж тук.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Вентилатора е хидравличен изтича в момента едно бледо жълто.Спрял съм се на спецификация ms10838 и мисля да му сложа Ravenol psf-y ili febi 08972 проблема е че доста тече и трябва да долея спешно.на запален двигател ли да сипя???

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от rvpp Преглед на мнение
                                Вентилатора е хидравличен изтича в момента едно бледо жълто.Спрял съм се на спецификация ms10838 и мисля да му сложа Ravenol psf-y ili febi 08972 проблема е че доста тече и трябва да долея спешно.на запален двигател ли да сипя???
                                Това е стандартът, ако цитираните от тебе отговарят - сипвай. Не е нужно да е запален двигателят, системата си се обезвъздушава при въртене на волана.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X