Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    Не искам да влизам в спорове с Жоро,..
    Въобще не споря за това - това си е безспорна технически потвърдена в практиката истина. Въпросът е доколко е поносим компромисът.. Т.е. дали си заслужава... Ако ресурсът на двигателя в идеални условия е 300х.км., дали нуждата от ремонт при 280х.км е била заради студеният старт, или по-вероятно заради неразумна експлоатация - газ до дупка и т.н. И заслужава ли си да слагаш допълнителна система ако малко след това и изваждаш душата на колата Или просто си караш и когато му дойде времето - ремонтираш, и пак караш
    Росен е прав - гаража си е №1 - няма нужда да чистиш сняг и курешки... И ти е с нормална температура старта... Ама някои караме автомобили - уличници... Защото като са строили блока е имало предвидени гаражи, ама съседите ревнали 'как ще бъдем без тавански стаи, които да даваме под наем', и от проекта изчезнали гаражите, та си имаме хубави тавански стаи
    Цецо, не знам фолклор или не е проблемът с палене при екстремно ниски температури с подгревател, но според мен е възможно защото водата загрява определени зони на двигателя, та е възможно нещо да лъже системата... Ставаше въпрос точно за същият джип... Ама потребителя май бе някъде в Нови Уренгой или нещо такова (учуди ме, че си е взел дизел)

    @Mais, джипката явно е с ниско КПД - зимата няма никакъв проблем с подгрева или с поддържане на нормална температура в студ дори на празен ход.. Има сигурно над 3-4 термостата, които навярно спомагат за това...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #62
      НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

      За мен печката е най-хубавото нещо в колата ми. Като човек прекарваш доста време по места където редовно е под -20С и силен вятър, ми прави живота една идея по-добър. Сутрин се качвам на топло, паля и тръгвам с рамразени стъкла като пич. Настройвам си таймера за цялата седмица за 30 мин пред тръгване за работа и забравям. Бензинова е печката, незнам колко гори и също така никога е имала проблем с паленето при около -25С. Колата излиза от завода с нея.

      Коментар


      • #63
        От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

        Здражейте, колеги.
        Вчера се видях с един германец,който ми бе препоръчан за консервиране на ходовата част и всички кухини на купето ми със специални препарати,които са на парафинна основа. За кола като моята докле е още нова ми препоръяа горещо да я обработим с тези продукти: http://fluidfilm.de/en/ (давам ви директно английскат аверсия на сайта) и процедурата показана тук: https://www.youtube.com/watch?v=QYZ4zfBdt-o . Искам а Ви попитам дали в България някой някъде прави това и дали е надежден като качество или да си го направя тук? По принцип ми искат за труд, материали и наем на подемник общо 700 Евро, но след това чак след 5 години трябвало да се провери дали има нужда от повтаряне на процедурата. Аз съшо и не знам дали в Бг се използват масово луга, сол и тем подобни агресивни материали зимата и къде? повече по планините или в градовете? За Варна бях чул,че взимали вода от морето, щото уж солена, ама замръзвала после по улиците. Ще съм Ви благодарен ако можете да ме осведомите по моя въпрос.
        JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
        Тел: +359 887 847261

        Коментар


        • #64
          От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

          Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
          ... Аз съшо и не знам дали в Бг се използват масово луга, сол и тем подобни агресивни материали зимата и къде? повече по планините или в градовете? ...
          Използват. В София ръсят с някаква гадост, от която колите ръждясват като за световно. По Смолянско също мятат пясък, мешан с някаква химия. Колите направо стават като осолени хамсийки.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #65
            От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

            Мамка им, гадове. Ще трябва да инвестирам значи докле съм още тук и няма да ми се налага после с пясъкоструйка да смъкват ръждата тепърва и после я ми я направят като хората я не.
            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
            Тел: +359 887 847261

            Коментар


            • #66
              От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

              Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
              Мамка им, гадове. Ще трябва да инвестирам значи докле съм още тук и няма да ми се налага после с пясъкоструйка да смъкват ръждата тепърва и после я ми я направят като хората я не.
              Е, чак пък толкова...
              Един твой познат тамън си беше купил Жипка, и почна да купува възглавници, компресори, да се чувствал сигурен...
              Обясних му ситуацията, разбра ме, кротна се и си кара возилото по спокойно.
              Сега, с твоето разсъждение, зимата няма да я караш заради солта, лятото - да не я очука градушката...

              Помисли за МПС-то като средство за приятно изкарване, а не да ти става самоцел.
              Най ме е страх от хора без мечти...

              Коментар


              • #67
                От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

                Любимото клипче в ютюб ми е на един индивид легнал отгоре на колата си и махащ с ръце и крака за да я опази от градушката
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #68
                  От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

                  Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                  Е, чак пък толкова...
                  Един твой познат тамън си беше купил Жипка, и почна да купува възглавници, компресори, да се чувствал сигурен...
                  Обясних му ситуацията, разбра ме, кротна се и си кара возилото по спокойно.
                  Сега, с твоето разсъждение, зимата няма да я караш заради солта, лятото - да не я очука градушката...

                  Помисли за МПС-то като средство за приятно изкарване, а не да ти става самоцел.
                  Онуфри, прав си абсолютно, ще видч дали ще мога да намеря тапи за дупките под купето поне та превантивно да подходя. Говорейки за моя познат, който искал да си купува компресори и др. за Жоро от Варна ли говориш?Той го е споменавал това като идеч, но само с презумцията, че мове да се наложи да пътува надалеч, вън от всякаква цивилизация. А ако си имал някого другиго предвид, то тогава не съм чувал за него.
                  JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                  Тел: +359 887 847261

                  Коментар


                  • #69
                    От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

                    Разбира се ако /когато тръгна по дългият път, дето съм го планирал (то дотогава навярно джипката ще е остаряла ), бих се подсигурил със задни възглавници и резервен комплект филтри... Но плановете бяха за недотолкова обетовани райони, където не би искал да караш 300-500км без възглавница, или пък да закъсаш заради задръстен от кофти гориво филтър...
                    В тукашните райони не бих се замислял за това...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #70
                      От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

                      Точно това имах предвид и аз, че Онуфри най-вероятно е има теб предвид и евентуално малко е преекспонирал твоето намерение...Аз за това консервиране почнах да смятам разходите и дотук съм на 700 Евро,което идва малко множко при половение,че след 5 години трчбва да го повтарям като процедура.Ще купя от ебей гумените тапи за дупките под праговете за да ги запуша добре и 2 пъти в зимния сезон ще мия с пара и пода на колата (мисля,че и в БГ има ве4е такива мивки) и колата ще е пак в много добро състояние. След като попрочетох малко в нета, се оказа,че това се препоръчва за олдтаймери и автобуси.
                      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                      Тел: +359 887 847261

                      Коментар


                      • #71
                        От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

                        Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                        Точно това имах предвид и аз, че Онуфри най-вероятно е има теб предвид и евентуално малко е преекспонирал твоето намерение...Аз за това консервиране почнах да смятам разходите и дотук съм на 700 Евро,което идва малко множко при половение,че след 5 години трчбва да го повтарям като процедура.Ще купя от ебей гумените тапи за дупките под праговете за да ги запуша добре и 2 пъти в зимния сезон ще мия с пара и пода на колата (мисля,че и в БГ има ве4е такива мивки) и колата ще е пак в много добро състояние. След като попрочетох малко в нета, се оказа,че това се препоръчва за олдтаймери и автобуси.
                        Тия дупки са за оттичане на конденз и проникнала (а тя винаги намира откъде да проникне!) вода в праговете, пък ти ще ги запушваш? Тия тапи не знам за какво ги продават "афтърмаркет" - производителят или щеше да затвори дупките, ако нямаше нужда от тях или щеше фабрично да сложи тапи (ако бяха някакви технологични отвори). Започваш да приличаш на ония байчовци, дето гледат по 30-40 години един "мОсквич" пред блока.
                        По-добре виж 1000-та + теми в този форум за пълнене на прагове с парафин, масло и т.н.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #72
                          От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

                          Гагич, те дупките са запушени с нещо като твърдо тиксо, но ми се струват вятър работа. А що се отнася до чичковците - да мове да си прав, но винаги съм се отнасял с колите си максимално преданно, защото знам,какво е като тръгнеш за някъде да стигнеш там. Като студент поддървах стара кола в Германия и съм се научил,че трябва да не си палачор, ако искаш да ти служи верно и да ти прави удоволствие да я караш. Повелавам ти от сърце да си като мен към твоята кола. Щях и аз да използвам тук като теб някой немски израз, че забелязах, че си падаш по тях, но другите после мове да не го разберат, като го прочетат.
                          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                          Тел: +359 887 847261

                          Коментар


                          • #73
                            От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

                            Колеги имам нужда от съвет за този модел на Джип. Приятел си я е внесе от Щатите и е бензин, но това не е от значение за проблема. Не успявам по никакъв начин да и кажа, че вече е в Европа. Нито от менюто, нито с наличните диагностични тестери. Някой знае ли начин, дали е възможно това, като на по старите модели да се задава регион. Сега, дори часовника като му дадеш да се сверява по ГПС, показва 7 чАса разлика. Интересува ме заради управлението на светлините. И по точно задните. Ако, някой знае нещо по въпроса и има желание да сподели, ще съм благодарен.
                            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                            SSang Yong Kyron 2.0xdi
                            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                            Коментар


                            • #74
                              От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

                              ГПС сам трябва да си го намери, моя по спомени като мина граница сам сменя часовата зона, но не разбира от лятно време и чак онзи ден стана верен часовника.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #75
                                От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

                                Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                                Колеги имам нужда от съвет за този модел на Джип. Приятел си я е внесе от Щатите и е бензин, но това не е от значение за проблема. Не успявам по никакъв начин да и кажа, че вече е в Европа. Нито от менюто, нито с наличните диагностични тестери. Някой знае ли начин, дали е възможно това, като на по старите модели да се задава регион. Сега, дори часовника като му дадеш да се сверява по ГПС, показва 7 чАса разлика. Интересува ме заради управлението на светлините. И по точно задните. Ако, някой знае нещо по въпроса и има желание да сподели, ще съм благодарен.
                                Колега, предполагам,че може да има значение за кой регион е продадена колата: NAFTA или EMEA. Първото е Северна Америка (САЩ и Канада), а другото е Европа, Близък Изток и Азия. Всичко може да опира до честотите на радиото, ГПС, та дори и октановото число на бензина. Най-добре да питаш при местен дилър, те трябва да знаят.
                                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                                Тел: +359 887 847261

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X