Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

    Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
    Вранглер на тези гуми е по-проходим от 90% от представените във форума машини................особено с Дуратрака който взе.
    Особено със дуратрак...!

    Коментар


    • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

      Първоначално публикуван от 4wheel Преглед на мнение
      Само рубиконите ли или всички модификации?
      Всички. Макар че за Спорт не съм сигурен защото такова ново след 2011 не съм мерил.

      Коментар


      • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

        Кинекс докладвай как върви работата!
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

          Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
          По-добре да си беше мълчал, колега
          Ако си писал към мен е редно, да се аргоментираш!
          Eвгени Филчев
          Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

          Коментар


          • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

            Прощавай за забележката, но не ми е интересно да превръщаме и тази тема в говорилня.
            Руси има достатъчно акъл и опит за да му "обясняваме" как да си сложи подложки на пружините.
            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

            Коментар


            • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              Кинекс докладвай как върви работата!
              FOX-овете много дълги.


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150204_142407_булевард_„Беломорски“[1].jpg
Прегледи:2
Размер:135.7 КБ
ID:5640253

              С 4см подминават критичната точка на задния кардан.
              Без колани ще чупим кардана.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0047.jpg
Прегледи:1
Размер:57.4 КБ
ID:5640254

              Другата заигравка е че FOX-овете са газ високо налягане и вдигат джипа с още 1см
              но това лесно може да се коригира с махане на гумените тампони на пружините.
              Не искам да я вдигаме повече от 58см hub/fender.
              Със заводските пружини предницата ти е с 1см по-висока от задницата. С броня и лебетка ще се изравни.
              Днес имам още малко работа по геометрията и е готов.
              Последно редактирано от kinex; 06-02-15, 06:32.

              Коментар


              • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                Прощавай за забележката, но не ми е интересно да превръщаме и тази тема в говорилня.
                Руси има достатъчно акъл и опит за да му "обясняваме" как да си сложи подложки на пружините.
                Росене човекът с АТВ на аватара ИЗРАБОТВА на всички състезателни джипове амортисьорите. Може би поназнайва нещо. Темата е за технически коментари и варианти за тунинг и може и да не се ядем.

                Кинекс, ще дам тези Фоксове на Евгени да ги качи на стенда, и ако каже че стават ще направим тирантите. Ако не ще ги върна на поляците.
                Истината е , че се съблазних от цената. 220лв за брой си е съблазнително...
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                  Честито и от мен да си го караш със здраве и по-полека
                  ПРАВЕТЕ СИ КЕФА БЕ ХОРА!!!!!!!!!

                  Коментар


                  • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                    В неделя май ще го тестваме.

                    Коментар


                    • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                      Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
                      Ако си писал към мен е редно, да се аргоментираш!
                      Да! ОК, аргументирам се!
                      Колега, ти вероятно поне колкото мен знаеш каква е разликата между повдигане с "други" пружини (което е много обширно понятие) и повдигане с подложки на пружините. Реагирах на предложението за повдигане с подложки. Това не е Фронтера за да я "наперим малко", нали?! Не искам да нараня на никой профифизиологията.
                      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                      Коментар


                      • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                        За тези от нас, които не ползваме койлоувъри, и можем да избираме между дв-три модела пружини, разумното използване на подложки е единствения начин фино да се настрои работната позиция на моста. Нужда от това фино позициониране изпитах след монтирането на бъмп стоповете. На практика хода на моста трябва да се раздели между ход надолу, ход нагоре без бъмп стоп и ход нагоре с бъмп стоп. Всеки сантиметър е важен. Тоест смяната на пружините няма винаги директно отношение към "за и против" подложките.

                        Дано Руси не се разсърди, че му изцапахме темата.

                        Коментар


                        • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                          Виждам, че се отворила дискусия пружини - подложки - истински пружини. Прави ми впечатление, че битува мнението, че подложки монтирани на пружини променят характеристиките на пружината.
                          Аджеба това така ли е и ако е така - защо?
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар


                          • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                            Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                            Виждам, че се отворила дискусия пружини - подложки - истински пружини. Прави ми впечатление, че битува мнението, че подложки монтирани на пружини променят характеристиките на пружината.
                            Аджеба това така ли е и ако е така - защо?
                            Подложката не променя характеристиката(рейда,... силата, кг/мм...) на пружината. Ако няма да се качват лебедки, тежки брони, и дрги железа няма нужда да се променя рейда на пружината. Подложката е достатъчна за повдигане. Руси каза, че иска да си го кара спокойно и да е комфортно, и на асфалт и на черно. Може би и той подозира, че тази идея няма да е за дълго, и за това не му се хвърлят много пари, за да си го докаже ...и още неща ми се споделят около "пружини", но не е тук мястото !
                            Eвгени Филчев
                            Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                            Коментар


                            • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                              Вече имаме точната височина на която окачването работи правилно.
                              Сега остава да намерим пружини +2" за да изхвърлим анатемосаните подложки.
                              Някой може ли да препоръча такива.
                              2.5" на OME са повече от 2.5". Слагал съм ги. Отиваме в лютеницата.
                              Това не е първия JK който вдигам с подложки и се надявам да не е поредния който в последствие е развален с други пружини и няколко милиметра в повече.
                              Проблема не е че на 3" трошиме едни 10 000лв в повече, важното е да стане както трябва.
                              Днес пробвах Фоксовете. Твърдички са.
                              Настроих стабилизиращите щанги на максимална твърдост. С броня и лебетка окачването ще стане много добре.

                              Коментар


                              • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                                Нищо, де, кажи две -три думи в един пост за пружините. Едва ли авторът на темата ще има против

                                едит: Постът ми е към kocha

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X