Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

    Честито, д'ет са вика,и със здраве да си го лом... караш Нищо не се спомена, за подложки на пружини и демпфери!
    Ако наистина утре сте решили да се каляте,,,, що да не отскоча, и без това тук никой не ми одисва .
    Eвгени Филчев
    Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

    Коментар


    • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

      Айде ела де. Ей го къде е...
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

        Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
        Подложката не променя характеристиката(рейда,... силата, кг/мм...) на пружината. Ако няма да се качват лебедки, тежки брони, и дрги железа няма нужда да се променя рейда на пружината. Подложката е достатъчна за повдигане. Руси каза, че иска да си го кара спокойно и да е комфортно, и на асфалт и на черно. Може би и той подозира, че тази идея няма да е за дълго, и за това не му се хвърлят много пари, за да си го докаже ...и още неща ми се споделят около "пружини", но не е тук мястото !
        Не не я променя но нарушава кастора и работните ъгли и градуси на носачи,рамена,щанги за управление.И това ако не е нищо...
        Знам как сменят и амортисьорите.Навиват щпилки мъжко-женско и готово.Бегайййй с 200 много е добре.
        Всичко това го пиша от опит.Карал съм джипове и камиони с подложки и същите с много хубави окачвания.
        Определено има разлика.А може и да се заблуждавам.

        Е
        то малко снимки.На първата е оргинално окачване на водещ производител.Колко лифт ти трябва такава шпилка навиват.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10877939_1578295182427509_1021922092_n.jpg
Прегледи:1
Размер:59.3 КБ
ID:5645485

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10958733_1578295185760842_570576301_n.jpg
Прегледи:1
Размер:97.2 КБ
ID:5645486


        А ето така дойде Чавдар с подложките.Е с малко пот на челото и непроменена харектеристика на пружината.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:jeep.jpg
Прегледи:1
Размер:68.7 КБ
ID:5645487

        Пламене тези автоколани ще се разтеглят и ще стане беля.Смени ги с истински.


        Последно редактирано от Чавдар (V93); 01-03-15, 11:21.

        Коментар


        • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

          На Чавдар му паднаха подложките след като сложи с 5см по-дълги амортисьори.

          Снимката с автоколаните е от един TJ на 2" с пружини.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0048.jpg
Прегледи:1
Размер:80.0 КБ
ID:5640676

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0008.JPG
Прегледи:1
Размер:107.6 КБ
ID:5640677


          Два броя колани по осем ката се разтеглиха с 1см. За сега всичко е ОК.

          Коментар


          • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
            На Чавдар му паднаха подложките след като сложи с 5см по-дълги амортисьори. ...
            Цъ! Подложки не са падали. Пружината (мноого уморена) се беше полуизмъкнала отгоре и то при градско каране, без никакво сериозно чекнене, ако не броим минаване през "спящ полицай".
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 08-02-15, 08:51.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

              Това след като сложи по-дългите амортисьори, нали.

              Коментар


              • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                Това след като сложи по-дългите амортисьори, нали.
                Ахъм. Ама като разкарах подложките и смених амортизираните пружини с нови всичко си стои на местата. Включително и след каране по неравен терен с по-големи артикулации на окачването.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                  Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                  Не не я променя но нарушава кастора и работните ъгли и градуси на носачи,рамена,щанги за управление.И това ако не е нищо...

                  Знам как сменят и амортисьорите.Навиват щпилки мъжко-женско и готово.
                  .........................................................
                  ..................................
                  ..............

                  Дали ще се повдига с пружини(други), или с подложки все се скапва геометрията! За това и съветвам наред, повдигнеш ли джипа, нямаш работа по стендове!
                  В случая, човека си е купил джип, за да се кефи из природата. Няма идея дали ще му се полудява с лъскаво бижу, за 50000, та за това си е избрал най-лекият вариант да разбере какво му трябва. Не че Руси няма още 50 пари, които да набие в джипа, все за чаркове със сложни и незапомнящисе заглавия, но явно предпочита да харчи само за неща(възли) които го дразнят.

                  Тая простотия с "удължаване" на амортисьорите, я бях забравил Тук по нашия край, моторджиите правят още по-голяма.... скъсяват ги Отварят амортисьора и му хакат дистанционна втулка на пръта, по-нисък ставал мотора и лесно му се качвали(ендуристи!!!).

                  Тематичният джип днес го видях, дори и покарах. Външно изглежда много по-добре от на снимките, вътре си е уникален, набира много по-бързо от TJ 4L , и в гората си е като удома си.
                  Eвгени Филчев
                  Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                  Коментар


                  • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                    Тематичния Jeep сака амортисьори.
                    Сега ще мисля дали да му сложа Фоксовете които купих от поляците, или да му сложа 4броя 10 инчови Фокса останали ми от състезателния Ровър, по съвет на Евгени Филчев.

                    Иначе било колям кеф да караш с 35тици...
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                      Разхода мисля че ще си ти остане същия. Моя не пада, въпреки че всички се кълнат че трябва.

                      п.п.
                      Страхотно изглежда в стоков вариант, но с 35-ци. Покарай една дълга база и ще видиш как наистина ще го смениш за нея. Елиан да ти каже, малко през нощта в петък го повозих

                      Коментар


                      • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                        К'во ще кажете за тези двете...

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1911615_733949556712995_7142707225341839856_n.jpg
Прегледи:1
Размер:81.3 КБ
ID:5640880

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10264930_733949436713007_6218761734246595074_n.jpg
Прегледи:1
Размер:72.5 КБ
ID:5640881
                        Eвгени Филчев
                        Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                        Коментар


                        • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                          И двете са със силно повредени геометрии
                          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                          Коментар


                          • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                            Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                            И двете са със силно повредени геометрии
                            Ама за снимки и за пред кафето биват !
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                              Съжалявам, че не се закачи някой, та да поспорим! И двете са "кафеджийки", но на втория му е излязло доста скъпо гледането, на болт-он варианти, по сайтовете
                              Eвгени Филчев
                              Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                              Коментар


                              • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                                Абе така или иначе съм стигнал до амортисьори.
                                Имам 4 броя FOX Evolution, които са 90мм по-дълги от оригиналните в разпънато положение.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Fox evo.jpg
Прегледи:2
Размер:135.7 КБ
ID:5641209

                                Да оставим на страна какви са им характеристиките. Проблемът е, че като се монтират отзад моста увисва с 40мм повече отколкото може да понесе кардана.
                                Кинекса предлага да се "върже" моста в средата-така и ходовете ще останат и кардана ще е добре.Това обаче не ми допада.
                                Има вариант да се върже моста и от двете страни. С този вариант съм по-съгласен, но и това не ме кефи.
                                Остава да си намеря кардан.
                                Идеи?

                                Има и предложение от Филчев да се преместят горните захвати на амортисьорите и може би така и ще стане.
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X