Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
    FOX-овете много дълги.


    [ATTACH=CONFIG]775446[/ATTACH]

    С 4см подминават критичната точка на задния кардан.
    Без колани ще чупим кардана.

    [ATTACH=CONFIG]775447[/ATTACH]

    ..........................................................................................................
    ................................
    .....................
    Това е само едната част на проблема, другата предполагам ще се окаже, че на амортисьора хода ще свърши(при смачкано положение), малко преди началото на демпферния тампон(на моста), т.е. 4-5см. преди оригиналния ход на джипа.
    Eвгени Филчев
    Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

    Коментар


    • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

      Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
      Това е само едната част на проблема, другата предполагам ще се окаже, че на амортисьора хода ще свърши(при смачкано положение), малко преди началото на демпферния тампон(на моста), т.е. 4-5см. преди оригиналния ход на джипа.
      Сгъването не е проблем. 2" подложки под демпферния тампон има. Трябва да смачка металната чашка на бъмпстопа за да спре на амортисьор.

      Коментар


      • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

        Първоначално публикуван от 4wheel Преглед на мнение
        Нищо, де, кажи две -три думи в един пост за пружините. Едва ли авторът на темата ще има против

        едит: Постът ми е към kocha
        Темата за пружини е обширна, толкова не ми се пиши. Дайте си пружините на някой, да ги закали(да им вдигне твъртоста), и джипката ви е вече навирена(съответно и рейда и е друг) ! Никога не казвайте, на никой, че съм давал подобен съвет
        Eвгени Филчев
        Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

        Коментар


        • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          Сгъването не е проблем. 2" подложки под демпферния тампон има. Трябва да смачка металната чашка на бъмпстопа за да спре на амортисьор.
          Така става,,, не беше докладвано до сега(за тампона)
          Eвгени Филчев
          Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

          Коментар


          • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

            Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
            Подложката не променя характеристиката(рейда,... силата, кг/мм...) на пружината. Ако няма да се качват лебедки, тежки брони, и дрги железа няма нужда да се променя рейда на пружината. Подложката е достатъчна за повдигане. Руси каза, че иска да си го кара спокойно и да е комфортно, и на асфалт и на черно. Може би и той подозира, че тази идея няма да е за дълго, и за това не му се хвърлят много пари, за да си го докаже ...и още неща ми се споделят около "пружини", но не е тук мястото !
            И аз мисля така още повече че и науката казва това, ама няк'ви хора настойчиво ми повтарят обратното.
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

              Павлов, мисля, че няма идея да си променяш центъра на тежестта на автомобила заради това, че не си си монтирал бъмпстоповете на правилното място
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                Павлов, мисля, че няма идея да си променяш центъра на тежестта на автомобила заради това, че не си си монтирал бъмпстоповете на правилното място
                Немога да повярвам.Съгласен съм с Росен
                878940653

                Коментар


                • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                  Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                  Павлов, мисля, че няма идея да си променяш центъра на тежестта на автомобила заради това, че не си си монтирал бъмпстоповете на правилното място
                  Само с нисък център на тежестта не става, иначе щяхме да караме Хонди. Трябва мостовете да работят нагоре и надолу с определен ход. Центъра на тежестта се вдига малко за да се увеличи хода нагоре малко (за сметка на хода надолу) и да се отвори "място" за сработване на бъмпстоповете, които са монтирани на "правилното" място. Всеки сантиметър е важен, защото общия ход е силно ограничен и един сантиметър нагоре/надолу в позиционирането на моста може да е критичен за поведението извъб пътя. И не е нужно тази тема да се превръща в теоретичен спор.

                  Коментар


                  • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                    Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                    Павлов, мисля, че няма идея да си променяш центъра на тежестта на автомобила заради това, че не си си монтирал бъмпстоповете на правилното място
                    Можеш ли да сметнеш колко се е променил центъра на тежеста. Джипа е с 50мм по висок и със 120мм по-широк?

                    Коментар


                    • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                      Погледнато като триъгълен паралелепипед си е така, вдигаш центъра, разширяваш основата и стабилността пак същата, че може и по-добра. Не съвсем така обаче стоят нещата в този случай, защото вдигаме центъра, а основата си остава същата, т.е. захвата на пружините към моста.
                      Друго което не разбирам, защо всички плюят подложки на пружините, а много уважават подложки на демпферните тампони. При положение, че гумата си влиза без проблем в калника, е много по-добре тази подложка на тампона да не се слага(спомена се, че заводско има малко ход до тампона и на черно ще е весело). Е да, ще се наложи някой захват на амортисьор да мръдне 4-5см., съответно Руси няма да е навит(в началото) да се реже нещо по джипа, така че си остава този вариант.
                      Друг вариант за повдигане е да надуете амортисьорите на 30бара, и понеже газовата пружина в случая няма да има почти никакъв рейд, ще се запази този на оригиналната !
                      .....друг вариант - в оригиналната пружина се монтира друга пружина (с обратна спирала и по-малък диаметър), ако ми кажете колко тежи предница и задница ви ги смятам веднага.
                      Eвгени Филчев
                      Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                      Коментар


                      • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                        Вчера си прибрах колата от Кинекса.
                        Изводи:
                        1. Вози по-добре, вероятно заради големите гуми.
                        2. Динамиката е непроменена. А не съм изиграл още последния коз- чипа.
                        3. Спирачки- перфектни.
                        4. Ако е по-твърда няма да откажа. Кинекса не е сложил фоксовете защото отзад се чупи прекалено много кардана, а отпред защото идват къси спирачните маркучи. Аз ще ги монтирам по-нататък, когато измисля как да вържа моста отзад в средата и се сдобия с маркучи за отпред. Оригиналните амортисьори работят на предела си- доста е нараснала неподресьорената маса..
                        5. При чекнене, когато задната лява гума започва да отлепя от земата, дясната започва да закача в калника, а десния тампон е опрял в моста, но не е деформиран.
                        6. Прага се е повдигнал нагоре с 10см, което веднага причинява дискомфорт при качване и слизане.
                        7. Гумите. Все едно не са МТ. Чуват се след 140км/ч. Изключително посредствено поведение при аквапланинг- след 50-60км/ч колата е неуправляема до степен на опасна!
                        Разход на гориво- твърдо 15,5л/100км. Множко ми се струва за дизел.

                        При шофиране по нормален път или из града имам усещането, че карам танк. Висока, мощна, удобна, не се накланя по завоите, контролира се чудесно.
                        За сега много доволен!!! Сменям я само за дълга.

                        Да покажа постигнатото дотук:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_18410.jpg
Прегледи:1
Размер:185.1 КБ
ID:5640587

                        Нищо общо няма с недоносчето което беше!

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_18540.jpg
Прегледи:1
Размер:118.1 КБ
ID:5640593

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_18510.jpg
Прегледи:1
Размер:140.4 КБ
ID:5640594

                        Предницата е леко висока, защото очакваме ARB бронята, на която ще има и лебедка.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_18430.jpg
Прегледи:1
Размер:115.0 КБ
ID:5640588

                        Поразчекнахме го малко за да видим какво става:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_18470.jpg
Прегледи:1
Размер:209.3 КБ
ID:5640589

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_18460.jpg
Прегледи:1
Размер:197.3 КБ
ID:5640590

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_18480.jpg
Прегледи:1
Размер:187.7 КБ
ID:5640591

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_18490.jpg
Прегледи:1
Размер:195.1 КБ
ID:5640592

                        До тук добре!
                        Чакам да видя как ще се развие дискусията тук за да разбера какво да правя по-нататък.

                        Между другото си монтирах капаци ARB на диференциалите. След смяната им предния диф събра 1,5 литра масло а задния 2,1л.
                        Някой знае ли колко събират оригинално?
                        И друго- маслото в задния диференциал изглеждаше като на 25 000км , а не като 2200км?!?
                        Последно редактирано от rusev; 07-02-15, 16:44.
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                          Браво! Преобразихте го!
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            Можеш ли да сметнеш колко се е променил центъра на тежеста. Джипа е с 50мм по висок и със 120мм по-широк?
                            Да, мога, ако имам и първоначалното отношение на тези два параметъра. В първия час по механика се учат греди и опори, а във втория сили и въртящи моменти.
                            Светът е пълен с бедни офроудъри, които си разширяваме джипките с отрицателни джанти и мощни реактивни демпфери. Въпреки това, след като все пак сме го направили и сме снижили центъра на тежестта, и вече можем повече да се накланяме преди да се обърнем или да търпим повече странично ускорение при висока скорост, какъв е смисъла от повдигането, което ще върне всичко в изходна позиция, особено за рали автомобил?
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                              Благодаря за снимките. Вече е естински кофирейсър-пичеловка. Но пък ако я изкаляш ще се променни коренно визията. А как се държи в снега?
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                                Но пък ако я изкаляш ще се променни коренно визията. А как се държи в снега?
                                До колкото се информираме от форума,утре се очаква каляне,ще чакаме и снимки и мнение за новото поведение извън асфалта.
                                п.п.Почва да мяза на Jeep.
                                Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                                Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                                0885 660 613

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X