Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

    Очакваме информация и за първи стъпки в гората

    Коментар


    • #47
      От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

      Първоначално публикуван от M.Vladimirov Преглед на мнение
      Очакваме информация и за първи стъпки в гората
      Радвам се, че хора с Ровър на аватара се интересуват от Jeep!

      Добре дошъл Баце!
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • #48
        От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

        Честито и от мен!!
        Най-накрая се намерихте

        А по въпросите има и много по-запознати и по-напред с материята колеги от мен, но все пак и аз ще се пробвам

        Оригиналните гуми на Рубикона би трябвало да отговарят на 32". Слагат се 255/70 R18 - 32"; 255/75 R17 - 32" и 245/75 R16 - 31". Последните би трябвало да се слагат само на Спорт. Тук не искам да давам препоръки

        По въпроса за бронята и аз мислих, но за това как ще се използва най-вече джипа идва и отговора. Най ми пасва предната броня на AEV, но е и най-скъпа.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:401450496_498.jpg
Прегледи:1
Размер:76.4 КБ
ID:5633810
        Следващият фаворит ми е ARB, и ще си я взема нея ... от Гладиатор. Там и цената е о.к., освен ако нямаш свой канал от Щатите. Причината е, че може да се използва спокойно в чужбина, сертифицирана е, има гумени бъмпери излизащи най-отпред и т,н, Същото важи и за AEV-то.

        Другият вариант са модулните брони от най-различни производители, но при тях горното не важи, а и за моята експлоатация не ми харесват.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:new_combo_diagram.jpg
Прегледи:1
Размер:253.1 КБ
ID:5633811

        За задна броня пак предпочитам ARB. Тази, която ти си избрал не ми пасва много. Има още една става, в задния капак има една шина по която се движи захвата за гумата, която при пълнене с кал и боклук може и да не се движи след това добре. Тази броня става и за по-големи размери гуми 35-37"
        Моите предпочитания са за метална броня на ARB и кита на Терафлекс, с който се подменят оригиналните захвати на задната врата и става устойчива за гуми до 37"
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:168569-add4-lg.jpg
Прегледи:1
Размер:35.1 КБ
ID:5633815

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:168569-add6-lg.jpg
Прегледи:1
Размер:22.3 КБ
ID:5633816

        За шнорхел най-ми харесва на AEV, който е с цена 380 щ.д. там. На снимката на бронята е той. До тук ще дойде за около 550-600 щ.д. Бих си го взел, но китайците са направили добра реплика на него, който го има в София за 350 лв, а от е-бей с доставката го намерих за 288 лв. Така че това е, само трябва да се изреже капака малко, освен ако не искаш да смениш предния капак с такъв пак на AEV, който си има изрязани отвори от двете страни.

        А за гумите които си показал не знам. Аз съм с ТОYO OPEN COUNTRY M/T които са най-тежките кални гуми. Това осезателно спъва вървежа и всички последствия след това. Следващите няма да са ТОYO. Не съм проверявал и сравнявал теглото на A/T гумите им, но ще ти дам пример с калните, пък ти ако искаш провери и сравни за твоите за всеки случай.
        35/12.5/17
        Тоyo Open Country M/T - 37.5 kg
        BFGoodrich MudTerain KM2 - 30.6 kg
        Goodyear Wrangler MT/R - 29 kg
        Dick Cepek® Mud Country - 30.8 kg
        Super Swamper TrXus MT - 34.4 kg
        Goodyear - Wrangler Duratrac (34,4") - 27.7 kg

        Виждаш какви огромни разлики имат в килограмите на гума. Аз лично този показател го поставям на едно от първите места.

        При мен това замисляне след натискане на газта също го има, а с тия тежки гуми, които търкалям е още по-голямо.
        Нищо, поне Дядо Коледа ми донесе ето това - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GPJKRUBICON-4.56-2.jpg
Прегледи:1
Размер:83.9 КБ
ID:5633817

        едни корони и пиньони 4.56 на Нитро и с тях мисля да се оправят нещата.
        ... to be continued

        Коментар


        • #49
          От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

          Първоначално публикуван от Ivich Преглед на мнение
          Честито и от мен!!
          Най-накрая се намерихте

          А по въпросите има и много по-запознати и по-напред с материята колеги от мен, но все пак и аз ще се пробвам

          Оригиналните гуми на Рубикона би трябвало да отговарят на 32". Слагат се 255/70 R18 - 32"; 255/75 R17 - 32" и 245/75 R16 - 31". Последните би трябвало да се слагат само на Спорт. Тук не искам да давам препоръки

          По въпроса за бронята и аз мислих, но за това как ще се използва най-вече джипа идва и отговора. Най ми пасва предната броня на AEV, но е и най-скъпа.
          [ATTACH=CONFIG]767942[/ATTACH]
          Следващият фаворит ми е ARB, и ще си я взема нея ... от Гладиатор. Там и цената е о.к., освен ако нямаш свой канал от Щатите. Причината е, че може да се използва спокойно в чужбина, сертифицирана е, има гумени бъмпери излизащи най-отпред и т,н, Същото важи и за AEV-то.

          Другият вариант са модулните брони от най-различни производители, но при тях горното не важи, а и за моята експлоатация не ми харесват.
          [ATTACH=CONFIG]767943[/ATTACH]

          За задна броня пак предпочитам ARB. Тази, която ти си избрал не ми пасва много. Има още една става, в задния капак има една шина по която се движи захвата за гумата, която при пълнене с кал и боклук може и да не се движи след това добре. Тази броня става и за по-големи размери гуми 35-37"
          Моите предпочитания са за метална броня на ARB и кита на Терафлекс, с който се подменят оригиналните захвати на задната врата и става устойчива за гуми до 37"
          [ATTACH=CONFIG]767947[/ATTACH]

          [ATTACH=CONFIG]767948[/ATTACH]

          За шнорхел най-ми харесва на AEV, който е с цена 380 щ.д. там. На снимката на бронята е той. До тук ще дойде за около 550-600 щ.д. Бих си го взел, но китайците са направили добра реплика на него, който го има в София за 350 лв, а от е-бей с доставката го намерих за 288 лв. Така че това е, само трябва да се изреже капака малко, освен ако не искаш да смениш предния капак с такъв пак на AEV, който си има изрязани отвори от двете страни.

          А за гумите които си показал не знам. Аз съм с ТОYO OPEN COUNTRY M/T които са най-тежките кални гуми. Това осезателно спъва вървежа и всички последствия след това. Следващите няма да са ТОYO. Не съм проверявал и сравнявал теглото на A/T гумите им, но ще ти дам пример с калните, пък ти ако искаш провери и сравни за твоите за всеки случай.
          35/12.5/17
          Тоyo Open Country M/T - 37.5 kg
          BFGoodrich MudTerain KM2 - 30.6 kg
          Goodyear Wrangler MT/R - 29 kg
          Dick Cepek® Mud Country - 30.8 kg
          Super Swamper TrXus MT - 34.4 kg
          Goodyear - Wrangler Duratrac (34,4") - 27.7 kg

          Виждаш какви огромни разлики имат в килограмите на гума. Аз лично този показател го поставям на едно от първите места.

          При мен това замисляне след натискане на газта също го има, а с тия тежки гуми, които търкалям е още по-голямо.
          Нищо, поне Дядо Коледа ми донесе ето това - [ATTACH=CONFIG]767949[/ATTACH]

          едни корони и пиньони 4.56 на Нитро и с тях мисля да се оправят нещата.
          Като заговори за TOYO. Не са ли точно тези М/Т с които кара доста народ на Дакар? Аз съм със гумите за които пита Русев, но нямам още достатъчно впечатления и отделно, че съм със доста далечен размер - 215/75/15. Като ги избирах ми направи впечатление, че за различни размери доста им варира цената, за един са почти най-евтини А/Т, а за друг - от най-скъпите А/Т. Разочарова ме малко дълбочината на грайфера като нови - 10-11мм. беше по спомен като ги мерих, възможно е от там да им идва и разликата в цената, но като ги избирах не намерих каква е дълбочината, но не съм и търсил много.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #50
            От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

            Аз съм заложил на Wrangler Duratrac

            Коментар


            • #51
              От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

              Ivich, който си има Wrangler явно си е в дилеми безброй...

              Ако моя беше дълъг нямаше да се колебая за AEV. Стои много добре.

              https://www.youtube.com/watch?v=wew8LBXXwgc

              Задната брооня на AEV може да се поръча без стойката за гумата и да се ползва тази на Терафлекс. Скоро ще има от тези стойки на много добра цена.

              За АРБ- от години ги ползвам и съм много доволен. Не са много по-евтини от AEV. Доставката от Гладиатор е безпроблемна.

              Но!
              Ако реша да слагам от тънките вежди трябва да се мисли за модулни брони. Smittybilt имат няколко модела.
              Така ще е възможно с една броня и 2 вида "ъгли" да имаме опция да се монтират оригиналните калници и тънките такива.

              https://www.youtube.com/watch?v=hnsi-4z-Xj4

              А това според мен ще е удачно, когато си 33' да си оригиналните вежди, а когато монтираш 35; да сменят набързо веждите.

              Моля който има идеи и разъждения да сподели. Аз нямам бърза работа да поръчвам. А мисля, че удоволствието от избора си е част от играта.

              Между другото си "търся" джанти и гуми на 35'. Приемам идеи за дизайн, цолаж и вид гуми.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #52
                От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                Хаха, като гледам много бързо си решил първата дилема 33" или 35"

                Много си прав да знаеш, аз каква екселска табличка си имам, с няколко шиита Първия - същестуващо и монтирано оборудване, втория - поръчано, третия - пристигнало и предстоящ монтаж, четвъртия - набелязани цели за размисъл и поръчка. Не ми се гледат и не ми се събират обаче единичните суми, че ще ме заболи главата

                А иначе за модулните брони, ако махаш калниците и слагаш тънки си прав, че са по-добри. При моят лифт 35-ци си влизат спокойно в оригиналните калници и не смятам да ги сменям. Ти ако не слагаш лифт, тънките вежди са задължителни, ако ще слагаш и 35-ци.
                Моят визуален фаворит за модулни брони е на Rugged Ridge
                http://www.quadratec.com/showcases/r...lar_bumper/jk/

                Пак можеш да си избираш най-различни краища, като обаче оригиналните фарчета за мъгла остават в централния модул, а не както при Smittybilt само при по-дългите краища. И щем не щем ... пак дилема
                Ама и аз за това си взех JK, заради многото предлагани автърмаркет части. Има за всеки вкус и стил, а и много от нещата можеш да си ги слагаш сам

                Относно бронята трябва да гледаш и да има отдолу отвори за въздух, за по-добро обдухването на радиатора на автоматика, който е най отдолу. Ако забелязваш Smittybilt имат такива отвори, докато някои брони нямат. Казват, че било по-добре да има, ама то има и различни начини на каране, та може и да не трябва задължително.
                ... to be continued

                Коментар


                • #53
                  От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                  След 5 дни с Легото, трябва да призная, че Елиан ще излезе прав. Колата носи много радост и удоволствие. Води до престрастяване.

                  От вчера карам е мекия таван и мога да кажа, че не виждам разлика с твърдия в комфорта. Но с мекия таван колата изглежда много по-добре.
                  Според мен ако се поръчва кола от магазина твърдия таван е ненужна екстра.

                  Утре съм в гората. Ще видим дали ще закъсам някъде...
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • #54
                    От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                    Днес покарахме по Люлин планина и вранглерите се представиха отлично. Нека се има на впредвид че вранглерите бяха на Елиан, на близнаците, моя бившия JK вече в Kok4o и най малките гуми бяхя на Радко наYJ- я - 33 ки. Може Пеко да каже как се държаха дуратраците на дългата сахара, понеже той се качи там, а аз при Ивайло да се порадвам на състезателната машина. Когато имаш възможност заповядай с нас. Ето и малко снимки.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1420912843566.jpg
Прегледи:1
Размер:68.1 КБ
ID:5633886
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1420912930372.jpg
Прегледи:1
Размер:56.9 КБ
ID:5633887
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1420912964207.jpg
Прегледи:1
Размер:55.3 КБ
ID:5633888
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1420912990363.jpg
Прегледи:1
Размер:75.0 КБ
ID:5633889
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1420913042358.jpg
Прегледи:1
Размер:105.9 КБ
ID:5633890
                    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                    http://www.facebook.com/JeepBG
                    LZ1GGC

                    Коментар


                    • #55
                      От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      След 5 дни с Легото, трябва да призная, че Елиан ще излезе прав. Колата носи много радост и удоволствие. Води до престрастяване.
                      Много неща съм научил от Елиан, и за много неща ми е помогнал и показал. Все пак той чете постоянно и много се интересува, особено за JK.
                      Разбира се, че пристрастява този модел, само да не стане това:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_78426722461476.jpeg
Прегледи:1
Размер:12.2 КБ
ID:5633899

                      А относно легото ... някои го разбират много буквално
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_140181737958753 - Copy.jpeg
Прегледи:1
Размер:63.3 КБ
ID:5633900
                      ... to be continued

                      Коментар


                      • #56
                        От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                        Усещам как някой ще си смени аватара в скоро време... Честито и все така да те радва!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                          Голяма краста са вранглерите

                          Коментар


                          • #58
                            От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                            Хубава машина! Ще следя развитието и! И, честито! Със здраве да я експлоатираш! Всички мечтаем за такава, а теми като тази само радва и..надъхва!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                              Относно гумите, ако няма да караш предимно хард, то Дуратрак според мен се представя отлично, като компромисен вариант за всичко, но има огромно предимство пред другите на хлъзгава настилка, а както знаем не само снега и леда са такава.
                              Ето една снимка от днес, където се качих с Дуратраците, без да имам блокажи, само бившия Патрол на Чавдар дойде. Разбира се, с навигатор като Пеко не е трудно




                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Jeep.jpg
Прегледи:1
Размер:42.9 КБ
ID:5633909

                              Коментар


                              • #60
                                От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                                Като си напиша домашното, ще дойда да ме изпитате.
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X