Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

    След неделна разходка, далеч от обичайния за пловдивската група хард офроуд изводите са:
    1. Може да се каже, че Wrangler Rubicon излиза от завода готов за гората. Лек с як мотор и добри ходове.
    2. Елекрониката -АБС ЕСП и др. пречи повече отколкото помага. Трябва да се намери начин да се изключват.
    3. Специалните рубиконови прагове(рокслайдери) са пълна измишльотина. Заради тях цялата кола е в кал, а и в нашата гора не пазят от нищо.
    4. Предната броня служи за да има какво да се удря и криви. И за да крепи предния номер. Задната броня ще стане добра след като се премахне номера- той беше първото което изкривих.
    5. Заводските гуми не стават за кал и са малки като диаметър. Ама въобще не стават за кал.
    6. Въпреки опитите за пазене, боята е надрана, точно колкото и на кола без великия керамичен лак. За пластмасите и прозорците да не говорим.


    Отказах вече поръчаните АТ гуми. Твърдо трябват гуми за кал. Но още се колебая межди 33 и 35'.
    Получих добри отзиви за тази гума:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:104029-md.jpg
Прегледи:1
Размер:11.6 КБ
ID:5634328

    Има ли тук хора с мнение за Mickey Thompson Baja MTZ?
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #62
      От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

      Е тоя анализ чаках!

      П.П. Честито и от мене!
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #63
        От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

        Аз не съм сигурен, че всички са с керамичен лак, ако въобще има. Моя също се дереше от най-малкото.
        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
        http://www.facebook.com/JeepBG
        LZ1GGC

        Коментар


        • #64
          От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

          Би трябвало, ако си на бавни автоматично да ти изключи ESP-то напълно. При всички положения обаче, ако вдигнеш над 48 km/h наистина ще се включи пак.
          Ако си на бързи има три позиции, вкл., частично изключено и напълно изключено ЕSP.
          Зависи колко дълго държиш копчето натиснато, за частично изключване го натискаш веднъж, а за напълно задържаш за 5 сек.

          А за задния номер Пламен се е сетил, срязал е малко издатината на бронята и е обърнал крушките за осветяване на номера.
          Така няма да имаш проблем, поне докато си избереш нова броня:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21350231678981620_5.pic - Copy.jpg
Прегледи:1
Размер:64.8 КБ
ID:5634493

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21350231678981620_8.pic - Copy.jpg
Прегледи:1
Размер:29.7 КБ
ID:5634495
          ... to be continued

          Коментар


          • #65
            От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

            Имаш достатъчно сила за 35-ци.
            Моя също се дере, ама отдалеч не се вижда.
            Номера го закрепи с винтове или го сваляй направо, поне докато не промениш факта, че е най-ниската точка отзад, че иначе може да питаш GoGoSi как прекопахме една рекичка за моя докато го открием.

            Коментар


            • #66
              От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

              Номера ще го сложа там където стои на американците.
              На бавни изключва ESP , но не и ABS. Аз не съм свикнал да карам на бавни, а и колата има достатъчно сила за да върви на бързите.
              За пълното изключване на ESP ще пробвам още утре. Разбрах и откъде всичката електроника се изключва. Червената стрелка. Ще проверя дали е верно при първа възможност.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6859694s-480.jpg
Прегледи:1
Размер:50.0 КБ
ID:5634520

              Все пак си мисля, че 35 ще ми е много. Сегашната ми кола е на 33 и е достатъчно.
              Иначе вече съм на 1100км и двигателя осезателно започва да отпуска.

              Ivich как го поддържаш този Wrangler толкова чист?
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #67
                От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                Номера ще го сложа там където стои на американците.
                На бавни изключва ESP , но не и ABS. Аз не съм свикнал да карам на бавни, а и колата има достатъчно сила за да върви на бързите.
                За пълното изключване на ESP ще пробвам още утре. Разбрах и откъде всичката електроника се изключва. Червената стрелка. Ще проверя дали е верно при първа възможност.

                [ATTACH=CONFIG]768834[/ATTACH]

                Все пак си мисля, че 35 ще ми е много. Сегашната ми кола е на 33 и е достатъчно.
                Иначе вече съм на 1100км и двигателя осезателно започва да отпуска.
                На дългата база не са много 35-ците (не усетих да личи, да му тежат на Коко на джипа), та предполагам на твоя съсвем, но то си зависи и от стила на каране всъщност...

                Коментар


                • #68
                  От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                  Не е въпроса на тегло. Желанието ми е колата да запази максимално сегашното си пътно поведение.
                  За каране по българските гори и поля не са нужни 35 гуми.
                  Ако поръчам 315/ 70 R17 едва ли диаметъра ще е повече от 34-34,4 инча. Ще ги събера с минимален лифт от 10-15мм. Когато добавя предна броня с лебедка 20-25мм.
                  А когато двигателя получи чип, ще ги върти 34-35'гуми както сега върти малките, което всъщност и ме устройва.

                  За предната броня- на 95% съм избрал ARB. Сетих се , че от 2006г ползвам продукти на ARB и съм 100% доволен от тях. Бих се замислил отново ако намеря алуминиева с място за лебедка.
                  За задната броня- мисля да си оставя оригиналната. По-красива от нея не съм видял досега. Разбирасе със стойка за резервната гума, вероятно на Терафлекс по съвет на Елиан.
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • #69
                    От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                    За повечето 'системи', мисля че един бушон е достатъчен, да се дръпне.
                    Eвгени Филчев
                    Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      На дългата база не са много 35-ците (не усетих да личи, да му тежат на Коко на джипа)....
                      Не си усетил, щото джипа му е далеч от стоковите конски сили и въртящ момент ))

                      въпреки всичко и аз препоръчвам 35ци, те са създадени да се монтират на rubicon : )) гуми не се купуват всеки ден все пак.


                      ... и поздрави и от мен за това бижу

                      Коментар


                      • #71
                        От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                        Марто, на късата база гумите си личат повече като намеса към външния вид.
                        Русев, дай линк моля към бронята, а със сертификат за движение по пътищата ли ще търсиш? Предполагам, че ако не я вдигаш много, както ти е плана, с 35-ци ще е стабилна за разумно каране.

                        edit

                        Васко, той е към 210 коня моя, ама на бавни има такава сила, че спирачката трудно го удържа да не тръгне, а това си мисля че е просто щото е дизел.
                        Последно редактирано от kok4o1; 12-01-15, 22:30. Причина: добавяне отговор

                        Коментар


                        • #72
                          От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Ivich как го поддържаш този Wrangler толкова чист?
                          Ааа, това е снимка от обявата за продажба още
                          А иначе не винаги е чист де
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8566 - Copy.jpg
Прегледи:1
Размер:70.6 КБ
ID:5634531

                          След като установих обаче, че лагера на предния пиньон е разбит, заради негресиран редовно преден кардан не го карам така. След като сменя всичко по диференциалите тогава пак
                          ... to be continued

                          Коментар


                          • #73
                            От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                            35 ци влизат без лифт, само с други уширители. Това е най-добрият и лесен за изпълнение вариант.
                            Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                            http://www.facebook.com/JeepBG
                            LZ1GGC

                            Коментар


                            • #74
                              От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                              Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                              Марто, на късата база гумите си личат повече като намеса към външния вид.
                              Русев, дай линк моля към бронята, а със сертификат за движение по пътищата ли ще търсиш? Предполагам, че ако не я вдигаш много, както ти е плана, с 35-ци ще е стабилна за разумно каране.

                              edit

                              Васко, той е към 210 коня моя, ама на бавни има такава сила, че спирачката трудно го удържа да не тръгне, а това си мисля че е просто щото е дизел.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:f7f6b94s-960.jpg
Прегледи:1
Размер:176.3 КБ
ID:5634532

                              Това е бронята а и визията която най-много ми допада. Сертификат за сега не ми е нужен, но бронята вероятно ще купя от Гладиатор а те разполагат с такъв.

                              За Ънлимитеда 35' гуми лифт 2" са задължителни според мен, но това не важи за късия Wrangler.

                              Двигателя ще чипосам с Racechip - на всички мои дизели имам такива чипове и съм много доволен. Мотора ще стане 260к.с. и 552Н.м.

                              Gogosi, Сложа ли бронята на ARB , забравям за другите вежди, но с лифт 2' ще станат.
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • #75
                                От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                                Номерът може да се сложи и отзад на резервната гума,скоро гледах такива стойки.Гуми 35-ци,според мен без повдигане може да опират.Моят TJ е с 33/12.5 BFGoodrich MT и три инча на треймастър,много съм доволен,не клати,не се люлее.Когато бях с два инча лифт опираха при преминаване бързичко на по- големи препятствия.На магистралата 130 км/ч не са ми проблем(3300 об/мин),въпреки малкия бензинов 4 цил. 2.5.Но съм с 4.88 диференциали.След смяната на дифовете и скоростомерът ми се намести точно,засякох го по ГПС

                                Между другото гумите са ми много зле на сняг,за лед да не говорим.Направо са си опасни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X