Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    ... Просто не схванах идеята с какво минерално 85W140 е по-добро от синтетика 75W140 ... Евентуално заради гъстотата си до към 60 градуса може и да понамали някой шум на износен диф. Друго не се сещам.
    ARB за блокажите си изрично препоръчват 85w140 при heavy duty употреба. Вярно е че е гъсто и на по-хладно време е голяма досада наливането му, ама Патрола 7 години го карах с такова в предния диф. Някои колеги-състезатели с брутален стил на каране също го използваха и бяха доволни.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Terracan

      Първоначално публикуван от Ивайло Александров Преглед на мнение
      Колеги, някой сменял ли е каре на задния кардан? Интересува ме каталожният номер. Двете карета са еднакви.
      Иво имам такова каре, преди време бях решил да го взема. Мога да ти го запратя като го намеря. Аз съм го купувал по каталожен номер навремето.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • От: Terracan

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        ARB за блокажите си изрично препоръчват 85w140 при heavy duty употреба. Вярно е че е гъсто и на по-хладно време е голяма досада наливането му, ама Патрола 7 години го карах с такова в предния диф. Някои колеги-състезатели с брутален стил на каране също го използваха и бяха доволни.
        Сега се сетих, че и редукторите на Tibus са за 90W140 GL-4, като изрично пише, че трябва да е минерално. Поради липса на 90W140 сложихме 85W140, като по мое настояване сложихме и в раздатката на Дифендъра (щото и там е за GL-4) който е предимно за горска употреба.
        В студено време и на студен двигател има проблем с превключването, но пък няма никакъв проблем с раздатката, която е фултайм, за чиито проблеми е писано в съответният форум.

        Според мен всичко, което включва и маслото, трябва да е съобразено с начина на употреба.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Terracan

          ARB блокажите имат... месингови части и медни тръбички за въздух. А 75W140 GL-4 май още не съм срещал (на някои се твърди че можело, но не пише изрично GL4+GL5 на етикета).
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Terracan

            Рециклирахме помпата и вече сме на пътя с Тераканчето,дюзите са добре,моят проблем бе в помпата.Стружки няма.
            Фиат Мареа 1.8 113 кончета
            Хюндай Теракан 2.9 150 кончета

            Коментар


            • От: Terracan

              Първоначално публикуван от stoyanchev Преглед на мнение
              Рециклирахме помпата и вече сме на пътя с Тераканчето,дюзите са добре,моят проблем бе в помпата.Стружки няма.
              Къде я прави помпата колега, че аз съм за дюзи и не съм се насочил още!
              HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
              VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
              Няма да е все така!
              Нула две осмици 724 пет едно пет 1

              Коментар


              • От: Terracan

                Първоначално публикуван от BRUKLLIN Преглед на мнение
                Къде я прави помпата колега, че аз съм за дюзи и не съм се насочил още!
                Дюзите на 150 к.с са Делфи а на 163 к.с. са Бош !
                Uaz 469 2.4 D MB
                KTM 600 ROTAX
                Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                Коментар


                • От: Terracan

                  Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
                  Дюзите на 150 к.с са Делфи а на 163 к.с. са Бош !
                  И ?
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    И ?
                    Бош изискват точност и настройка на стенд а при делфи много често дори не ги слагат на такъв !
                    Просто колегата да потърси Дизел център , който се занмава с дюзи Бош
                    Uaz 469 2.4 D MB
                    KTM 600 ROTAX
                    Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                    Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
                      Бош изискват точност и настройка на стенд а при делфи много често дори не ги слагат на такъв !
                      Просто колегата да потърси Дизел център , който се занмава с дюзи Бош
                      Не случайно те попитах.
                      Това дето го разправяш на базата на преразказ ли е, или си го правил ?
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        От завода Хюндай Теракан излиза с горивна система Делфи -без значение 150 или 163 к.с. Разликата е в малки подробности по ГНП и дюзите , но са Делфи.Това за стенда също не е вярно. Не искам да споря/има си начини това да се провери/ , но и не искам да се пише невярна информация.

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Не случайно те попитах.
                          Това дето го разправяш на базата на преразказ ли е, или си го правил ?
                          ю
                          Основно е на преразказ от ЕЖК на опашката за еко марули.

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Правя дюзи и дизелови системи като цяло ! Бош иска стенд задължително а Делфи мога да то го направя на поляната но само с оригинални части без обучение на клапана
                            Делфи помпа може да се настрой и без стенд , само с диагностика с живи данни !
                            Това правят и масово колегите като за пред клиента се пускат едни хартийки и се приказват едни приказки !
                            Uaz 469 2.4 D MB
                            KTM 600 ROTAX
                            Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                            Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                              От завода Хюндай Теракан излиза с горивна система Делфи -без значение 150 или 163 к.с. Разликата е в малки подробности по ГНП и дюзите , но са Делфи.Това за стенда също не е вярно. Не искам да споря/има си начини това да се провери/ , но и не искам да се пише невярна информация.
                              До 2005 год. излиза система Делфи след което се интегрира система Бош !
                              Относно ремонта им говоря от личен опит спрямо 2те системи ! Може да не е изгодно за други колеги но положението си е такова !
                              Uaz 469 2.4 D MB
                              KTM 600 ROTAX
                              Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                              Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Дюзи Делфи се ремонтират от средно-грамотен технически човек.
                                От стенда излизат с кодове, но компа перфектно си се адаптира и без тях.
                                Най-големият член е ако някоя дюза се запъне и не ще да излезе.
                                Това от личен опит. Бошова дюза не съм държал в ръцете си.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X