Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Сметакат е проста - дифа ми събира 1.5 литра, сменя се на 50000км, и то само ако има проблем или е потъмняло/мътно. MOTUL 85W140 e 20лв, 75W140 е 40лв, и нема нужда от добавка (аз я сложих, предполагайки проблем с дифа и отлагане на разхвърлянето). Тоест в единия случай имаме 30лв + добавка 13лв, в другия 60лв без добавка.

    Пестиш 17лв за 50000км, и караш със минерално вместо синтетика. Ебем ти икономията! 0.00034лв на километър.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Terracan

      Кой говори за цена ?!
      Споделих я чисто информативно, а така или иначе слагате добавка и допълнително.
      Ако някой който кара какъвто и да е джип икономисва от обслужване рано или късно му се връзва златно.
      В случая сам си споделил какво се е случило с дифа на Тераното, като резултата е следствие не на циганеене, а на лош избор.

      И пак по същество.
      Ако джипа се ползва и като такъв, 85W140 е добър вариант, като има масла които са подходящи и за LSD, както това което дадох за пример.

      За тези които ще кажат, че в ръководството за обслужване си пише с какво масло трябва да се кара ще уточня, че също така там е посочено какъв е и размера и вида на гуми с който трябва да се кара, като и начина на употреба е съобразен с тях.
      Всяко отклонение от това води и до корекции на спецификациите на маслата, които трябва да са съобразени с режимите и климатичните условия на употреба.
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 06-08-19, 13:01.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Terracan

        Дифа от 4000км не може да умре, освен ако не му слагаш пясък. Дойде си със шумове от отлепване на пластини. Сипах Castrol - отняма ги. Преди 500-600 километра пак се появиха. Сипах Motul с добавка и изчезнаха. Какво ще стане след още 5-7000км не знам, няма и да чакам - чакам части и дифа ще е долу и ревизиран.

        Просто не схванах идеята с какво минерално 85W140 е по-добро от синтетика 75W140, освен с цената си, която ако сменяш по 2 пъти в годината да речем е фактор, ама ако не - не е. Това при -18 градуса спира да е течно например. Отделно 75W140 е МНОГО над спецификациите на оригинално предписаното 75W90 минерално масло за тия дифове, тъй че и в това отношение не виждам някакво предимство.

        Евентуално заради гъстотата си до към 60 градуса може и да понамали някой шум на износен диф. Друго не се сещам.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Terracan

          Аз като ще давам 40 кинта за литър за мотул, по-добре да сложа : https://ap1shop.com/bg/products/amso...vere-gearr-14/
          Лошото само е ,че теракана взема три литра в задният диференциал и идва малко дебеличко.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • От: Terracan

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ...
            Просто не схванах идеята с какво минерално 85W140 е по-добро от синтетика 75W140, освен с цената си, която ако сменяш по 2 пъти в годината да речем е фактор, ама ако не - не е. Това при -18 градуса спира да е течно например. Отделно 75W140 е МНОГО над спецификациите на оригинално предписаното 75W90 минерално масло за тия дифове, тъй че и в това отношение не виждам някакво предимство.

            Евентуално заради гъстотата си до към 60 градуса може и да понамали някой шум на износен диф. Друго не се сещам.
            Ами първо защото повече от 10г, до 2015, за лични автомобили и мотоциклети ползвах само продукти на Selenia, a Tutela е камионската серия продукти на марката. Всичко на марката е с цени над средните и обикновено масовият пациент избягва да си пазарува от нея, а това, че 85W140 е около 10лв е просто случайност на фона на другите им цени.
            Защо съм го сложил ? Ами точно защото е за натоварени дифове, а когато взех Мусото идеята беше да е само за заигравка, и защото съм сложил четирисателитни дифове се оказа, че зимата при ежедневна употреба само на задно нямам абслютно никаква нужда да включвам предният мост, което много ми хареса.
            Понеже вече му е време за смяна мислех да сложа SAE250 на AMSOIL, но предвид цената от 40лв/л и това, че в момента всичко по джипа трябва да ми го прави някой друг, ако се окаже, че не ми хареса, това са едни 120-150лв + разходки надсам-натам за експеримента.

            Иначе, където има възможност, предпочитам да слагам синтетика или най-високият възможен клас масло, като добавките с които съм са по-скъпи от него.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Terracan

              Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
              Аз като ще давам 40 кинта за литър за мотул, по-добре да сложа : https://ap1shop.com/bg/products/amso...vere-gearr-14/
              Лошото само е ,че теракана взема три литра в задният диференциал и идва малко дебеличко.
              Tutela са много хубави масла за комерсиални нужди, а това, че 85W140 е нещо около 10-12лв е чиста случайност, та за това го споделих, ако мога да съм полезен, а не за да се "тъни".
              На маслото изрично си пише, че е и за дифове с LSD.
              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 06-08-19, 14:54.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Terracan

                ... преди малко се сетих, че около Великден 2014 си говорихме с TurboD относно маслата в дифовете, та тогава и той ми се похвали, че ползва същото масло за Фронтерата му която е с LSD, като спорихме, щото според него било с добавка, но понеже според мен за тази цена нямаше как да е със, специално гледахме какво пише на шишето.
                Въпреки че маслото е без добавка, Ники си караше така Фронтерата и според него LSD-то му си бачкало.
                Само споделям приказката, но с добавка е перфектната комбинация като цена/качество, а и като ви гледам драмите с Кастрола, цената е просто късмет, ако вече не е друга де.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Terracan

                  И друг ползвател на кастрола се оплака,че неговото масло е почерняло за 4к км. Само дето неговото ЛСД не бачка и не прави драми. Това масло излезе някаква пълна боза. ще си поръчам от скъпото и пак добавка ще сложа.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Като стана въпрос за това масло , реших да направя теста с двете задни колела, тъй като и на двата автомобила съм с него и двата са с LSD.
                    Тераното от скоро го имам и не съм го тествал преди , но на Митсубишито си му работеше до преди смяната.
                    Резултата в момента и при двете коли е незадоволителен, т. е. като завъртя едното колело, другото ту тръгва да се върти в същата посока, ту спира и тръгва в срещуположна.

                    Ще го сменям при всички положения , само не знам на каква марка да заложа този път. Двуомя се между Равенол 75w140 и Комма 80w90.
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                      Резултата в момента и при двете коли е незадоволителен, т. е. като завъртя едното колело, другото ту тръгва да се върти в същата посока, ту спира и тръгва в срещуположна.
                      Честито! LSD-то ти е умряло. Вероятно строшени пружинни елементи (по 2 от страна при тераното).

                      Comma-та е ЙоФтинко минерално масло без добавка за LSD.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        .... Comma-та е ЙоФтинко минерално масло без добавка за LSD.
                        За това става въпрос , пише че е за LSD.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:plamabg_product_15334517290.jpeg
Прегледи:1
Размер:13.1 КБ
ID:5818826
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          ...
                          Comma-та е ЙоФтинко минерално масло без добавка за LSD.
                          То май по-тънко от него на пазара няма. (не е въпрос )

                          Както и Спарки каза по-нагоре, няма смисъл да се "тъни" за нещо което ще го сменяваш един път на 50К, особено ако тънежа може да ти направи сериозни финансови бели.
                          Пълно е със що-годе читави масла в средният ценови диапазон.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Абсолютно съм съглсен, че от маслото за лсд няма смисъл да се пести. Въпроса е , че в България не знаеш какво купуваш , когато взимаш нещо което е с име и вече се е утвърдило на пазара като качество.

                            Пример е Кастрола за който говорим в момента може би.
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Не само от масло с добавка за LSD, а от всякакво масло спестяването на стотинки може да се върже "златно".

                              С риск пак някой да ми скочи, като и в други теми за маслата, Комата хич не ми харесва по субективни причини от това което съм видял и пипнал.
                              С Кома съм поради спешност и зор в хидравликата, но съм с три добавки по 20 (или 22) лева, та я ползвам само за носител и, понеже нямам проблем, няколко години все отлагам смяната с друго, въпреки че лятно време в големите жеги не ми харесва как работи.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Колеги, някой сменял ли е каре на задния кардан? Интересува ме каталожният номер. Двете карета са еднакви.
                                Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                                VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X