Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai Galloper 3.0 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вчера изчезнаха спирачките
    Проверих в казанчето има течност .
    Спира но доста слабо и с педал до доло с двата крака .
    Идеи какво и как мога да проверя тук на място , че до града не знам как ще стигна … освен с платформа ….
    Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 18-07-21, 09:24.
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • Никола
      Никола коментира
      Редактиране на коментар
      Като припомпиш педала втвърдява ли се?

    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Да , така спирам за момента и така мисля да пробвам да стигна да Русе ... но май повече клоня към платформа .. не ми се рискува ...

  • Така , долях малко течност в казанчето , не открих никъде течове .. но и нямам достъп до канал , че да погледан качествено ... когато помпя педала се чува едно съскане от областта близо до педала .
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • Съскането може да е от вакуум, огледай маркучите. Може да е и ВЪВ сервото.
      П.С. Това всичкото без претенции за компетентност.

      Коментар


      • Намерих проблема . Скъсан е маркуча отзад, над моста. Има ли как да изолирам задния кръг и да се придвижа на ход до града или да не се занимавам с глупости и да търся платформа ?

        Опитах да развия маркуча и да го занеса за ремонт , но не става . Страх ме е да не замажа гайките.
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • Като махнах кантара и аз го сменянах тоя маркуч , че беше нацепен , изгорял. 3а 10 кинта ми направиха нов с 5см. по дълъг. Щуцерните гайки ги развиваха след нагряване с горелка , че много ръжди...
          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

          Коментар


          • Гледам едни конусни дъски за правене на спирачни маркучи . Тези за 30-40 лева вършат ли работа? Май ще сменям всичките тръби и маркучи, че да ми е мирна главата ,с този автомат, трябва да разчитам на спирачките .
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • Сменен е маркуча. Сега газовата има проблеми . Търся си и нов майстор .
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • С такъв мерак я взе тая кола, а откакто е при теб, ремонт след ремонт.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                  ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                  Редактиране на коментар
                  Взел съм в памет на другар .От както е при мен е минала по малко от 2 000 километра и няколко пъти по толкова в ремонти .
                  Ще стане някога .
                  Да сме живи и здрави да си плащаме греховете

              • Или колата е пълен скрап , или майстора ти не става за нищо...
                Фиат Купе
                Опел Фронтера В
                Мицубиши Паджеро Пинин

                Коментар


              • Колата е доста зле .. .кърпено колкото да се разкара. Майстора разбира , ама нещо не ми харе напоследък ценообразуването и видът на частите.
                Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 02-08-21, 11:21.
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • Помисли по въпроса дали няма да ти е по-изгодно направо да сменип купето, ако е чак толкова зле. Поне за Терано до скоро купе можеше да се намери за около 2 бона. Гледам не е като да няма на части в мобилето.

                  Ръждите са единствното нещо, дето е в състояние да ме откаже от една кола, колкото и да ми е на сърце. Практически всичките си автомобили съм продавал именно заради това.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                    ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                    Редактиране на коментар
                    ААА няма ръжда ... повърхностна .. .тук таме на ключовите места. За купето говоря

                • Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                  Колата е доста зле .. .кърпено колкото да се разкара....
                  Предполагам имаш предвид не, че е ръждясала, а общото техническо състояние.
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • sparkybg
                    sparkybg коментира
                    Редактиране на коментар
                    Радиатора го смени максимално бързо, щом си направил мотора и имаш съмнения. Да не го правиш пак.

                    На тераното ми радиатора сдаде без НИКАКВИ признаци. Добре че забелязах че има локвичка една сутрин, иначе сега нямаше да имам терано, щото нерви още един път да правя мотор, нямам. Казанчето беше почти празно, а радиатора пропускаше между легенчетата и питата, в горната си част. За щастие съм го видял навреме.

                    Изтръпнах, понеже преди като търсих, радиатори за тоя мотор нямаше. Ама сега имаше, даже 2 чишита.
                    Не купувай Nissens от тук. Може от чужбина. Вече от много места чувам за проблеми. Аз купих NRF, какъвто ми е и кондензатора и филтър-дехидратора. Нула проблеми засега.

                  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                    ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                    Редактиране на коментар
                    Благодаря !!!
                    Радиатора е метален , а не с бакелитени части и може би това го р спасило , да не тече след удара който е полуил . Следя редовно нивот и температурата .
                    Ще го сменя , но немога всичко на куп, колкото и да ми се иска .

                  • sparkybg
                    sparkybg коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не са бакелитени. Не помня от какво са, но бакелитени неща отдавна почти не се произвеждат, а по автомобили не помня от кога не съм виждал, но е отдавна. Бакелитът е твърде чуплив за такива приложения.

                • Газовия компютър е изгорял. Нов комп , с нова инсталация , защото старта е "леща" и заподозряна причина за смърта на компа.
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • Някой може ли да ми даде размери за защита под двигателя , или да ми каже как се вземат от ЖиБЪ ?
                    Друго което следва е ремонт на спирачната помпа .... педала се държи странно . Натискам , мек е и "хваща" долу. Ако натисна веднъж , отпусна и натисна пак, педала става твърд и "хваща" нормално.
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • sparkybg
                      sparkybg коментира
                      Редактиране на коментар
                      За педала - или не е регулиран както трябва, или имаш въздух в системата.

                      Размери се взимат с модел от картон, обикновено.

                  • Това може да се дължи и на голям луфт между челюстите и барабана или нерегулирани спирачни цилиндърчета или някакъв дефект в тях.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X