Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Извинявам се, че съм пропуснал модела, действително е първа генерация 147 коня.
    На този етап какво точно счупих не знам, защото още не съм свалил кутията. Как стана обаче знам. Един приятел скочи на газта с два крака 1 - 2, колата чак подскочи, изкара един баир около 30м. Сядам след това аз да продължа и няма тяга, газ и тръгна. Отнех газта и отново липса на тяга. Повечко газ и пак тръгва. Но до тук. Включвам на скорост без да давам газ -двигателя продължава да си работи с пуснат съединител все едно е на свободна.

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
      Нектар, за коя генерация ти стигна кредита?! Честито, и ... добре дошъл при мислещите си, че карат "джип"! А за късмета ... късмета те е споходил в момента, когато си решил, че колата ще е Хонда!
      Здравей krasi-mir и другите,
      Чета форумите и сервиз мануала от приблизително една година.
      Ще си взема CR-V 147hp, 2000 или 2001 година, цените са между 5500 до 7500 по обявите (повечето правят отстъпки)
      Търся си само на бензин после ще и сложа газ евентуално ф***с (ако тези от ф***с ме убедят).
      Honda CR-V B20Z 2001

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Ако сега трябваше да правя твоя избор бих си взел автоматик, а пък ако попадна на JDM автомат бих си ударил дупето в дюшемето. За няколко литра повече разход е несравнимо както за града така и за дълъг път. Недостатъкът е че в автокъща /откъдето не те съветвам да взимаш/ не можеш да го тестваш добре ако е без номера.
        Между другото, изтрий си излишните съобщения в пощата че не можеш да получаваш нови. Странно как само с две публикации вече си изчерпал лимита на съобщенията. Пожелавам ти повече да споделяш на всеслушание като я вземеш.
        Последно редактирано от HONDAEXPLORER; 11-03-14, 12:20.
        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Едно леко ПТП,
          в сряда и вече пак съм си, със старата броня, с друг капак,
          сменена и греда и счупени щипки на десния фар.
          та не се разсейвайте много - докато карате
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0412.jpg
Прегледи:1
Размер:143.3 КБ
ID:5570482

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Я , Павле се появи - здрасти бе човек, жив ли си?

            И да ви кажа какво направих и аз - онзи ден.
            Минах я на Каско, защото някой се е правил на "художник" от едната страна - от край до край. Сега чакам подходящ момент, да я вкарам в доверен сервиз, да я оправят, че ме дразни тази черта.
            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Здравей Нектар.Честито за.....добрата идея.Прочети ми дерзанията в газовия подфорум в червения форум и не бързай с "българското"
              Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
              Disco 1 бекъп
              Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                Я , Павле се появи - здрасти бе човек, жив ли си?

                И да ви кажа какво направих и аз - онзи ден.
                Минах я на Каско, защото някой се е правил на "художник" от едната страна - от край до край. Сега чакам подходящ момент, да я вкарам в доверен сервиз, да я оправят, че ме дразни тази черта.
                и докога така в таз държавица бедна ... като че ли до тогава?!

                Павле, здрасти вееее ... и да не се ядосваш и да развалиш резултата от чужденецията ... ам нали знайш - кола и жена кат не им обръщаш внимание се получават такива ми ти работи! Хубавото, е че е поправимо и с малко внимание пак става като нова!

                HONDAEXPLORER, може и да съм станал консервативен но нещо автоматичните скорости за тези географски ширини не ми се виждат оптимистично решение.
                Всъшност за нашите коли не съм запознат с това дали дават проблем та може и да бъркам, още съм свежарка с проблемите, не дай боже!
                Honda CR-V 1-st Generation

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                  .....Аз имах предвид повече за видимостта когато караш на заден в по тъмна улица и разчиташ само на осветлението в бронята?
                  Не знам как е с фолиото, но при мен задните врати и на багажника, са затъмнени фабрично и нищо не се вижда ако няма улично осветление. Използвам само страничните огледала и си е мъка, защото точно в средата остава мъртва точка, въпреки че светлините са силни и са вдигнати доста на високо.
                  / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    И аз съм така,май решението е китайско свтодиодно барче с широк ъгъл на задната врата...
                    Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                    Disco 1 бекъп
                    Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      .....Аз имах предвид повече за видимостта когато караш на заден в по тъмна улица и разчиташ само на осветлението в бронята?
                      Такива ситуации обикновено са рядкост но само осветлението в бронята и без улично осветление си е мъка и без затъмнени стъкла, та предстои да го нищим въроса ...
                      Последно редактирано от tzocho; 11-03-14, 23:11.
                      Honda CR-V 1-st Generation

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                        Ако сега трябваше да правя твоя избор бих си взел автоматик, а пък ако попадна на JDM автомат бих си ударил дупето в дюшемето. За няколко литра повече разход е несравнимо както за града така и за дълъг път. Недостатъкът е че в автокъща /откъдето не те съветвам да взимаш/ не можеш да го тестваш добре ако е без номера.
                        Между другото, изтрий си излишните съобщения в пощата че не можеш да получаваш нови. Странно как само с две публикации вече си изчерпал лимита на съобщенията. Пожелавам ти повече да споделяш на всеслушание като я вземеш.
                        Айде сега-моя JDM толкова по-различен ли го видя?И м/у др.от вчера съм в БГ,днес си направих гражданска

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
                          Да Ви кажа аз какво направих и как се осрах!Е-е-е-е върнах се от чужбина.Убавицата не палила близо месец,акумулатор,мяу,мяу и бау.Хайде токоподаващо, бръм запали от раз на бензин,ама заклати обороти и изгасна.Я,пак бръм пак,не ще да държи смукач,даржах с крака газта за да позагрее и като пусна педала,клати ли клати оборотите.Изгасих я,малко бензин,свалих стъпковия мотор,почистих го с една четка за рисуване мрежичката му,отворите продухах,махнах въздухоотвода,парцал с бензин,дросела лъснат,в интерес на истината дросела не бе толкова мръсен.Зглабям всичко обратно И....,абе въобще не държи обороти на празен ход,пали от раз и гасне.никакви обороти.Държах я принудително на газ да загрее,лелеее държи на газ и на бензин около 100-150 оборота.Какво и стана бре?
                          Имал съм такъв проблем(ако е стояла с разкачен акумулатор).Като повърви 30-40км вс се оправя.Дано и при теб се получи по тоя начин.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                            Павле, всички цилиндри ли са там, или некой се ослушва?!
                            Разбирай - делко (със всичките джунджурии в него), кабели, свещи.

                            Нектар, за коя генерация ти стигна кредита?! Честито, и ... добре дошъл при мислещите си, че карат "джип"! А за късмета ... късмета те е споходил в момента, когато си решил, че колата ще е Хонда!
                            Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                            Я , Павле се появи - здрасти бе човек, жив ли си?

                            И да ви кажа какво направих и аз - онзи ден.
                            Минах я на Каско, защото някой се е правил на "художник" от едната страна - от край до край. Сега чакам подходящ момент, да я вкарам в доверен сервиз, да я оправят, че ме дразни тази черта.
                            Първоначално публикуван от tzocho Преглед на мнение
                            и докога така в таз държавица бедна ... като че ли до тогава?!

                            Павле, здрасти вееее ... и да не се ядосваш и да развалиш резултата от чужденецията ... ам нали знайш - кола и жена кат не им обръщаш внимание се получават такива ми ти работи! Хубавото, е че е поправимо и с малко внимание пак става като нова!

                            HONDAEXPLORER, може и да съм станал консервативен но нещо автоматичните скорости за тези географски ширини не ми се виждат оптимистично решение.
                            Всъшност за нашите коли не съм запознат с това дали дават проблем та може и да бъркам, още съм свежарка с проблемите, не дай боже!
                            Хелоу,Салям-алейхум-Брей верно съм Ви липсвал бре!Здрасти Краси-бе цилиндрите са там,като я форсирам и си държа пръста на нея,като,че един цилиндър прекъсва от време на време,така го усещам,защото двигателя трепва за миг на високи обороти,ама дори да е така защо не държи обороти.Тази сутрин тъкмо ме зарадва и нъц.Пали от раз,вдига до 1500 оборота,викам браво-о-о,тръгвам добрее и като качи стрелката на водата на термометърчето от датчика,т.е. загря ела да видиш.Срам ме хвана по кръстовищата на София.Оборотите на празен ход падат до доло,аха да изгасне и се връщат до към 300-400,тресе гадно това на газ.На бензин падат до долу връща ги до към 200-300,но и на газ и на бензин не гасне майка и стара.Форсира се,тръгва има ряз,но-о-о имам уплах вече като ще изключам от скорост.Чудя се защо при изчистени стъпков мотор и дросел,вместо да стабилизира,тя започна да прави тез номера.Да не е за реглаж на клапаните,ама съм минал само 13 000-15 000 км. от последния реглаж.
                            Здрасти Емич!Здрасти Цочи!Цочи абе ползвах си предишна отпуска,знаеш как е трябва да се разходват дните,не чу ми се ходише навънка,ма реших да ида на топло при роднина и си много прав,в понеделник не ми се връщаше,ама като се сетих за убавицата CR-V и за Вас от форума и веднага ми мина носталгията по UAE!
                            п.п.Абе сетих,че май имаше такава тема за оборотите тука и ще прехвърля проблема там за дискусия!
                            имах и Toyota Rav 4 2006g.
                            Mitsubishi Lancer 2008g.
                            Honda CR-V 1998г.
                            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Първоначално публикуван от mitkows Преглед на мнение
                              Имал съм такъв проблем(ако е стояла с разкачен акумулатор).Като повърви 30-40км вс се оправя.Дано и при теб се получи по тоя начин.
                              Пу да са еба в експерто,акумулатора въобще ни е го бях разкачал,но не беше на аларма включена,заключих си я с нейното централно,не с това на алармата да не тегли ток.Акуто и го купих декември месец,на BOSS чисто ново и се надявах за месец да остиска,ама не иска.
                              имах и Toyota Rav 4 2006g.
                              Mitsubishi Lancer 2008g.
                              Honda CR-V 1998г.
                              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Я, как живна форумо, пролетарски!
                                Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                                Не знам как е с фолиото, но при мен задните врати и на багажника, са затъмнени фабрично и нищо не се вижда ако няма улично осветление. Използвам само страничните огледала и си е мъка, защото точно в средата остава мъртва точка, въпреки че светлините са силни и са вдигнати доста на високо.
                                Те това имах предвид, пък на китайския парктроник още му нямам пълно доверие.
                                Първоначално публикуван от Markony_RS Преглед на мнение
                                Здравей Нектар.Честито за.....добрата идея.Прочети ми дерзанията в газовия подфорум в червения форум и не бързай с "българското"
                                Мда, ако ще е бюджетно, по добре латвийско, но нивомер и изпарител и рейка гледай да са от апенините.
                                Първоначално публикуван от tzocho Преглед на мнение
                                HONDAEXPLORER, може и да съм станал консервативен но нещо автоматичните скорости за тези географски ширини не ми се виждат оптимистично решение.
                                Всъшност за нашите коли не съм запознат с това дали дават проблем та може и да бъркам, още съм свежарка с проблемите, не дай боже!
                                Автомата е железен, само масълцето да е хубаво!
                                Първоначално публикуван от mitkows Преглед на мнение
                                Айде сега-моя JDM толкова по-различен ли го видя?И м/у др.от вчера съм в БГ,днес си направих гражданска
                                Добре си се завърнал, градски! Общо взето нищо не си изтървал главно шумоизолирахме клавиатурите. И как да не ми направи впечатление JDM ката ти с тази прелестна фабрична навигация, мини-бара под пасажерската седалка, дръжката над жабката и още куп глезотийки. Трябва да направим една срещичка отново този път ще тестдрайвам и твойта да видя нивото на шум, да не би джапонезетата да са положили повече усилия при JDM.
                                Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
                                Пу да са еба в експерто,акумулатора въобще ни е го бях разкачал,но не беше на аларма включена,заключих си я с нейното централно,не с това на алармата да не тегли ток.Акуто и го купих декември месец,на BOSS чисто ново и се надявах за месец да остиска,ама не иска.
                                Павка, стига си лежал, отивай да развиваш свещите и да докладваш със снимка.

                                И накрая и аз да докладвам, сутринта смених задните орачи с летните "всесезонки" и биде тишина, обаче нещо взе да изпада в резонанс отзад при около 20км/ч но предполагам щото гумаджията ги наблъска до 2,2 bar.
                                "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X