Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    Прекръсти се, че е жива, пък после и врътни два шамара! Това е вило на умряло доста време!Някой не е уцелил хлабината при монтажа!

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Колко доста да е вило, като аз я карам всеки ден и нямаше никакво виене. Познавам си колата. Сестра ми я кара 5 дни, като ми каза, че последните два дни не е можела да я вкара в пътя и спирачката нещо не била добре. Ами, как да е добре, като легне колелото и отваря супорта до край. Като натиснеш спирачка, колелото се изправя, от стиснатите накладки и се върти само на вътрешния лагер, ама хода на спирачката е до дъно, а и няма как да е иначе. Когато след това седнах в нея, ми трябваха само 10 м, за да разбера какво е станало. Едва я закарах до сервиза на 2 км, като последните 200 м, вече джантата опираше в супорта и тракането се чуваше през две преки. Може би, ако аз бях карал колата, щях да я хвана веднага, но лагера така или иначе щеше да си е заминал. Може би, последващите поражения щяха да са по- малко. П.П. А, за хлабината, понеже съм Тома Неверни и не вярвам на майсторите, присъствах лично и я проверих. Ако, знаеш с какво се занимавам, няма да ме питаш откъде знам как и колко трябва да е. Сега сложих лагери FAG, да видим колко ще изкарат. Лошото е, че при предната смяна смених и от двете страни и са все от същото място, та сега чакам и лявото колело да роди. Пазя кутийките на лагерите. Ще ги снимам и ще ги покажа, да не се опари и някой друг
      Последно редактирано от atanas_93; 29-04-18, 19:42.
      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
      SSang Yong Kyron 2.0xdi
      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        Май лагерите са частта с най-много ментета, това е май единствента част по кола която съм сменял повече от веднъж(изключая консумативи с определен предварително ясен ресурс).Имах една кола на която 2 сменях предни лагери, сменям левия(вероятно оригинален на 195 000км.), след 5000км. десния, след още 5000 пак левия и след още 5000-10000 вече колата дадена на брат ми - пак десен. При мен започваха да вият от влязла вода без да им има на вид нищо друго. Според майсторите новитв биле с пласмасов щит(не съм сигурен дали така се нарича) който се чупел бързо и от водата започвали да вият. А не слагах евтини, имаше и по 20лв., слагах от 50-70лв. уж маркови.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          По отношение към лагерите стигнах до извода, или SKF или най-евтините.И от oт FAG,не съм доволен.Това въобще за всякакви лагери.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Прекръсти се, че е жива, пък после и врътни два шамара! Това е вило на умряло доста време!Някой не е уцелил хлабината при монтажа!
            Еее де, Пенчо, не така с тия пернишки почини ! Кво е виновна момата, че не е чула това дето и мАстори понякога пропускат ?!
            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
            По отношение към лагерите стигнах до извода, или SKF или най-евтините.И от oт FAG,не съм доволен.Това въобще за всякакви лагери.
            Аз лично предпочитам Timken и SNR.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              По отношение към лагерите стигнах до извода, или SKF или най-евтините.И от oт FAG,не съм доволен.Това въобще за всякакви лагери.
              В кутията на FAG лагера беше ILJIN ама цената беше като за FAG. Върнах ги и взех SKF.

              TT
              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                В кутията на FAG лагера беше ILJIN ама цената беше като за FAG. Върнах ги и взех SKF. TT
                И това не е само при лагерите,що боклуци се продават в"оригинални" кутийки думи нямам.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  Аз слагам по възможност ако ги има само оригинални КИТАЙСКИ части. Нямам проблем досега. Попадл съм на обтяжна ролко на ИНА за Мондео 02г., която в магазина струваше 380лв., когато я сравнихма с такава на ITN, между двете нямаше никаква разлика, ама никаква, от един калъп бяха правени алуминиевите части и лагерите бяха еднакви. Цената на китаеца в магазина беше 120лв. Аз я взех на доста по ниска цена и вече кара над 40 000 км.

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Здр.момчета скоро купих кия и мисля,че тия хъбове са леш искам да ги сменя с ръчни...имали значение марката?И може ли да ми препоръчате някой читав майстор в Пловдив и региона да ги сменисменя и да погледне едно скърцане откъм полуоската в лявозалата...лагер ли е кво е?Благодаря

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180515_211808.jpg
Прегледи:1
Размер:1.86 МБ
ID:5788885
                      Някой да я има в излишък тази шайба, стои между пистовата и ангренажната шайба. При мен липсва и пистовата шайба ми хапва ремъка.
                      Bertone freeclimber 1.8 115hp

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        Имам я резервна.
                        Потърси в твоя район.
                        Ако не намериш ще ти я пратя.
                        П.П.Звъня ли в Колос,Базис-М?

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          Компресора на климатика не иска да тръгне,ремъкът буксува и пищи на умряло.
                          Ще пробвам да го раздвижа ръчно,но не съм оптимист.
                          Ако не тръгне,ще махна радиатора и ще карам без климатик.
                          Веднъж дадох 250лв. за ремонт,няма да има втори път.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                            Компресора на климатика не иска да тръгне,ремъкът буксува и пищи на умряло.
                            Ще пробвам да го раздвижа ръчно,но не съм оптимист.
                            Ако не тръгне,ще махна радиатора и ще карам без климатик.
                            Веднъж дадох 250лв. за ремонт,няма да има втори път.
                            Като бях на 18 хич не ми трябваше климатик, не че имаше налични за зазпоршето, ама сега ми е доста затруднително!

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                              И това не е само при лагерите,що боклуци се продават в"оригинални" кутийки думи нямам.
                              Те оригиналните лагери на Туксона са си ILJIN ама струват 40-50 лв. пък за FAG-a искаха 100. Иначе същите ама в кутиика FAG. Не изключвам и възможността обаче някой да се е опитал да изкара едни бързи пари от въздуха.
                              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Като бях на 18 хич не ми трябваше климатик, не че имаше налични за зазпоршето, ама сега ми е доста затруднително!
                                Пенчо,на 40г.карах Камаз цяло лято с пуснато парно,сега не искам и на картинка да видя Камаз.
                                Те хората казват,да се пуска климатика от време на време през зимата.
                                Ама кой да го направи,сега ще бера ядове.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X