Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    Върти се от момента в който запаля, но се усеща като зацепи и се завърти с все сила. Поне при мен е така.

    П. С. По на дедо Гошо проблема, пропуснал съм факта, че загрява нормално. Има опция да се случва, ако човек е карък и има едновременно с отворения термостат и дефектирал датчик илк показател, ама това е едно на хиляда.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
      Това, няма как да стане, и да загрява нормално.
      Разликата в температурата до термостата и след него е много голяма,горещо и студено.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
        Това,че се върти не означава и бързо.На студен двигател пробвай да я спреш със сгънат вестник.
        Ако спре,си работи нормално.Може и термостата да е причината.
        Върти си доста бързо, аз за това попитах, знам, че трябва да се върти, но да можеш да я спреш. Утре ще пробвам дали ще спре както казваш с вестник.

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          Първоначално публикуван от crazyjob83 Преглед на мнение
          Върти си доста бързо, аз за това попитах, знам, че трябва да се върти, но да можеш да я спреш. Утре ще пробвам дали ще спре както казваш с вестник.
          Включено виско,се чува доста добре.
          Карах малко едно лято с такова заключено,не се трае въртолета.
          Колко бавно загрява?
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
            Разликата в температурата до термостата и след него е много голяма,горещо и студено.
            Това добре, значи термостата затваря плътно, без пропуски. Но защо нямаш парно. Да не ти се затлачило радиаторчето на парното.
            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
            SSang Yong Kyron 2.0xdi
            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              По-важно е да не можеш да я спреш с вестника, когато е загряла. Ето пример за прецакано виско и какво не трябва да се случва при загрял двигател: https://youtu.be/qUN17UEUWmc

              Това трябва да е възможно само на абсолютно студен двигател, стоял цяла вечер.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                Това добре, значи термостата затваря плътно, без пропуски. Но защо нямаш парно. Да не ти се затлачило радиаторчето на парното.
                Предполагам,че по принцип си беше слабо.След 2000 оборота се появява,що годе.
                Лятото го чистих,явно не успешно.Проблема не е в парното,а в радиатора и термостата.
                Дано не съм спукал главата?
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                  Колко бавно загрява?
                  Ами докато я изкарам от двора и да затворя вратите може би 2/3 мин. на място и след това около 8/10км. за да стигне стрелката нормалното си положение.

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                    По-важно е да не можеш да я спреш с вестника, когато е загряла. Ето пример за прецакано виско и какво не трябва да се случва при загрял двигател: https://youtu.be/qUN17UEUWmc

                    Това трябва да е възможно само на абсолютно студен двигател, стоял цяла вечер.
                    Колегата казва,че му загрява бавно и се притеснява да не зацепило постоянно.
                    То не виждам такъв вариант без външна намеса,ама знам ли?
                    Много е това време,според мен.Утре си отвори капака и завърти перката на ръка,трябва да има малко усилие.
                    Все си мисля за термостат.
                    Последно редактирано от georgipetkov64; 12-01-17, 22:47.
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      За мен единственото притеснително е загубата на 700мл. антифриз. Установи ли се от къде?
                      Това е важното.
                      Панайот Бърдарски
                      0887 60 77 22

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                        Колегата казва,че му загрява бавно и се притеснява да не зацепило постоянно.
                        То не виждам такъв вариант без външна намеса,ама знам ли?
                        Много е това време,според мен.Утре си отвори капака и завърти перката на ръка,трябва да има малко усилие.
                        Все си мисля за термостат.
                        И аз това се замислих после, обикновено като има проблем с виското, той е свързан с работата при загрял мотор. Ако върти на макс от ниските по-скоро някой го е модифицирал. Определено термостата е по-възможния проблем от двата.
                        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          Така, след пробите днес изключвам термостата. При изгасен двигател перката си се върти лесно на ръка, но без инерция де, веднага след запалването при още студен двигател при опит за спиране в вестник никакъв шанс, мели си го та гледай, и си бучи. Имам я от скоро киата и явно някой го е пипал това виско.

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            При палене виското винаги се развърта на макс, после забавя докато загрее. Като загрее пак започва да фучи. Дори ако при палене не изфучи, можеш да се съмняваш в него.

                            Ти как изключи термостата?

                            По принцип моята загрява сравнително бързо и има много добро парно. Обратно - бившата ми Лагуна (с ел. перка ) изисква 3 пъти повече време за да загрее, при това с нов работещ термостат. На колегата ми Авензиса, дизел, също много по-бавно загрява.
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                              Предполагам,че по принцип си беше слабо.След 2000 оборота се появява,що годе.
                              Лятото го чистих,явно не успешно.Проблема не е в парното,а в радиатора и термостата.
                              Дано не съм спукал главата?
                              Днес свалих термостата за проба,ами отваря си нормално.
                              След няколко опита,загрява до нормална температура и горното казанче на радиатора едва топло.
                              На отворена капачка не виждам да има циркулация на антифриза.
                              Та започвам да си мисля за водна помпа,а как се охлажда двигателя нямам идея.
                              Маркучите на парното са леко топли.И пак казвам,температурата се заковава на нормалната и не мърда.
                              След гасене на загрят двигател,хвърля малко антифриз от разширителния съд.
                              За мен проблема е във водната помпа,но искам да чуя и други мнения.
                              Благодаря!
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                                След гасене на загрят двигател,хвърля малко антифриз от разширителния съд.
                                Добре дошъл в клуба. Смени си капачката на радиатора и ще почерпиш после за спестените главоболия! При мен от 3 капачки само едната работи коректно, другите две са поомекнали и отварят рано, при изгасен топъл двигател се случва същото. Загубения антифриз е от преливника на разширителния съд който се препълва като кипне и после като изстине в радиатора се изсмуква всичко от разширителния съд.
                                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                                Телефон - в профила!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X