Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Кията днес?

    Да попитам,как да си смажа хъбовете(автоматични са)?
    Киа Спортидж 2.0 98г. 95к.с. 0895 13!66!73

    Коментар


    • От: Какво направих по Кията днес?

      Свали ги, напълни ги с диференциално масло и ги сложи много бързо и натисни здраво преди да е изтекло, после стягаш болтовете.

      Коментар


      • От: Какво направих по Кията днес?

        Колеги, при вас тези бутони които съм показал на снимката светят ли когато свети таблото понеже при мен не светят и вечер е малко сложно да ги ползвам.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tablo.jpg
Прегледи:1
Размер:115.5 КБ
ID:5694259
        KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
        08868пет4три18

        Коментар


        • От: Какво направих по Кията днес?

          Светят!!!! Разглобявай и сменяй крушките!
          LZ1ICD
          Иван - 08девет683едно883
          VW GOLF4 1.8 4motion.

          Коментар


          • От: Какво направих по Кията днес?

            ма... му, значи сега трябва да търся как се разглобяват без да окърша половината табло Мерси все пак за информацията
            KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
            08868пет4три18

            Коментар


            • От: Какво направих по Кията днес?

              Някой може ли да каже как се свалят тези бутони за да мога да подменя лампите?
              KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
              08868пет4три18

              Коментар


              • От: Какво направих по Кията днес?

                Миро, ако всичките копчета не ти светят си провери бушоните, може там да е проблема.
                08888 седем шест 888

                Коментар


                • От: Какво направих по Кията днес?

                  Първоначално публикуван от yancho Преглед на мнение
                  Миро, ако всичките копчета не ти светят си провери бушоните, може там да е проблема.
                  Ще проверя и тях наистина, но въпреки това ме интересува как се разглобява защото ще подменям лампите със светодиоди.
                  KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                  08868пет4три18

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Кията днес?

                    Първоначално публикуван от miros Преглед на мнение
                    Ще проверя и тях наистина, но въпреки това ме интересува как се разглобява защото ще подменям лампите със светодиоди.
                    Целия махагон е на щипки, мисля че бяха 4 на бр.(2 горе ,2 долната част). Отдолната страна има малка видийка, поне при мен е така. Моите щипки на махагона бяха счупени и ги лепнах с топъл силикон.Демек и да ги счупиш нема страшно

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Кията днес?

                      Нищо не съм правил днес по Киа-та щото нямам такава, но попаднах на следната темичка при братушките. За някой може и да е интересна: https://www.drive2.ru/r/kia/1124589/ .
                      Последно редактирано от коко келеша; 08-12-15, 21:01.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Кията днес?

                        Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
                        Разбрах те. Така и предположих. Засега решихме, проба грешка, да смажем по-добре. Да, почти сухо беше, и много чисто Та, стругаря, читав мъж, извади грес, не ми каза каква, а че я ползва при ремонт на шарнири . Вчера монтирах единия хъб, засега не "стърже", да видим.
                        А относно материала и изработката, явно има какво да се желае, защото оригиналните Warn, никога не са "пристъргвали"... та така.
                        На петия ден пристърга. М му
                        Николай
                        VITARA 1.6, 93 къса кабр
                        КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Кията днес?

                          Първоначално публикуван от miros Преглед на мнение
                          Ще проверя и тях наистина, но въпреки това ме интересува как се разглобява защото ще подменям лампите със светодиоди.
                          Тия диоди дето си ги замислил да не светят прекалено силно????
                          Махагона се сваля много лесно, с една отверка с плат от долната страна като я подпъхнеш и после с нокти/ръце нататък.
                          Крушките да знаеш, че се побългаряват!!! В авто аксесоарите са по левче а в електричарските магазини по 20ст.
                          Реално на гърба на копчето се вижда фасунгата, която се развърта с права отверка и се вади с пинсета и/или леко потупване. После трябва да изкормиш крушката от оригиналната фасунга и да вкараш краченцата на новата, като ги омоташ за да контактуват, като я изкараш ще се ориентираш.
                          Копчето на багажника, ел.фаровете, задната чистачка също светят!

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Кията днес?

                            Първоначално публикуван от I_N_M Преглед на мнение
                            Тия диоди дето си ги замислил да не светят прекалено силно????
                            Махагона се сваля много лесно, с една отверка с плат от долната страна като я подпъхнеш и после с нокти/ръце нататък.
                            Крушките да знаеш, че се побългаряват!!! В авто аксесоарите са по левче а в електричарските магазини по 20ст.
                            Реално на гърба на копчето се вижда фасунгата, която се развърта с права отверка и се вади с пинсета и/или леко потупване. После трябва да изкормиш крушката от оригиналната фасунга и да вкараш краченцата на новата, като ги омоташ за да контактуват, като я изкараш ще се ориентираш.
                            Копчето на багажника, ел.фаровете, задната чистачка също светят!
                            Единствените копчета което светят са тези за ел. регулиране на фаровете и копчето за задния фар за мъгла. Махагона се опитах леко с една отверка да го понапъна, но като незнам къде точно са копките които го държат и не посмях по-силно.
                            Относно яркоста на светене на светодиодите... на предишната си кола бях сложил червени за подсветка и бяха добре, а на тази смятам да са бели с възможност за регулиране яркоста на светене.
                            За момента обаче ми е по-важно просто да ги сменя с други лампи пък после ще го мисля другото като за целта обаче ще трябва да сваля махагона без да го потроша
                            Последно редактирано от miros; 11-12-15, 15:48. Причина: допълнение
                            KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                            08868пет4три18

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Кията днес?

                              Вземаш една тънка отверчица, увиваш я от пред с малко изолирбанд(да не драскаш махагона) и почваш лека полека да повдигаш леко от всякъде. Където даде малко повече зор, значи там е кнопката. Аз винаги така процедирам и до сега кнопка не съм чупил.
                              08888 седем шест 888

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Кията днес?

                                Първоначално публикуван от yancho Преглед на мнение
                                Вземаш една тънка отвертчица, увиваш я от пред с малко изолирбанд(да не драскаш махагона) и почваш лека полека да повдигаш леко от всякъде. Където даде малко повече зор, значи там е кнопката. Аз винаги така процедирам и до сега кнопка не съм чупил.
                                Честито, yancho спечелихте специалната награда без да ви струва абсолютно нищо да ти дойда на гости и да ми помогнеш с махагона. За допълнителни уточнения ще се чуем по телефона вероятно в неделя
                                KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                                08868пет4три18

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X