Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

    Ами вече много съжалявам, че не взех сам да си я направя, тъй като презапоих наново всичко, защото като за капак се оказа, че са ми и счупили едно от крачетата на транзистора. Добре, че бях взел втори...и всичко това от "професионалисти", които всеки ден запояват и то транзистори...купчини транзистори. А се оказа, че аз съм 1000 пъти по-наясно с рискове и правилния подход към тази деликатна работа. А относно парите - щях да си платя за услугата да ми запоят транзистора. Останалото сваляне и качване на помпата е лесна работа разбира се ако знае човек какво прави. Обаче понеже четох колко е деликатна тая платка, как може да се повреди и си викам няма да се справя, ще я дам на професионалист да я направи...а те ми я насраха. Винаги съм казвал, че нещата трябва да се правят както трябва и от това ми е най-кофти, че тази платка трябваше да изглежда перфектно единствената разлика трябваше да е малко по-големия черен транзизстор, а не както в момента платката прилича на гъз! Отплеснах се ама...
    ....света не свършва с тая тъпа помпа, в мобилето има десетки коли на части с тоя мотор и се надявам лесно ще намеря помпа. А доколкото знам при опелите не се налага препрограмиране, докато при BMW-та е задължително. Не ми е 100% сигурна информацията за опелите, но мисля че го четох някъде това. А и разбира се зависи как са свалили помпата от колата и най-добре да намеря кола, от която сам да си сваля помпата и да си спестя много работа и главоболия при монтажа.
    А иначе понеже тази помпа е вече прежалена все пак си поиграх с електропроводимото лепило. Взех го от Конрад 13лв пише, че е сребърен лак или нещо от сорта, на немски е.
    Сложих първо един тънък слой върху пъпката, за която беше захваната площадката. После сложих проводника и го залях с лепилото, изчаках да изсъхне и сложих още един слой, като след всеки слой проверявах за проводимост. Изчаках и третия слой да изсъхне и го залях с топло лепило и после с силикон останалите връзки. Обиколих поне 10 магазина и две фирми за платки да питам откъде да си взема гела, с който е покрита платката - никъде не бяха виждали или чували за подобно нещо...общо взето...нещата са много общо взето...
    Така 6 часа след "капсуловането" все още има проводимост, ще видим утре....снимки няма да има по обясними причини - СРАМ ме е да покажа на какво прилича единия ъгъл на платката...
    Надявам се не съм ви отегчил - утре ще направя едно последно включване да кажа дали има проводимост това лепило и...че няма да запали няма...а и това лепило изобщо не е лепило...то си е некъв лак не знам що му викат лепило и аз се подведох, май със свойства на лепило е само електропроводимия бизон в Бриколаж.

    Коментар


    • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

      Първоначално публикуван от Joro_Paveto Преглед на мнение
      Хаха колега ти излезна нещо като пророк...не мога да повярвам какво се случи - след като часове наред търпеливо отварях пластмасовия капак, после чистих силикона, с който беше запечатан, почистих и гела от местата за спояване - капака свалих цял, даже няма нащърбено от отверка, по гела върху платката нямаше и прашинка в следствие на почистването, събрах отстранения гел от местата за спояване - се случи най-уажстното - отлепиха ми площадката на гейта...
      ...да се бях опитал сам да си я направя и да я прееба нямаше да ме е толкова яд...поне аз щях да съм преебал нещата. Намерих връзки във фирма, която се занимава с производство и насищане на платки и хората казаха "нема проблем"...а в момента усещам проблема отзад и е много голям
      Та внимавайте как дърпате запоените за площадките проводници или по-точно изобщо не ги дърпайте!
      Моля без храна...няма смисъл от нея - тя работата е свършена и те така
      Каква е колата? Купуваш една пре..бана електроника от същата кола и си я оправяш.На нова псг5 не се хвърляй, цифра е, а и трябва да се програмира.Трябва да се занимаваш с мошениците от "супер дизел" за тая работа, което не ти го препоръчвам.
      В момента търся вариянти за препрограмиране на псг5.Да видим какво ще стане.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

        Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
        Каква е колата? Купуваш една пре..бана електроника от същата кола и си я оправяш.На нова псг5 не се хвърляй, цифра е,
        Мисля за втора употреба, нова помпа струва точно 1.5 повече от цената, на която взех колата и като се сложи и препрограмирането... Иначе става дума за X17DTL мотор на Астра 1998г. Взех я точно заради развалената помпа и добрата цена, е и има още малко кусури отвън, за да не скучая
        Помпата се води VP29 аксиална, няма много инфо за тия помпи, предполагам щот колата е 68к.с. и по принцип не се карат много. Предимно в Англия, че там нали са с по-особени данъци и застраховки. Но се повреждат по същия начин като 44...единия алуминиев проводник се беше малко стопил Само трябва да проверя това с препрограмирането на втора употреба помпата.

        Коментар


        • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

          Имам един въпрос - какво трябва да е съпротивлението на магнитния клапан понеже имам 2 помпи и на двете е около 8ома и след смяна на транзистор или изгаря транзистора или хваща грешка П1630?

          Коментар


          • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

            По малко от 1ом
            Милен Иванов
            БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
            0887771559, Пловдив

            Коментар


            • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

              Първоначално публикуван от Joro_Paveto Преглед на мнение
              Мисля за втора употреба, нова помпа струва точно 1.5 повече от цената, на която взех колата и като се сложи и препрограмирането... Иначе става дума за X17DTL мотор на Астра 1998г. Взех я точно заради развалената помпа и добрата цена, е и има още малко кусури отвън, за да не скучая
              Помпата се води VP29 аксиална, няма много инфо за тия помпи, предполагам щот колата е 68к.с. и по принцип не се карат много. Предимно в Англия, че там нали са с по-особени данъци и застраховки. Но се повреждат по същия начин като 44...единия алуминиев проводник се беше малко стопил Само трябва да проверя това с препрограмирането на втора употреба помпата.
              нищо не се препрограмира само слагаш и палиш ако е здрава

              Коментар


              • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                Първоначално публикуван от Joro_Paveto Преглед на мнение
                Мисля за втора употреба, нова помпа струва точно 1.5 повече от цената, на която взех колата и като се сложи и препрограмирането... Иначе става дума за X17DTL мотор на Астра 1998г. Взех я точно заради развалената помпа и добрата цена, е и има още малко кусури отвън, за да не скучая
                Помпата се води VP29 аксиална, няма много инфо за тия помпи, предполагам щот колата е 68к.с. и по принцип не се карат много. Предимно в Англия, че там нали са с по-особени данъци и застраховки. Но се повреждат по същия начин като 44...единия алуминиев проводник се беше малко стопил Само трябва да проверя това с препрограмирането на втора употреба помпата.
                от ebay.co.uk може да се вземе на може би най-добра цена. Аз си внесох една VE, механична. Сега я чакам да дойде. Взех я, за да я човъркам и разглеждам. Ще ми излезе около 200лв с транспорта, а не е слагана никога - още си е с тапите.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                  Развитието от днес, сутринта наново замерих помпата, най-вече къси съединения и дали "издялканата" ми площадка все още контактува с гейта на транзистора. Всичко беше ОК. Качих помпата на колата и започнаха жалките опити да я запаля. За съжаление не успях да я обезвъдуша правилно. Извадих маркуча от филтъра, който отива към помпата и започнах да наливам оттам, за съжаление не можах да намеря помпа, а тази от ладата си е на ладата, с такава ставало най-лесно.
                  Отвих малко тръбичките към инжекторите и започна едно лудо въртене на отрязъци от по 10сек, за да не прееба и стартера. Пробвах 10-тина пъти и се отказах. От тръбичките така и не потече гориво. На инжекторите има едни маркучи, за обратната нафта, последния го наврях в шишето с нафта и докато въртях от него излизаше нафта. Ама това само значи, че вътре явно механично помпата работи и смуче гориво, но не качва към инжекторите. След това отворих пак електорнния блок и транзисторът беше здрав, гейта правеше контакт с импровизираната ми площадка. Докато въртях чек енджин лампичката не светеше, но като започваше да пада напрежението на акумулатора светваше. Аз се предадох в понеделник, ще я закараме в сервиз да я обезвъздушат правилно, да изчистят компютъра и да пробват да я запалят с нашата помпа. При всички положения помпата ще се смени дори и да запали, тъй като не можем да рискуваме с така захванат гейт на транзисторът. Може би трябваше да съм по-упорит с въртенето ама реших да не рискувам.

                  Коментар


                  • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                    Колеги моля за помощ, вече се побърках - колата е АСТРА 2.0di - транзистора беше изгорял. Смених го и при опит за палене след 1-2 въртене на стартер лампата светва. Грешката която записва е P1630 която е свързана с клапана ( а самият клапан е 0.2ома). При замерване на транзистора между гейта и сорса има късо съпротивление. Сменям транзистора с след 1-2 въртенета и той изгаря и светва лампата?

                    Коментар


                    • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                      http://www.goodmart.com/products/1108895.htm

                      Това може да се използва за запояване на алуминиевите крачета от платката.Идеята е те да се използват, а не да се отлепват от подложката и да се пробва там да се запоява.Със тази паста те се запояват директно към крачетата на новия транзистор.
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                        Първоначално публикуван от coulthard123 Преглед на мнение
                        Колеги моля за помощ, вече се побърках - колата е АСТРА 2.0di - транзистора беше изгорял. Смених го и при опит за палене след 1-2 въртене на стартер лампата светва. Грешката която записва е P1630 която е свързана с клапана ( а самият клапан е 0.2ома). При замерване на транзистора между гейта и сорса има късо съпротивление. Сменям транзистора с след 1-2 въртенета и той изгаря и светва лампата?
                        Така както го описваш, неподходящ транзистор, неподходящо охлаждане на транзистора, окъсил клапан.А може и да са в комбинация.Поне това се сещам в момента.
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                          Окасил клапан 0.8 ом е
                          Милен Иванов
                          БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                          0887771559, Пловдив

                          Коментар


                          • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                            Ами както казах клапана е 0.2ома, а за транзистори ползвам 3205, 3705; 44Н и ефекта е все един и същ. Транзистора го слагам на капака на помпата като му изолирам дрейна чрез силиконова подложка?

                            Коментар


                            • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                              Първоначално публикуван от coulthard123 Преглед на мнение
                              Ами както казах клапана е 0.2ома, а за транзистори ползвам 3205, 3705; 44Н и ефекта е все един и същ. Транзистора го слагам на капака на помпата като му изолирам дрейна чрез силиконова подложка?
                              кажи кой номер е клапана да ти дам един.

                              Коментар


                              • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                                Първоначално публикуван от wmb Преглед на мнение
                                кажи кой номер е клапана да ти дам един.
                                клапан имам, да пробвам ли смяна?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X