Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

    Първоначално публикуван от jorflash Преглед на мнение
    Да , ако някой може да помогне с такъв клапан ,ще е чудесно , още не сме намерили , а оригиналния е прецакан в един от сервизите ,казаха , че намотката била опечена и са го изследвали разрушително и трябва да закупим годен , макар и употребяван .Колата я запалихме с чужд , назаем взет само .
    Какво му е сложното на тоя клапан, че да не може да се пренавие? Я бегом в работилницата за електромотори!

    Коментар


    • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Какво му е сложното на тоя клапан, че да не може да се пренавие? Я бегом в работилницата за електромотори!
      Залят е със смола!

      Коментар


      • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

        Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
        Залят е със смола!
        ...също като всички електромотори, стартери, генератори, релета и високоговорители.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          ...също като всички електромотори, стартери, генератори, релета и високоговорители.
          Да, но за да стигнеш до намотките трябва да счупиш корпуса!

          Ето как изглежда въпросния клапан.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от Ясен; 15-03-10, 23:28.

          Коментар


          • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

            Първоначално публикуван от milennyc Преглед на мнение
            Дам различни са за различните модели автомобили. Различна е дължината на плунжера
            Плунжера не ме касае. Него няма да го пипам. Плунжерното тяло си седи на помпата. Искам да опитам нещо с тия клапанчета. В тях плунжер не знам да има. Има пружинка и клапан.

            Не изключвам да има разлики между различните двигатели. Конкретно - за това в подписа ми е. За него не се продават като резервна част. Дори си нямат номер. За по-стария модел - да. Купил съм пружинки, за да ги сменя евентуално. Въпроса е ако има нещо повече от пружинките като дефект, да мога да гледам и сравнявам.

            Тив клапанчета са основно 3 вида. От тях 2 са за предкамерно впръскване, и един - за директно. Като махна мойте, ще се види какви са, но предполагам са от най-простия вид.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

              Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
              Да, но за да стигнеш до намотките трябва да счупиш корпуса!

              Ето как изглежда въпросния клапан.
              Ако е внимателно счупен, има варианти. Ако просто е смазан с чука, ...

              Коментар


              • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Плунжера не ме касае. Него няма да го пипам. Плунжерното тяло си седи на помпата. Искам да опитам нещо с тия клапанчета. В тях плунжер не знам да има. Има пружинка и клапан.

                Не изключвам да има разлики между различните двигатели. Конкретно - за това в подписа ми е. За него не се продават като резервна част. Дори си нямат номер. За по-стария модел - да. Купил съм пружинки, за да ги сменя евентуално. Въпроса е ако има нещо повече от пружинките като дефект, да мога да гледам и сравнявам.

                Тив клапанчета са основно 3 вида. От тях 2 са за предкамерно впръскване, и един - за директно. Като махна мойте, ще се види какви са, но предполагам са от най-простия вид.
                Клапана за горивото е различен за Тираното не знам кой ще ти е необходим, различават се по "скосеното" за поставянето му в помпата, на вид еднакви ама дефакто не.
                Милен Иванов
                БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                0887771559, Пловдив

                Коментар


                • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                  Първоначално публикуван от milennyc Преглед на мнение
                  Клапана за горивото е различен за Тираното не знам кой ще ти е необходим, различават се по "скосеното" за поставянето му в помпата, на вид еднакви ама дефакто не.
                  Еми като ги махна ще сравнявам.

                  Принципно за всичко де е NISSAN с такава помпа, клапаните са еднакви, дори и по номера. Вярно че има два номера на държача - за BOSCH и за ZEXEL, но самото клапанче вътре е еднакво.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                    Първоначално публикуван от jorflash Преглед на мнение
                    Да , ако някой може да помогне с такъв клапан ,ще е чудесно , още не сме намерили , а оригиналния е прецакан в един от сервизите ,казаха , че намотката била опечена и са го изследвали разрушително и трябва да закупим годен , макар и употребяван .Колата я запалихме с чужд , назаем взет само .
                    Аз имам няколко.Дай номер на клапана(пише го на него)
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                      Здравейте колеги, утре ми предстои да затварям EDC блока на моята помпа. Искам да възстановя премахнатото покритие от мястото на спойките със същото или подобно вещество.
                      Имате ли идея дали изобщо на пазара се предлага подобен материал, не знам как да го нарека - гел, силикон или паста?
                      С обикновен силикон не ми се вижда много добре тъй като стяга прекалено здраво и не знам дали ще има ефект. Затова искам да намеря същия или подобен материал за да си залея тази малка оголена част.
                      Търся от два дни по нета за фирма или магази, който да предлага подобно нещо, но открих само това:
                      http://www.freckles.bg/bg/store/ael_fsc400_900.html
                      Утре ще отида отида и до няколко магазина за ел. компоненти да питам там, ще питам и в фирмата, в която ще ми запоят новия транзситор тъй като те се занимават с производството на печатни платки, но ви питам и вас тъй като много вече са ремонтирали тези помпи и им се е налагало да предпазват спойките.

                      Коментар


                      • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                        Първо си пробвай помпата дали е ОК...... после го мисли и не влизай чак в такива подробности..... може да сложиш силикон само на местата на запойката внимателно и тва е
                        Милен Иванов
                        БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                        0887771559, Пловдив

                        Коментар


                        • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                          Първоначално публикуван от milennyc Преглед на мнение
                          Първо си пробвай помпата дали е ОК...... после го мисли и не влизай чак в такива подробности..... може да сложиш силикон само на местата на запойката внимателно и тва е
                          Хаха колега ти излезна нещо като пророк...не мога да повярвам какво се случи - след като часове наред търпеливо отварях пластмасовия капак, после чистих силикона, с който беше запечатан, почистих и гела от местата за спояване - капака свалих цял, даже няма нащърбено от отверка, по гела върху платката нямаше и прашинка в следствие на почистването, събрах отстранения гел от местата за спояване - се случи най-уажстното - отлепиха ми площадката на гейта...
                          ...да се бях опитал сам да си я направя и да я прееба нямаше да ме е толкова яд...поне аз щях да съм преебал нещата. Намерих връзки във фирма, която се занимава с производство и насищане на платки и хората казаха "нема проблем"...а в момента усещам проблема отзад и е много голям
                          Та внимавайте как дърпате запоените за площадките проводници или по-точно изобщо не ги дърпайте!
                          Моля без храна...няма смисъл от нея - тя работата е свършена и те така

                          Коментар


                          • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                            Който го е страх от мечки не ходи в гората.... Тук сме за да споделяме и да си помагаме, ама мн хора не разбират че това не е толкова лесно. И за това това нещо си има цена и човека който го прави си носи някаква доза отговорност.

                            п.п. Мн кофти колега ел. блока си замина и сега си за нов ел. блок + програмиране и цената стана 1400лв.
                            Милен Иванов
                            БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                            0887771559, Пловдив

                            Коментар


                            • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                              Първоначално публикуван от Joro_Paveto Преглед на мнение
                              отлепиха ми площадката на гейта...
                              Сигурно може да се оправи, с малко повече ювелирна работа.

                              Коментар


                              • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                                Не е заминал блока още може да се направи, а от каква кола е тази ел. капачка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X