Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

    Какво да питам за клапаните? И аз незнам какво да е питането, защото си мисля че няма да си ремонтирам сам моето ГНП. Знам за клапана, че има съпротивление около 0,1-0,2 Ома, като е навит с проводник около 0,6мм и съдържа около 45-46 навивки. Почти е малко вероятно тези клапани да дефектират. Или бъркам? Кое е другото нещо което би накарало транзистора да дефектира, освен механичните задирания в ГНП-то?

    Коментар


    • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

      Първоначално публикуван от milennyc Преглед на мнение
      ...Тва което си дал не съм го пробвал нито виждал за свързване...
      Няма и да го видиш. На схемата няма нищо вярно. Саботаж някакъв...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

        И аз така си мисля че е саботаж.... това свързаване .

        Божо това което си написал е вярно, за клапана. Той на истина мн трудно дефектира. Скоро имах 2 коли на който нафтата замръзва при ниските температури.... и като иска да пали аванса примерно не излиза и подава по голям ток..... и така докато изгори транзистора.
        Милен Иванов
        БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
        0887771559, Пловдив

        Коментар


        • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

          Здравейте аз съм нов тук и ми е приятно да видя,че в България са останали много технически грамотни млади хора.Виждам ,че има вече спецове (като Милен примерно ) по тази помпа нека споделят как може да се предотвратят проблеми с нея,какво точно е мори жегите,замръзването или водта в горивото все пак мисля ,че доброто подържане и добра профилактика може да спомогне за по-дълък живот.

          Коментар


          • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

            Мерси колега ама просто мога да ги правя чак да съм спец невиждан .... Винаги мога да дам едно рамо на колега закъсал.... в буквалния смисъл
            Как да се пази помпата добавки, да не се кара с черна нафта. Аз лично на 60л нафта слагам 2-3 бензин. Но помпата си има механично стареене и това няма как да се избегне
            Милен Иванов
            БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
            0887771559, Пловдив

            Коментар


            • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

              Е то ,че обрахме старите коли на старите европейци си е факт...но какво да се прави сиромаси хора сме българите а все пак и ние искаме да живеем като европейци.Аз все пак съм ти записъл тел.номер(за всеки случай като се надвам да не потрябва де) но ако се наложи надявам се да помогнеш срещу заплащане разбира се аз съм техник но предпочитам да платя на човек който поне малко вече е натрупал опит отколкото да експирементирам...

              Коментар


              • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                Здравейте, как сте
                Тая тема бая се разрастнала
                Прикачени файлове
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                  Още нещо много полезно според мен.
                  Пия бира (майтап)

                  To attach the new transistor to the aluminium body I´ve used silver loaded epoxy from RS. It holds well and transfers heat away from the component.

                  Next week I´m going to test how IRLR2905PBF will work as a replacement part.

                  Hope that it would work.

                  EDIT: The silver loaded epoxy also conducts electricity very well when it has dried, so you can use it for bonding the gate and source pins to the pcb.
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                    Оригиналният транзистор използван във VP44

                    FDB44n25
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                      А някой замислял ли се е че там са 2 транзистора и след смяната на изгорелия другия не сработва с новия т.е те са с различни параметри на усилване . Все съм се чудил дали да не сменя 2-та. Все пак тва си е вид "стапало"
                      Милен Иванов
                      БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                      0887771559, Пловдив

                      Коментар


                      • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                        Зависи какво е стъпалото. Предполагам тия транзистори работят в режим ключ, вероятно някаква форма на PWM модулация. В тоя случай няма никакво значение. А дори и да са в аналогов режим на усилване, за да си влиаят по някакъв начин, трябва да са в едно и също стъпало, а дори и тогава обратната връзка (аналогово стъпало с такива MOSFET-и без обратна връзка не мисля че е приложимо в случая) би компенсирала разликите, освен ако топологията не е съпед изчекната.

                        Ама, няма значение. Тия транзистори работят в ключов режим, и при тия честоти имат значение единствено загубите в тях.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                          Първоначално публикуван от milennyc Преглед на мнение
                          А някой замислял ли се е че там са 2 транзистора и след смяната на изгорелия другия не сработва с новия т.е те са с различни параметри на усилване . Все съм се чудил дали да не сменя 2-та. Все пак тва си е вид "стапало"
                          Не, защото не е необходимо. Транзисторите са във различни вериги и няма какво да "се сработват". Освен всичко друго, дори и визуално не да еднакви.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                            Извинявам се за отклонението но с цел превенция на помпата разбрах ,че се слагал някакв датчик за налягане на горивото преди помпата даже си бил разработка на БОШ.Някой запознат ли е какъв е този датчик,колко струва и откаде може да се купи ?

                            Коментар


                            • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                              Първоначално публикуван от bojo06 Преглед на мнение
                              Още едно нагледно помагало за мястото на спойките и вида на транзистора. И от двата поста е видно че транзистора трябва да е вътре в ел. блок.
                              А колегата Милен ако е благосклонен може малко да даде рамо, конкретно за проверката на електромагнитните клапани.
                              този варянт сигорен лие

                              Коментар


                              • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                                Първоначално публикуван от kiki.t
                                Аз мисля че това със стрелките дето съм дал е напълно разбираемо.
                                Кажи все-пак какво не е ясно.
                                А за английския, копираш текста, отваряш в нета един преводач и си готов.
                                Не е ясно на хората от какво гори този транзистор защо не казвате или все пак требва да се искара някой лев.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X