Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

    Тя че пали пали.... ама как ще върви вече майстора ще гледа
    Милен Иванов
    БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
    0887771559, Пловдив

    Коментар


    • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

      Момчета здравейте,
      От две седмици ходя по майстори заради въпросната гнп.
      Имам един въпрос - за да се види какъв точно е проблема в електронния блок на помпата трябва ли да се отвори или с компютър може да се види без да е нужно да се отваря, вече не знам на кои майстори да вярвам. Последно я гледаха с един компютър, който показва, че е електронния блок, след което ми каза, че ще трябва да я види и с друг компютър за да каже какво точно е изгоряло. И на края се оказа, че трябвало да я отвори за да види какво е за смяна по този блок.
      Не знам какво точно трябва да направя и към кой да се обърна.
      Ако може да помогнте ще съм ви благодарна.
      Поздрави

      Коментар


      • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

        смених помпата на Ровър45 2.0 tdi не палещ с такава от работещ Ровър.Пак не успях да запаля. Някаква идея?

        Коментар


        • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

          забравих да кажа, че грешката която дава е с номер 59, каквото и да значи това ......

          Коментар


          • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

            Първоначално публикуван от titi 12 Преглед на мнение
            забравих да кажа, че грешката която дава е с номер 59, каквото и да значи това ......
            До колкото се сещам ...... 59 е ... Начало на впръскване ....
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

              Първоначално публикуван от titi 12 Преглед на мнение
              Момчета здравейте,
              От две седмици ходя по майстори заради въпросната гнп.
              Имам един въпрос - за да се види какъв точно е проблема в електронния блок на помпата трябва ли да се отвори или с компютър може да се види без да е нужно да се отваря, вече не знам на кои майстори да вярвам. Последно я гледаха с един компютър, който показва, че е електронния блок, след което ми каза, че ще трябва да я види и с друг компютър за да каже какво точно е изгоряло. И на края се оказа, че трябвало да я отвори за да види какво е за смяна по този блок.
              Не знам какво точно трябва да направя и към кой да се обърна.
              Ако може да помогнте ще съм ви благодарна.
              Поздрави
              Първо се гледа през OBD буксата какво дава.След това се прочита директно помпата.При съмнение за изгоряло стъпало, трябва да се отвори електрониката и да се погледне вътре.
              Има още доста неща които трябва се прегледат.Каква е колата ??
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                Опел Астра 2 (полицейските), 99г

                Коментар


                • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                  кой от вас е ремонтирал такива помпи и толкова ли е сложен ремонта, че взимат такива луди пари за това?

                  Коментар


                  • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                    Първоначално публикуван от titi 12 Преглед на мнение
                    кой от вас е ремонтирал такива помпи и толкова ли е сложен ремонта, че взимат такива луди пари за това?
                    Нищо не е чак толкоз сложно, стига да знаеш как да го направиш. Просто тия хора са малко, новите помпи - скъпи, и съответно цената за ремонт - също. А и не се скихват чак толкова често, колкото ти се струва от тая тема.

                    На мен лично ми е по-интересно какви толкоз са предимствата на тая помпа пред VE с електрическо управление, та се ползва толкова масово.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                      Не знам какви са предимствата, но знам, че ремонта им излиза много скъпо или поне по местата, които съм ходила до сега това излиза ... няма ли някой, който са му правили ремонт на такава помпа на достъпни цени и е доволен, ако има моля кажете, много нерви ще спестите на хората и пари също ......

                      Коментар


                      • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                        Първоначално публикуван от bano Преглед на мнение
                        смених помпата на Ровър45 2.0 tdi не палещ с такава от работещ Ровър.Пак не успях да запаля. Някаква идея?
                        Как разбра че е работеща? Казаха ти или ти я изкара от кола кото я запали и после извади помпата? А помпата ако работи лесно се разбира... особено с паленето. А това после как върви е въпрос на майстор. Но трябва да запали ако ел. блока е ОК
                        Милен Иванов
                        БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                        0887771559, Пловдив

                        Коментар


                        • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                          Първоначално публикуван от titi 12 Преглед на мнение
                          Не знам какви са предимствата, но знам, че ремонта им излиза много скъпо или поне по местата, които съм ходила до сега това излиза ... няма ли някой, който са му правили ремонт на такава помпа на достъпни цени и е доволен, ако има моля кажете, много нерви ще спестите на хората и пари също ......
                          Ами сигурно има.............
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                            Първоначално публикуван от titi 12 Преглед на мнение
                            кой от вас е ремонтирал такива помпи и толкова ли е сложен ремонта, че взимат такива луди пари за това?
                            Въпроса е много общ. Цената на ремонта е в зависимост от това какъв е проблема в помпата(а може и извън нея).В зависимост от това, цената може да варира от примерно 250лв., до над 1500лв.
                            ПЪРВО трябва ТОЧНО да се установи проблема
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                              joro paveto #220 -Не помня в кой от форумите , но вече съм го писал - http://www.makeuppro-online.com/prod...t_id=132Dragon Skin Силиконов Каутчук Q 1 + Slacker 1 Допълнение към Dragonskin и Ecoflex kiki.t -#227 "Каква е колата? Купуваш една пре..бана електроника от същата кола и си я оправяш.На нова псг5 не се хвърляй, цифра е, а и трябва да се програмира.Трябва да се занимаваш с мошениците от "супер дизел" за тая работа, което не ти го препоръчвам.В момента търся вариянти за препрограмиране на псг5.Да видим какво ще стане." Tова с друга електроника е СУПЕР компромисен вариант при крайно необходима безисходица , пряко свързан с идеята ти за препрограмиране.За сега стенда на бош а и SIS-а /който забелязах , че не обичаш да четеш / не поддържат функцията "препрограмиране" ,а само програмиране на основната памет и допълване на паметта за "динамични корекции" която е ограничена като размер / без възможност за изтриване/.Та на предишният въпрос: защо според теб има отделна памет в която се записват стойности на аванс и количества при различни обороти ? Според мен защото механиката на тази помпа е ' безумно ' здрава и НЕпрецизна ,а електрониката компенсира това .Факт който мнозина не могат или не желаят да признаят.toni33 #253 - Тони Тодоров с нисан алмера тъмно син. Кошмар в живота ми / не Тони , а колата му/ .Не обичам да се оправдавам (с "криви" ракети) за това ще спомена само ,че му предложих да му върна парите за ремонта ... от там на татък резила си е мой.

                              Коментар


                              • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                                Въпроса е много общ. Цената на ремонта е в зависимост от това какъв е проблема в помпата(а може и извън нея).В зависимост от това, цената може да варира от примерно 250лв., до над 1500лв.
                                ПЪРВО трябва ТОЧНО да се установи проблема

                                Може би аз не съм попаднала на точния майстор ...... за съжаление

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X