Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

    Първоначално публикуван от tonny33 Преглед на мнение
    Здравейте,
    Регистрирах се в този форум само, за да споделя горчивия си опит и защото не пожелавам на никого да мине по моя път. Идеята на човека отворил темата е похвална, но на мен лично не ми помогна - а напротив.
    На 15.07.2009 г. нисана ми - алмера 2.2 дизел изгасна и не искаше да запали. Веднага го закарах на диагностика в супер дизел на околовръстното - казаха, че е ГНП цена 1700 - 1800 лв. Платих им 50лв. за диагностиката и го закарах в сервиза на нисан Митвас в дружба - обявиха ми същата цена и ми взеха 40 лв. за диагностика. Отказах се и от там, защото това са много пари за мен, а и колата ми не струва повече от 5000 лв. цялата.
    Видях този форум и много се зарадвах. Веднага се обадих на s.grigorov, който тогава имаше обявен тел.Той ми обясни, че мой майстори трябва да свалят електронната платка и да му я занеса в обеля - 150 лв. сваляне и качване. Моите майстори скъсаха някакъв лентов датчик при свалянето, въпреки че s.grigorov предупреди да внимават - цена 180 лв. Занесох му платката и след около седмица ми се обади, че е готова - 250 лв. за услугата. Уточнявам, че той е първият майстор на който я закарах - човека звучи много компетентно, не само във форума, но и наживо.Моите майстори я монтираха и колата запали, но това не беше същата кола - никаква мощност, не може да тръгне, пали след дълго въртене на стартера и не може дори да се изфорсира, камо ли да върви.Обадих му се, той каза дай я в мой сервиз в Обеля - стоя от края на август до края на октомври - човека много пътува в провинцията. Накрая ми каза, че повече нищо не може да направи - за пръв път му се случвало подобно нещо и не знае какво е, но не е помпата.
    Закарах я при друг специалист в надежда - обясни ми, че дебитомера бил изгорял и трябва да се смени - 170 лв. + 100 за работа. Наистина след смяната колата леко се подобри - върви малко повече, но въобще не както беше, но отново много трудно пали и почти няма мощност. Съмняваха се да не би да е сваляна самата механика и да не е зацепена правилно, но се оказа, че не е - 50лв. за проверката.
    Накрая обиколих всички дизел в сервизи в София и общо взето ми обясниха, че е помпата и че след подобна интервенция колата никога не върви по същия начен. Мисля, че е коректно всички подобни майктори като s.grigorov да предупреждават хората - ще ти струва 250 лв., но колата няма да е същата и всеки да си прецени. Пиша това, защото не видях никой във форум от правещите тези помпи да признава този проблем. Ако знаех, че това ще е резултата от ремонта - 8 месеца и един куп пари и накрая колата върви като спъната щях веднага да отида в "скъпите"сервизи. Неразбирам от двигатели и не искам да обидя някой, може да има хора които успешно да оправят тези помпи, но при мен беше катастрофа.
    Аз като човека отворил темата, какво вина имам че въпросният господин не е сложил правилния транзистор? Или че датчика за количеството е частично окъсил?Или че буталото на авансатора блокира и колата не работи като хората? И все в тоя дух??
    ПЪРВО трябва повредата правилно да се диагностицираВ менюто на ктс-а ми, като влезна в диагностика на ел.блок псг5, има над 20 вероятни грешки и комбинаций от тях.Освен механичен проблем в помпата, проблем с клапаните управлявани от нея, проблем с механичния авансатор, има още възможни проблеми:
    -повреда на температурния сензор в псг5
    -неполучен или изкривен сигнал постъпващ в псг5 от ЕКУ-то
    -повреда в can-bus връзката между псг5 и ЕКУ
    -повреда в процесора или паметта на псг5, при селф теста модула го установява и не подава гориво
    -на някой автомобили се подава мониторен сигнал от ЕКУ до псг5.Ако той липсва или е изкривен, колата не пали.
    -При повреда в ЕКУ(или окъсяване на кабелния сноп)може да се подава изключващ сигнал до псг5-колата не пали.
    При някой повреди или комбнаций от тях, колата пали но е в авариен режим, с намалена мощност.
    За установяване на много от описаните проблеми, трябва освен правилна диагностика и осцилоскоп и тн.Така набързо НЕ СТАВА.
    Така че си намерете първо някой да ви постави правилната диагноза.
    Ако няма кой, пищете ЛС ако е в района на София.Телефони не мога да оставям тука и да се рекламирам-против правилата на форума е
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
      Да, .... ама в в скъпите сервизи ти взимат 1800 лв. издават ти фактура и ти дават минимум една година гаранция ......
      Най-важното в случая е, че колата ще си върви както е било .....

      А сега ..... осем месеца без кола и доста пари назад и ...... нищо .....

      Не защитавам никого ..... само канстатирам факти.
      Коега, и е така, и не е ...........
      Супер дизел-сменят напълно работеща и безпроблемна горна част на помпа(със соленоида) на ауди 1.9 тди.Цена за услугата-800лв.Естествено проблема не се оправя.Какво се оказа-зацапан със стружки от двумасовия маховик датчик на коляновия вал.Изчистихме го и колата се оправи.Човека обаче е -800лв. за тоя де клати гората.
      Мога още доста такива примери да дам
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

        Не искам да се отклоняваме от идеята на тази тема..... ама скъпите сервизи взимат пари но това не значи че ще е качественно. В смисъл ако един скъп севриз обърка нешо губи само този клиент.... сервиза си има име и той работи за него. Ама малкия мйстор не може да си позволи лоша репутация. Това че някой колега се е издънил не значи всички сме така. Кофти за колегата напатил си.... аз мисля че даже се чухме с него преди време....
        Милен Иванов
        БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
        0887771559, Пловдив

        Коментар


        • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

          Първоначално публикуван от milennyc Преглед на мнение
          Не искам да се отклоняваме от идеята на тази тема..... ама скъпите сервизи взимат пари но това не значи че ще е качественно. В смисъл ако един скъп севриз обърка нешо губи само този клиент.... сервиза си има име и той работи за него. Ама малкия мйстор не може да си позволи лоша репутация. Това че някой колега се е издънил не значи всички сме така. Кофти за колегата напатил си.... аз мисля че даже се чухме с него преди време....
          И малките са....

          Как ти се струва предложение от такъв уж известен "малък" майстор че проблем на помпа се решава с монтиране на обратен клапан на входящата нафта, срещу сума от 50 лева, при положение че същия клапан струва в магазина 20?

          Тааа, нито е така, нито е иначе. Гадното е че често и късмета влиза в уравнението, дори да ходиш при свой човек. И аз съм вършил услуги на приятели, които после са ми излизали през носа. И резултата не е от мърлявщина или нежелание, а просто от стечение на обстоятелствата.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

            Много ти е скъп клапана аз ги намирам 8-10-12лв. според ф-то . Идеята която ми беше тук че скъпия оторизиран сервиз не решава винаги проблема докрай. ПО други форуми така яко плюят Супер дизел че нямам думи. Ремонти по 3000лв. и пак нищо(говоря за БМВ). Но сервиза си има име, техника.... и печели.
            Милен Иванов
            БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
            0887771559, Пловдив

            Коментар


            • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
              Аз като човека отворил темата, какво вина имам че въпросният господин не е сложил правилния транзистор? Или че датчика за количеството е частично окъсил?Или че буталото на авансатора блокира и колата не работи като хората? И все в тоя дух??
              ПЪРВО трябва повредата правилно да се диагностицираВ менюто на ктс-а ми, като влезна в диагностика на ел.блок псг5, има над 20 вероятни грешки и комбинаций от тях.Освен механичен проблем в помпата, проблем с клапаните управлявани от нея, проблем с механичния авансатор, има още възможни проблеми:
              -повреда на температурния сензор в псг5
              -неполучен или изкривен сигнал постъпващ в псг5 от ЕКУ-то
              -повреда в can-bus връзката между псг5 и ЕКУ
              -повреда в процесора или паметта на псг5, при селф теста модула го установява и не подава гориво
              -на някой автомобили се подава мониторен сигнал от ЕКУ до псг5.Ако той липсва или е изкривен, колата не пали.
              -При повреда в ЕКУ(или окъсяване на кабелния сноп)може да се подава изключващ сигнал до псг5-колата не пали.
              При някой повреди или комбнаций от тях, колата пали но е в авариен режим, с намалена мощност.
              За установяване на много от описаните проблеми, трябва освен правилна диагностика и осцилоскоп и тн.Така набързо НЕ СТАВА.
              Така че си намерете първо някой да ви постави правилната диагноза.
              Ако няма кой, пищете ЛС ако е в района на София.Телефони не мога да оставям тука и да се рекламирам-против правилата на форума е

              Никога не съм казвал, че Вие имате вина. Напртив, виждам, че искате да помогнете, защото наистина цени по 1800 -2000 лв. за кола, която струва цялата 5000 лв. са абсурдни. Упрекът ми никога не е бил към Вас, просто искам да предупредя други с моя проблем, че има и такъв вариант и най-вече въпросните майстори да казват истината докрай и според мен да им се плаща само когато на 100% всичко е ок, защото в моя случай си платих всичко, а сега не занм какво да правя с колата. Ако някой може да ми даде съвет ще съм много благодарен.

              Не знам как да Ви пиша на лична - от 3 часа съм регистриран иначе бих го направил веднага - от София съм.
              Последно редактирано от tonny33; 24-03-10, 18:25.

              Коментар


              • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                Да, .... ама в в скъпите сервизи ти взимат 1800 лв. издават ти фактура и ти дават минимум една година гаранция ......
                Най-важното в случая е, че колата ще си върви както е било .....

                А сега ..... осем месеца без кола и доста пари назад и ...... нищо .....

                Не защитавам никого ..... само канстатирам факти.
                Разликата между голямият и малкият сервизи е тази , че Голямите сервизи работят служители, а в малките - майстори! Служителят само може да подменя частите с нови, работи със скъпа апаратура, понякога оправя проблема, а майсторът просто решава проблема и докато не гореши не мирясва. А до рекламации и гаранции в голямите сервизи - да, ама и с рекламация проблема си остава - служителите толкова могат!

                Коментар


                • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                  Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                  Разликата между голямият и малкият сервизи е тази , че Голямите сервизи работят служители, а в малките - майстори! Служителят само може да подменя частите с нови, работи със скъпа апаратура, понякога оправя проблема, а майсторът просто решава проблема и докато не гореши не мирясва. А до рекламации и гаранции в голямите сервизи - да, ама и с рекламация проблема си остава - служителите толкова могат!
                  Понякога "майсторите" и толкова не могат.

                  Не ме разбирай погрешно - не защитавам нито едните, нито другите. Просто истината е някъде по средата.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                    Първоначално публикуван от tonny33 Преглед на мнение
                    Не знам как да Ви пиша на лична - от 3 часа съм регистриран иначе бих го направил веднага - от София съм.
                    Правото на лични се придобива с утвърждаването ви тук и това е за добро. Допустимо е да оставите своя телефон, ако това не притеснява вас.

                    Коментар


                    • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                        Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                        а това какво значи?

                        Коментар


                        • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          а това какво значи?
                          Ами оставил съм си телефона и имената в подписа.Мисля че не противоречи на никакви правила на форума.Може и да бъркам де, ако е така, поправяй.
                          Последно редактирано от kiki.t; 24-03-10, 21:28.
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                            Ами оставил съм си телефона и имената в подписа.Мисля че не противоречи на никакви праила на форума.Може и да бъркам де, ако е така, поправяй.
                            Всичко е наред.

                            Коментар


                            • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                              Първоначално публикуван от milennyc Преглед на мнение
                              ..... Но сервиза си има име, техника.... и печели.
                              Лошото е, че когато някой за първи път се сблъска с проблем, разчита на рекламата и .... отива в Супер намсикво. И като му резнат главата и го оставят в изходна позиция започва да търси информация. А разликата между големия и малкия сервиз е никаква, ако няма квалифициран персонал. Обаче в интерес на истината съм виждал повече поразии направени от квартални всезнайковци, дето нямат един гаечен ключ като хората. И понякога скъпият ремонт излиза по-на сметка от ТНТМ-то. Просто има неща, дето като се скапят, се скапват безвъзвратно и кърпенето от тук-от там не спасява положението.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                                Първоначално публикуван от wmb Преглед на мнение
                                нищо не се препрограмира само слагаш и палиш ако е здрава
                                Намеих няколко помпи с моя номер 0470004003, обаче механикът от сервиза ми каза, че освен тоя номер трябвало да съвпада и номера на EDC блока, този който е под баркода на пластмасовата кутия, в която е платката. Писах на продавачите в Англия, но все пак да попитам ако тези цифри от баркода са различни с моята помпа дали пак ще запали колата или щом номера на корпуса съвпада не трябва да има проблем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X