Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

    Трябваше да си го сменил даже..... . Успех
    Милен Иванов
    БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
    0887771559, Пловдив

    Коментар


    • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

      Малко се забави моят приятел , днес донесе номера на помпата : 0470004003 .

      Коментар


      • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

        Смених клапана запалихх колата , но не се форсира повече от 2хил. оборота - какво следва?

        Коментар


        • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

          Пробвай с друг транзистор, качи я на диагностика гледай за градусите на впрускване. Пускай тестове на помпата.... по к-линия. Ако не става значи... транзистора не се отпушва напълно. Т.е проблем в ел. блока......
          Милен Иванов
          БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
          0887771559, Пловдив

          Коментар


          • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

            интересното е че транзистора отново е изгорял (има късо между сорса и дрейна), но не мога да разбера причината, възможно ли е да е механичен пробема, защото стария клапан беше се стопил вътре пластмасата?

            Коментар


            • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

              Здравейте хардуерни ентусиасти и аз захванах да правя едно VP44 та както и да е заплихме колата обаче остава грешка 01268 Fuel Quantity Adjuster която понякога успявам да я изчистя но след каот запля пак се записва и колата е в авариен режим, дали е нужно да се закачи директно помпата и с какъв интерфасе някои пишат с К-лине, кои са пиновете на псг5 за комуникация, може ли да се изчисти грешката с ваг-ком или някакъв друг софт без да се закача директно помпата.мерси

              Коментар


              • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                Първоначално публикуван от skiller_1 Преглед на мнение
                Здравейте хардуерни ентусиасти и аз захванах да правя едно VP44 та както и да е заплихме колата обаче остава грешка 01268 Fuel Quantity Adjuster която понякога успявам да я изчистя но след каот запля пак се записва и колата е в авариен режим, дали е нужно да се закачи директно помпата и с какъв интерфасе някои пишат с К-лине, кои са пиновете на псг5 за комуникация, може ли да се изчисти грешката с ваг-ком или някакъв друг софт без да се закача директно помпата.мерси
                Помпата директно трябва да я прочетеш.Някой път през диагностичната букса не дава грешка, а директно от помпата-дава.Пинове 6 и 7 са захранване, 9-К.Аз лично ги чета с ктс, ама гледам че има и други софтуери.Като прочетеш грешките, изтриваш и въртиш пак минимум 6 секунди.И гледаш пак какво излиза.
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                  Първоначално публикуван от skiller_1 Преглед на мнение
                  Здравейте хардуерни ентусиасти и аз захванах да правя едно VP44 та както и да е заплихме колата обаче остава грешка 01268 Fuel Quantity Adjuster която понякога успявам да я изчистя но след каот запля пак се записва и колата е в авариен режим, дали е нужно да се закачи директно помпата и с какъв интерфасе някои пишат с К-лине, кои са пиновете на псг5 за комуникация, може ли да се изчисти грешката с ваг-ком или някакъв друг софт без да се закача директно помпата.мерси
                  Може и с Uniscan на крачета 6, 7и 9.

                  Коментар


                  • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                    Колеги да попитам, всичко това за PSG5 ли се отнася и ако е да, то какви изненади може да се очакват от PSG16 и дали някой се е сблъсквал с проблем при тях. А може би не са минали 10 години и не са започнали и те с проблемите.

                    Коментар


                    • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                      Почти същите! По-трудно изгаря управляващия транзистор, но както и да е, проблемите са същите вследствие на износването на триещите части и липсата на резервни части за VP44. Даже PSG16 се ремонтира по-трудно..........

                      Коментар


                      • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                        Здр колеги успях да вържа помапата по к-лине с софта на денис изчиситх грешкато но след като запалих грешкато пак светна, мися да отписвам тая електроника може би има и друг дефект но нямам повече време да се занимавам, ако имате някакви предложения за тест или някакъв солушан може да опитам още нещо.

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от milennyc Преглед на мнение
                          Не съм на 100% сигурен но това е най истинския транзистор :http://www.irf.com/product-info/data...ta/ips1011.pdf

                          Моля за телефон или друг контакт за връзка, имам няколко въпроса и сериозен проблем с астричката

                          Момчета, много помагате на дамите, тръгнали да се разправят с майстори
                          Поздравления!
                          Последно редактирано от Ясен; 24-03-10, 14:23.

                          Коментар


                          • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                            Здравейте,
                            Регистрирах се в този форум само, за да споделя горчивия си опит и защото не пожелавам на никого да мине по моя път. Идеята на човека отворил темата е похвална, но на мен лично не ми помогна - а напротив.
                            На 15.07.2009 г. нисана ми - алмера 2.2 дизел изгасна и не искаше да запали. Веднага го закарах на диагностика в супер дизел на околовръстното - казаха, че е ГНП цена 1700 - 1800 лв. Платих им 50лв. за диагностиката и го закарах в сервиза на нисан Митвас в дружба - обявиха ми същата цена и ми взеха 40 лв. за диагностика. Отказах се и от там, защото това са много пари за мен, а и колата ми не струва повече от 5000 лв. цялата.
                            Видях този форум и много се зарадвах. Веднага се обадих на s.grigorov, който тогава имаше обявен тел.Той ми обясни, че мой майстори трябва да свалят електронната платка и да му я занеса в обеля - 150 лв. сваляне и качване. Моите майстори скъсаха някакъв лентов датчик при свалянето, въпреки че s.grigorov предупреди да внимават - цена 180 лв. Занесох му платката и след около седмица ми се обади, че е готова - 250 лв. за услугата. Уточнявам, че той е първият майстор на който я закарах - човека звучи много компетентно, не само във форума, но и наживо.Моите майстори я монтираха и колата запали, но това не беше същата кола - никаква мощност, не може да тръгне, пали след дълго въртене на стартера и не може дори да се изфорсира, камо ли да върви.Обадих му се, той каза дай я в мой сервиз в Обеля - стоя от края на август до края на октомври - човека много пътува в провинцията. Накрая ми каза, че повече нищо не може да направи - за пръв път му се случвало подобно нещо и не знае какво е, но не е помпата.
                            Закарах я при друг специалист в надежда - обясни ми, че дебитомера бил изгорял и трябва да се смени - 170 лв. + 100 за работа. Наистина след смяната колата леко се подобри - върви малко повече, но въобще не както беше, но отново много трудно пали и почти няма мощност. Съмняваха се да не би да е сваляна самата механика и да не е зацепена правилно, но се оказа, че не е - 50лв. за проверката.
                            Накрая обиколих всички дизел в сервизи в София и общо взето ми обясниха, че е помпата и че след подобна интервенция колата никога не върви по същия начен. Мисля, че е коректно всички подобни майктори като s.grigorov да предупреждават хората - ще ти струва 250 лв., но колата няма да е същата и всеки да си прецени. Пиша това, защото не видях никой във форум от правещите тези помпи да признава този проблем. Ако знаех, че това ще е резултата от ремонта - 8 месеца и един куп пари и накрая колата върви като спъната щях веднага да отида в "скъпите"сервизи. Неразбирам от двигатели и не искам да обидя някой, може да има хора които успешно да оправят тези помпи, но при мен беше катастрофа.

                            Коментар


                            • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                              Първоначално публикуван от titi 12 Преглед на мнение
                              Моля за телефон или друг контакт за връзка, имам няколко въпроса и сериозен проблем с астричката

                              Момчета, много помагате на дамите, тръгнали да се разправят с майстори
                              Поздравления!
                              Не се прави така. Отиваш в раздела Опел, пускаш темичка, описваш точно модела, историята и проблемите. Оттам ще разбереш какво да правиш по-натам.

                              п.с. разделът е подраздел на "Автомобили 4х4", но няма лошо и за леки коли да се пише там.

                              Коментар


                              • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                                Да, .... ама в в скъпите сервизи ти взимат 1800 лв. издават ти фактура и ти дават минимум една година гаранция ......
                                Най-важното в случая е, че колата ще си върви както е било .....

                                А сега ..... осем месеца без кола и доста пари назад и ...... нищо .....

                                Не защитавам никого ..... само канстатирам факти.
                                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X