Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

    от къде го купуваш MTD3055vl
    Милен Иванов
    БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
    0887771559, Пловдив

    Коментар


    • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

      Футурел. Писано е на няколко места в темата. Друг е въпросът дали в момента го имат на склад.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

        Да видял съм го за Футурел но за сажаление го няма в Пловдив.... питах все пак може някой да знае и друго място. Аз ги правя без проблем с 2905 и 3205. Даже днес мисля да проббвам с 44N. Все стават но исках да пробвам и с този. Четох за някакви транзистори който се слагат.... и ако мине по голям ток през тях вместо да изгорят те изключват и след време пак започват да работят. Но ги няма в Българиа само в Русия
        Милен Иванов
        БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
        0887771559, Пловдив

        Коментар


        • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

          Първоначално публикуван от milennyc Преглед на мнение
          Да видял съм го за Футурел но за сажаление го няма в Пловдив.... питах все пак може някой да знае и друго място. Аз ги правя без проблем с 2905 и 3205. Даже днес мисля да проббвам с 44N. Все стават но исках да пробвам и с този. Четох за някакви транзистори който се слагат.... и ако мине по голям ток през тях вместо да изгорят те изключват и след време пак започват да работят. Но ги няма в Българиа само в Русия
          Щом си намерил работещо решение - няма сми да търсиш повече.

          Единствено би имало смисъл да търсиш от по-новите поколения транзистор, който е със същото Rds, обаче с по-малки вътрешни капацитети - демек по-лесно се управлява. Или хем с по-малкко Rds и с по-малки капацитети, едновременно. Това разтоварва останалата част от електрониката. Щото, иначе като Rds има такива, дето тия тоци изобщо няма да ги усетят и ще са последното нещо, дето ще изгори, обаче им трябва по-кораво управляние на гейта.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

            Така е колега но все пак ако не се пробва няма как да се научи кое е по добре. За сега имам опит с 3205 и 2905. Сложих днес и 44N. Не намерих никъде МТД3055..... Нито един транзистор не ми е изпушил до сега. А разликата м/у 3205 и 44N е 100W в полза на 3205, но разлика не виждам. Вече съм направил 6-7 коли няма една върнала се за транзистор. И веднага въпроса защо въобще е изпушил. А сега с някакво транзисторче за 3лв. не прави проблем?!?!
            Милен Иванов
            БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
            0887771559, Пловдив

            Коментар


            • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

              Срещнах по форумите че се слага
              FDB44N25. Не съм пробвал, но колеги които имат тази възможност могат да го пробват. Мисля, че е по-добър от MTD3055VL.

              Коментар


              • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                Не съм на 100% сигурен но това е най истинския транзистор :http://www.irf.com/product-info/data...ta/ips1011.pdf
                Милен Иванов
                БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                0887771559, Пловдив

                Коментар


                • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                  Първоначално публикуван от milennyc Преглед на мнение
                  Не съм на 100% сигурен но това е най истинския транзистор :http://www.irf.com/product-info/data...ta/ips1011.pdf
                  Е, там нито температурата може да стигне 165 градуса, нито тока 85А, и в тоя смисъл, точно тоя транзистор няма да предложи нищо повече от обикновените класически.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                    Първоначално публикуван от milennyc Преглед на мнение
                    Не съм на 100% сигурен но това е най истинския транзистор :http://www.irf.com/product-info/data...ta/ips1011.pdf
                    В дейташита виждам следния параметър:
                    Max F - Max frequency (switching losses = conduction losses) = 200 Hz
                    Управляващият сигнал е ШИМ, но нямам спомен каква е честотата. Сигурен ли си, че 200 Hz ще е достатъчно?
                    Виж IRFR1205/IRFU1205. Транзисторът е доста компактен и не е проблем да се монтира вътре в електроннния модул. Не съм си правил експерименти с него и ако решиш да го ползваш ще трябва да тестваш как се държи. Имаше го наличен "пак там".
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                      Тук идеята е че няма да изгори, значи има и който даржи до 35А ток .... т.е мн по рано ще разбереш че нещо не е наред в помпата. няма да те остави на пътя
                      Милен Иванов
                      БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                      0887771559, Пловдив

                      Коментар


                      • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                        Наистина предложения елемент е със завидни параметри, още повече че осигурява защита по ток и температура, след което се самовъзтановява. Аз и повечето тук в тази тема са само гадатели, ще е добре да се пробва и ако е благоразположен експериментатора да сподели опита си.

                        Коментар


                        • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                          Първоначално публикуван от bojo06 Преглед на мнение
                          Наистина предложения елемент е със завидни параметри, още повече че осигурява защита по ток и температура, след което се самовъзтановява. Аз и повечето тук в тази тема са само гадатели, ще е добре да се пробва и ако е благоразположен експериментатора да сподели опита си.
                          Аз лично карам БМВ 320 Д 136к.с т.е VP44... и до сег съм правил 6-7 помпи и опита ми е благодарение на колегите в този форум тук много ми помогнха. А сега просто търся най подходящия транзистор..... лошото е че ips1011, ips 1021 ги няма у нас!!!!
                          Милен Иванов
                          БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                          0887771559, Пловдив

                          Коментар


                          • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                            Ще съм много благодарен на някой колега ако постне снимка с "поправителния" вариант за пускане на извод 2!

                            П.С Поздрави на всички понеже съм нов във Форума

                            Коментар


                            • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                              Значи,с много мерене по платката открих въпросното място,но след като сложих транзистора пак не тръгна!На диагностиката показва че липсват обороти на помпата!Смених датчика на помпата с друг,но обороти пак няма.Въпроса ми е има ли нещо което може да се направи да заработи тая електроника или вече е за боклука?

                              Коментар


                              • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                                Не знам отговора на въпроса ти, но би било полезно да качиш снимка на въпросното място на свързване на гейта. Би спестило доста усилия на следващите.
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X