Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с Garmin 60 CSx

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Работа с Garmin 60 CSx

    Първоначално публикуван от IBMDid Преглед на мнение
    Здравейте!
    Закупих си Garmin 60 CSx и карта ofrm от Геотрейд на MicroSD. Оказва се, че не мога да създавам тракове на Мапсорса, които да прехвърлям в апарата, съдейки по мейла от екипа на ОФРМ"Не качвайте тази карта през MapSource на Вашето устройствоили SD карта!
    Освен че няма да работи, ще изтриете работещото копие което е записано там!
    "
    Това така ли е ?
    Благодаря!
    Не е така. Тракове може да си качвате, но не качвайте карти. Когато качвате каквото и да било не трябва да е отбелязана отметката на "Maps" на прозорчето за трансфер.

    Коментар


    • До: Работа с Garmin 60 CSx

      Благодаря!

      Коментар


      • До: Работа с Garmin 60 CSx

        Първоначално публикуван от kvassilev Преглед на мнение
        Здравейте съмишленици! Имам проблем с инсталирането на Рутиращите карти на Гърция и Турция. Правих чудеса от храброст но не тръгват на 60СSx.
        Прочетох и двете теми относно въпросните карти.....следвам инструкцията за *.unl и работата с Джетмаус-а но ефекта е ....Can't unlock maps на екрана на устройството. Копирам *.img на SD и добавям *.unl.
        Някой има ли успешен опит с тези карти на 60СSx и ако, нека сподели процедурата.
        Благодаря предварително!
        И аз като теб си блъсках главата доста време с този проблем, но ето ти едно лесно решение,което при мен проработи(ако все още не си си решил проблема де).Вкарваш кодовете с Gmaptool директно в картите и после ги мяташ направо в ГПС-а без ***.унл фаил.Успех!

        П.П. Още веднъж благодаря на всички,които ми съдействаха за решаването на въпроса
        И колко малко хора знаят за онзи чуден горе кът, а колко много долу скитат, невиждащи нагоре път!

        Коментар


        • До: Работа с Garmin 60 CSx

          Здравейте!Имам едно питане за 60цсх.Нормално ли е да ми дава около 100м отклонение при меренето на надморската височина при положение,че скоро съм го калибровал?!?И също така и не разбрах корекцията WAAS/EGNOS трябва ли да е включена или не.Кое е по-удачният вариант?Разрових се и открих противоречиви мнения.

          П.П.Замалко да забравя.Функцията за автоматично калиброване трябва ли да е включена или е по-добре да е изкл?
          Благодаря предварително!!!
          И колко малко хора знаят за онзи чуден горе кът, а колко много долу скитат, невиждащи нагоре път!

          Коментар


          • До: Работа с Garmin 60 CSx

            Първоначално публикуван от Asterix Преглед на мнение
            Здравейте!Имам едно питане за 60цсх.Нормално ли е да ми дава около 100м отклонение при меренето на надморската височина при положение,че скоро съм го калибровал?!?И също така и не разбрах корекцията WAAS/EGNOS трябва ли да е включена или не.Кое е по-удачният вариант?Разрових се и открих противоречиви мнения.

            П.П.Замалко да забравя.Функцията за автоматично калиброване трябва ли да е включена или е по-добре да е изкл?
            Благодаря предварително!!!
            60CSx получава данни за височината от 2 източника - вградения барометричен висотомер и от спътниците на GPS системата. Автоматичното калибриране всъщност калибрира барометричния висотомер по данните, полуавани от спътниците. За това ако си го калибрирал ръчно по точка, чиято височина ти е известна, по-добре да изключиш автоматичното, защото измерването на височина чрез спътниците не е достатъчно точно. Калибрирането на висотомера трябва да е направено съвсем скоро (часове или поне същия ден), защото атмосферното налягане се променя постоянно. Грешката може да дойде и от разлика във височинните системи. GPS-а работи във WGS, а в България повечето височини са в балтийската височинна система. Разликите варират за различните точки. Иначе казано, разлика от 100 метра си е нормална, като се натупат всички грешки. Ако се калибрира добре уреда обаче, може да се мери височината с доста добра точност.
            За WAAS/EGNOS мненията са противоречиви, защото системата все още не работи добре и на моменти вместо да подобри, влошава точността (всъщност тук ползваме EGNOS, WAAS си работи, но тя е за САЩ).

            Коментар


            • До: Работа с Garmin 60 CSx

              Благодаря ти, Nikolaiz, за изчерпателния отговор.Добих представа и сега ще го настроя оптимално според думите ти!
              И колко малко хора знаят за онзи чуден горе кът, а колко много долу скитат, невиждащи нагоре път!

              Коментар


              • До: Работа с Garmin 60 CSx

                Изчерпателен в никакъв случай, темата е доста обширна. Попаднах на една статия по въпроса и реших да я преведа от руски, защото ми се видя полезна. Превода съм качил тук а оригинала е тук. Написаното е валидно и за Garmin GPSMAP 60CSx.

                Коментар


                • До: Работа с Garmin 60 CSx

                  Здравейте. Имам странен проблем с показанията на барометричният датчик. Понякога показва -780 до 3500 hPa. Съответно показанията на висотомера са напълно неверни и не възприема никаква калибровка. Означава ли това че въпросният сензор е повреден?

                  Коментар


                  • До: Работа с Garmin 60 CSx

                    Първоначално публикуван от IBMDid Преглед на мнение
                    Здравейте. Имам странен проблем с показанията на барометричният датчик. Понякога показва -780 до 3500 hPa. Съответно показанията на висотомера са напълно неверни и не възприема никаква калибровка. Означава ли това че въпросният сензор е повреден?
                    Ако стоиш на място и въпросното налягане се променя драстично (с над 100-200 милибара), значи най-вероятно сеснозът е повреден ... Той представлява пиезокристална пластинка и при подходящ удар може да се пукне и тогава започва да лъже.

                    Коментар


                    • До: Работа с Garmin 60 CSx

                      Някой пробвал ли е дали 60csx работи с 4ГБ карта.Мисля че четох някъде,че повече от 2ГБ не приема.Така ли е наистинаИскам за знам преди да си купя
                      И колко малко хора знаят за онзи чуден горе кът, а колко много долу скитат, невиждащи нагоре път!

                      Коментар


                      • До: Работа с Garmin 60 CSx

                        Първоначално публикуван от Asterix Преглед на мнение
                        Някой пробвал ли е дали 60csx работи с 4ГБ карта.Мисля че четох някъде,че повече от 2ГБ не приема.Така ли е наистинаИскам за знам преди да си купя
                        Аз изобщо нямам идея дали съществува четиригигабайтова карта ... !? Има ли ги, виждал ли си ?

                        Коментар


                        • До: Работа с Garmin 60 CSx

                          Първоначално публикуван от Asterix Преглед на мнение
                          Някой пробвал ли е дали 60csx работи с 4ГБ карта.Мисля че четох някъде,че повече от 2ГБ не приема.Така ли е наистинаИскам за знам преди да си купя
                          Garmin GPSmap 60Csx работи с 4GB microSD карти. Пробвал съм с карта Transcend microSDHC, class 6, 4GB, p/n TS4GUSDHC6-S3 u версии на firmware 3.60 и 3.70. Възможно е по-стари версии на firmware да не поддържат SDHC карти -- не съм проверявал това.

                          Смисъла от използването на по-голяма карта обаче не е особено голям, като се вземе предвид ограничението за размера на един IMG файл (2GB), който може да бъде зареден в уреда. Това ограничение вероятно е свързано с формата на IMG файловете, който много напомня на memory-mapped filesystem (FAT). Ако някой се интересува може да прочете повече подробности тук:

                          http://sourceforge.net/project/showf...kage_id=137049

                          С други думи, дори и да имате >= 4 GB microSDHC карта, няма да можете да заредите в уреда IMG файл, чийто размер надхвърля 2 GB. Все пак, останалото пространство е видимо и използваемо, например за записване на tracks или пък за каквото и да е било друго в mass storage mode.

                          Ведрин

                          Коментар


                          • До: Работа с Garmin 60 CSx

                            Днес се сблъсках със следния проблем ( не знам дали е дискутиран вече ) - в 60цсх опитвам да кача ОФРМ 4.60 , РОАД2006 и АУТОДРАЙФ 1,30 ЗАЕДНО през мапсорса. Получава се имг около 200 МБ. Правя им общ УНЛ - не ще . В нуви няма проблем . Добре , викам си може да съм сбъркал някоя цифра, ще го отключа като Гордий възела - с Гармин ънлокер - обаче ядец , пак не ще.
                            Едва след като въведох кодоветв в мапсорса се качиха отключени.
                            Не че е нещо фатално , но да го имате предвид , пък някой ако обясни защо - още по-добре.

                            Коментар


                            • До: Работа с Garmin 60 CSx

                              Аз виждам отговора във въпроса ти. Ако качваш карта/и през Мапсоурса, то тя/те трябва да отключени според ИД-то на ГПС-а. Ако ги слагаш директно (като имг файлове), тогава ти трябва унл-то.
                              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                              Коментар


                              • До: Работа с Garmin 60 CSx

                                Дали ? Не става ли да качиш карта през мапсорса и после да и генерираш унл и да го сложиш ? Ей сега ще пробвам с нуви .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X