Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с Garmin 60 CSx

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Работа с Garmin 60 CSx

    Първоначално публикуван от Десислав Преглед на мнение
    От известно време забелязвам, че като пусна рутиране вече не ми изписва преди кръстовище, че ми остават еди си колко метра и не ми излиза дебелата бяла стрелка която показва посоката в която да се отклоня. Какво съм "омацал"

    Setup -> Routing -> Next turn pop-up случайно да ти е на Off ?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • До: Работа с Garmin 60 CSx

      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
      Setup -> Routing -> Next turn pop-up случайно да ти е на Off ?

      Благодаря! Таман се чудех дали не беше това.

      Коментар


      • До: Работа с Garmin 60 CSx

        Чавдаре,миналия път се оправи не съм пипал по-настройките и сега пак ме води по-права линия.Ще се опитам да кача пътя по който искам да мина.Ако можеш помагай.
        Прикачени файлове
        "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

        Коментар


        • До: Работа с Garmin 60 CSx

          Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
          Чавдаре,миналия път се оправи не съм пипал по-настройките и сега пак ме води по-права линия.Ще се опитам да кача пътя по който искам да мина.Ако можеш помагай.
          Качих маршрута на моя GPS, ама при мен си рутира нормално, по пътищата.

          Каква ти е настройката в Setup -> Routing -> Guidance method?

          Да не би да е на "Off road", че тогава рутира така - по азимут?

          За да те води по нанесените на картата пътища трябва да е Follow road.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • До: Работа с Garmin 60 CSx

            Като качваш картата на GPS-a трябва да има отметка да качи и рутиращата информация. Тази отметка е под списъка на карти избрани за качване в MapSource.

            Коментар


            • До: Работа с Garmin 60 CSx

              Оправи се.Отново хиляди благодарности.
              "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

              Коментар


              • До: Работа с Garmin 60 CSx

                Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
                Оправи се.

                А каква се оказа причината?
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • До: Работа с Garmin 60 CSx

                  Идеята ми беше вчера да мина по-този маршрут,направих го,качих го в GPS-a и исках да го прегледам на GPS-a преди да тръгна без да го пускам да ме навигира,тогава ми даде по-права линия.Днеска след като прочетох поста ти, си прегледах пак настройките които не съм пипал от предишното ми питане и те са точно както ми каза в по-горните постове.Setup -> Routing -> Follow road.Качих маршрута отново и го пуснах да ме навигира и GPS-a си тръгна без да пипам нищо.
                  "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                  Коментар


                  • До: Работа с Garmin 60 CSx

                    Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
                    Качих маршрута отново и го пуснах да ме навигира и GPS-a си тръгна без да пипам нищо.

                    Добре де, а дали тогава, когато си виждал прави линии между точките, GPS-ът е бил готов за навигация? Да не би още да не си е бил направил връзка със спътниците?
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • До: Работа с Garmin 60 CSx

                      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                      Добре де, а дали тогава, когато си виждал прави линии между точките, GPS-ът е бил готов за навигация? Да не би още да не си е бил направил връзка със спътниците?
                      Добре де,малко се обърках.Тъкмо се зарадвах,че нямам проблем.Мисля,че беше захванал. По-принцип преди да почна да работя с GPS-а винаги го изчаквам да захване поне три спътника.
                      Въпросът ти ме навежда на мисълта,че и без да го пускам да ме навигира трябва да ми показва пътя не по-права линия.Така ли е?В момента батериите са ми паднали и не мога да проверя с друг маршрут как ще се държи.
                      "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                      Коментар


                      • До: Работа с Garmin 60 CSx

                        Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
                        Въпросът ти ме навежда на мисълта,че и без да го пускам да ме навигира трябва да ми показва пътя не по-права линия.Така ли е?В момента батериите са ми паднали и не мога да проверя с друг маршрут как ще се държи.
                        Докато не му дадеш да те навигира ти показва маршрута по права между точките.

                        По-горе аз не съм прав с предположението си. Пробвах при мен и видях, че дори и да му дадеш да те навигира преди да е захванал спътниците, маршрутът си върви по пътищата.

                        А иначе за падналите батерии, ако си до компютъра, имаш много лесно решение - бодваш GPS-а на USB кабела и си готов - захранването е от USB порта на компа.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • До: Работа с Garmin 60 CSx

                          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                          Докато не му дадеш да те навигира ти показва маршрута по права между точките.



                          По-горе аз не съм прав с предположението си. Пробвах при мен и видях, че дори и да му дадеш да те навигира преди да е захванал спътниците, маршрутът си върви по пътищата.

                          А иначе за падналите батерии, ако си до компютъра, имаш много лесно решение - бодваш GPS-а на USB кабела и си готов - захранването е от USB порта на компа.
                          Научих още едно основно правило за работа с GPS-а и сега няма да се шашкам безпричинно.БЛАГОДАРЯ.
                          Боднах му USB порта и си заспа.ОЩЕ ЕДИН ЦЕНЕН СЪВЕТ ОТ ТЕБ за мен и всички колеги във форума.Още веднъж БЛАГОДАРЯ.
                          "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                          Коментар


                          • До: Работа с Garmin 60 CSx

                            Здражейте,искам да попитем следното нещо:
                            мога ли да кача (и гледам и обработвам) едновременно два трака(предварително качени на PC tr1.gdb & tr2.gdb) в МАПСОРСА?
                            "Докато умните се намъдруват,лудите се налудуват"
                            "LZ1WAN"

                            Коментар


                            • До: Работа с Garmin 60 CSx

                              Можеш. Отваряш 1.gdb в Мапсорс. След това отваряш нова инстанция на Мапсорс (кликваш иконата от старт меню) без да затваряш първата. Там отваряш 2.gdb. С отворени двата файла в отделни прозорци на програмата с copy/paste на съответните тракове/точки/маршрути между отделните прозорци може да събереш всичко в един файл.

                              Коментар


                              • До: Работа с Garmin 60 CSx

                                Благодаря ти
                                "Докато умните се намъдруват,лудите се налудуват"
                                "LZ1WAN"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X